krav maga we wrocław

10 powodów które zachęcą Cię do trenowania krav magi

krav maga we wrocławSystem samoobrony, został stworzony w latach 30. XX wieku przez sportowca – zapaśnika i boksera, Imiego Lichtenfelda, który obserwował zachowanie izraelskich żołnierzy w stresowych sytuacjach. Inspirując się nimi, Imi  zapoczątkował dziedzinę, która opiera się na podstawowych odruchach samoobrony człowieka. W założeniu krav maga miała być  praktycznym systemem poruszania w walce z każdym przeciwnikiem, czerpiąc z techniki boksu, judo, jiu jitsu, muay thai, czy innych sztuk walki. Krav maga bywa porównywana do MMA, jednak zdecydowanie różni je skupienie się podczas walki, na rzeczywistych sytuacjach zagrożenia, a nie prowokowaniu przeciwnika. Krav maga nie jest dziedziną zamkniętą, a stale ewoluującą wraz z narastającymi potrzebami wynikających z zagrożeń.

Dla kogo jest krav maga?

Krav maga to dziedzina walki, która od lat cieszy się rosnącą popularnością. Wbrew przekonaniu, że jest dedykowana wąskiej grupie zawodników, z powodzeniem wpisuje się w umiejętności każdego. Trenowanie krav magi to nie tylko doskonalenie elementów walki, ale również wejście do świata dyscypliny, samodoskonalenia i szereg korzyści dla zdrowia.  Jej treningi skupiają się na doskonaleniu własnego instynktu, przybrania odpowiedniej postawy i umiejętności podjęcia bardzo szybkiego ataku w chwili zagrożenia. Zajęcia pozwalają wczuć się w realne sytuacje życia codziennego, dzięki czemu każdy z zawodników bardzo szybko obserwuje robione przez siebie postępy. Krav maga oznacza dosłownie „walkę w kontakcie”.

Dlaczego warto trenować krav magę?

 1. Doskonały trening samoobrony dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – krav maga skupia się na doskonaleniu swoich umiejętności reakcji i umiejętności fizycznych w chwili zagrożenia.
 2. System samoobrony najbardziej zbliżony do sytuacji w życiu codziennym, który pozwala czuć się pewnie i okiełznać instynktowne, niekiedy zgubne reakcje na zagrożenie. Jej idea opiera się na własnej ochronie poprzez wykorzystanie elementów słabości przeciwnika, co doskonale wpisuje się w kondycję i sprawność wielu osób.
 3. Krav maga jest doskonałą, techniką samoobrony, która uwzględnia przede wszystkim ochronę własnego zdrowia i niedopuszczenie do powstania, jakichkolwiek uszczerbków.
 4. System samoobrony wypracowuje odwagę i umiejętność zderzenia się z sytuacją niebezpieczną. Wypracowuje poczucie własnej wartości względem fizyczności i psychiki. To dziedzina, która nie dopuszcza, do myślenia, że jesteś słabszy. Jeśli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu, a Twoje życie i zdrowie jest zagrożone, jesteś gotów podjąć walki, by je chronić, bez względu na to, czy stawiasz siebie w pozycji słabszego.
 5. To doskonały system samoobrony dla kobiet, kształcący umiejętność zachowania się i reakcji w chwili zaskoczenia, przez o wiele silniejszego przeciwnika.

  sztuki walki Legnica
  Profesjonalne sztuki walki we Wrocławiu i Legnicy znajdziesz w Krav Gym.
 6. Krav maga to dziedzina, która doskonale wypracowuje szybkość, zwinność i refleks. Kombinacja tego skutecznie unieszkodliwia napastnika i nie pozwala mu na przeprowadzenie ataku.
 7. Dzięki regularnym treingom krav maga jest łatwa do opanowania. Dodatkowo zapewniając zawodnikom ciągły i bardzo intensywny ruch pozytywnie wpływa na ich kondycje i rozwój fizyczny. Wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową, dobrze wpływa na stabilizację dolnej partii ciała, dotlenia i wzmacnia działanie układu krwionośnego. Ponadto wypracowuje umiejętność panowania nad własnym ciałem i wykorzystania pokładów jego siły. Sprzyja utracie zbędnych kilogramów i rzeźbieniu sylwetki. Krav maga jest doskonałym połączeniem treningu siłowego, wytrzymałościowego i taktycznego.
 8. Krav maga to również system, który uczy, jak zapobiegać zagrożeniu i jak umiejętnie opuścić potencjalny teren walki, jeśli nie chcemy lub nie możemy jej podjąć. Krav maga to także inteligentne wycofanie się z rosnącego zagrożenia, w celu ochrony swojego życia. W założeniu systemu samoobrony, każde wyjście z sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu, czyni Cię zwycięzcą sytuacji. Obala to więc mit, iż krav maga jest dedykowana do ludzi, którzy czerpią przyjemność z ataku i prowokacji.
 9. Treningi krav magi to również pozytywny aspekt społeczny. Regularne spotkania sprzyjają nawiązywaniu nowych, wartościowych znajomości i być może wymianę umiejętności.
 10. Szkolenie i trening krav magi ma charakter ciągły. Oznacza to stopniowe posuwanie się do przodu i doskonalenie umiejętności. Przyjmuje się, że podstawową samoobronę powinno się przeprowadzić po 6 miesiącach regularnego treningu. To dziedzina, która najszybciej ze wszystkich dostępnych wypracowuje realny postęp.

Post Author: Kameleon