agencja aktorska

Agencja aktorska – jak działa? Dla kogo?

Agencja aktorska skupia zarówno aktywnych aktorów, którzy ukończyli szkoły aktorskie i mają już pewne doświadczenie, jak i amatorów, którzy grę w filmie traktują jako oryginalne hobby. Ci drudzy mimo że nie są obsadzani w głównych rolach, mogą liczyć na rolę epizodyczną lub statystowanie. Jak wiadomo           bardzo często w wielu filmach pojawiają się sceny wymagające dużej grupy osób, nakręcenie takich ujęć jest możliwe tylko przy pomocy statystów, dlatego pozornie mniej ważna role znacząco wpływają na efekt końcowy całego filmu.

Decydując się na współpracę z agencją aktorską można liczyć na wiele korzyści. Agencje dbają by aktorzy regularnie otrzymywali informacje o castingach. W tym przypadku możemy liczyć na większe prawdopodobieństwo na wzięcie udziału w filmie bądź serialu. Agencja aktorska podsuwa producentom i reżyserom konkretne osoby przez co mają one szanse wybić się z tłumu sporej ilości zainteresowanych. Rozpoczynając współpracę z agencją aktorską musimy wiedzieć, że większość z nich wymaga podpisania umowy, przez co bardzo często obowiązuje prawo wyłączności, i w takiej sytuacji możemy korzystać z usług tylko jednej firmy. Agencje aktorskie bardzo często interesują się także castingami do reklam bądź teledysków.

Współpraca z agencją aktorską

Jak wygląda zapłata za skorzystanie z pomocy specjalistów z agencji aktorskiej? W momencie gdy aktor otrzymuje rolę w filmie bądź serialu, od wynagrodzenia odejmowana jest prowizja dla agencji, a reszta pozostaje dla aktora.

agencja aktorska - maska aktoraWarto jednak wiedzieć, że niektóre agencje aktorskie prowadzą dość ostrą selekcję zainteresowanych współpracą, a przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzane są umiejętności aktorów. Specjaliści pracujący w agencjach bardzo często samodzielnie szukają kandydatów w Internecie lub podczas spektakli w teatrze. Mimo, że każda agencja pracuje w inny sposób celem każdej z nich jest wypromowanie aktora.

Jak wybrać odpowiednią agencję aktorską? Najlepszym rozwiązaniem będzie w pierwszej kolejności zapoznać się ze wszystkimi prosperującymi agencjami w danym obszarze. Najwięcej informacji znajdziemy przez internet. Możemy również sprawdzić opinię innych klientów aby upewnić się czy współpraca przebiega pomyślnie. Bardzo często na stronach internetowych danej agencji możemy znaleźć aktorów, epizodystów, którzy podjęli już współpracę.

Jeśli wybierzemy już konkretną agencję i przejdziemy do podpisywania umowy koniecznie dokładnie się z nią zapoznajmy i zwróćmy szczególną uwagę na nasze honoraria a dokładnie na wysokość prowizji. Wszystkie punkty zawarte w dokumencie muszą być jasno określone i całkowicie zrozumiałe. W razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie dopytajmy o szczegóły.

Skorzystanie z oferty agencji aktorskiej niesie ze sobą wiele korzyści. Zarówno aktorzy posiadający już doświadczenie, jak i amatorzy, którzy interesują się filmem, powinni skorzystać z pomocy jaką oferuje agencja reklamowa.


Agencja aktorska JMC Studio zaprasza do współpracy.

Post Author: Kameleon