oddanie puszek na skup Wrocław

Co można oddać na skup aluminium?

Aluminium to nie tylko puszki po napojach i folia aluminiowa. W naszym codziennym życiu często stykamy się z tym metalem, stanowi on również często komponent znacznej części śmieci, jaką znajdujemy w trakcie porządków w domu, ogrodzie lub garażu. Zamiast wyrzucić do kontenera, elementy aluminiowe warto oddać na skup. 

Jakie przedmioty z aluminium można oddać na skup?

Istnieje wiele przedmiotów z aluminium, które można oddać na skup poza najbardziej oczywistymi puszkami po napojach i folią aluminiową. Są to przede wszystkim:

 • narzędzia
 • części samochodowe, na przykład felgi oraz chłodnice 
 • przewody
 • części instalacji i systemów grzewczych
 • części sprzętu elektronicznego
 • rolety i żaluzje okienne 
 • kapsle oraz nakrętki 

oddanie aluminiowych puszek na skup Wrocław

Ponadto na skupie można sprzedać także większe elementy, takie jak:

 • arkusze blachy aluminiowej 
 • podzespoły 
 • profile
 • elementy konstrukcyjne 

W wypadku blach, podzespołów, profili i elementów konstrukcyjnych oddanie na skup może okazać się bardzo opłacaną decyzją – tego typu odpady aluminiowe posiadają bowiem wyższą cenę rynkową i oferują sprzedającemu większy zysk. 

Czy oddawanie aluminium na skup jest opłacalne?

Zaletą aluminium jest fakt, że nawet przy wielokrotnym przetwarzaniu nie zatraca żadnej ze swoich właściwości chemicznych oraz fizycznych. Wysoka zdolność do recyklingu tego metalu sprawia, iż jego ceny są wyższe niż na przykład stali. Wartość rynkowa aluminium to czynnik wpływający na opłacalność oddawania przedmiotów wykonanych z tego tworzywa na skup. Możliwość osiągnięcia korzyści finansowych ze sprzedaży aluminiowego złomu mobilizuje wiele osób do zawiezienia odpadów do skupu zamiast wyrzucania ich do kontenerów na śmieci. 

puszki na skup Wrocław

Dodatkowe zalety oddawania aluminium na skup 

Poza oferowaniem sprzedającemu korzyści finansowych, oddawanie odpadów aluminiowych na skup posiada także inne zalety. Umożliwia przede wszystkim ponowne wykorzystanie surowców, co powoduje zmniejszenie ich wydobycia, ma zatem niebagatelny wpływ na ochronę środowiska. Sprzedaż aluminium w skupie ogranicza ilość śmieci na wysypiskach, gwarantuje także właściwe składowanie odpadów niepowodujące negatywnych skutków dla otoczenia. Oddawanie złomu aluminiowego, a także każdego innego typu, do skupu stanowi więc troskę nie tylko o własny portfel, lecz także działanie na rzecz czystej i bezpiecznej planety. 

Najlepszy skup aluminium we Wrocławiu 

Stalowa Sylwia oferuje najlepsze ceny skupu aluminium we Wrocławiu. Firma ta ma swoją siedzibę w centrum miasta, w niewielkiej odległości od obwodnicy, co gwarantuje łatwy dojazd nawet dla osób spoza Wrocławia. Klienci osobiście przywożący surowiec do skupu mogą skorzystać z parkingu na terenie firmy oraz zważyć towar na miejscu przy pomocy wagi platformowej lub samochodowej. Stalowa Sylwia oferuje atrakcyjne ceny wrocławskiego skupu puszek i innych wyrobów z aluminium, a także odbiór złomu bezpośrednio od klienta. Stanowi to znaczne ułatwienie dla osób niezmotoryzowanych oraz w wypadku chęci sprzedaży odpadów wielkogabarytowych. Usunięcie złomu jeszcze nigdy nie było tak proste!

Post Author: Kameleon