dziecięce ubranka

Co podarować maluchowi z okazji chrztu?

Przyjmowanie kolejnych sakramentów przez dzieci budzi ogromne emocje. To także okazja do świętowania i wręczenia upominku maluchowi, aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z głównych sakramentów kościelnych jest bez wątpienia chrzest święty. Co podarować małemu dziecku z tej okazji, aby miało wyjątkową pamiątkę na przyszłość? Jak dopasować konkretny prezent z okazji chrztu, aby mieć pewność, że na pewno zostanie on wykorzystany w najbliższych latach? Sprawdź nasze podpowiedzi!

dziecięce ubranka

Poproś o wsparcie rodziców chrzczonego dziecka

Wybranie prezentu dla malucha, który przyjmuje sakrament chrztu świętego, nie jest łatwym zadaniem. Chrzest święty zazwyczaj udzielany jest dziecku, które ma zaledwie kilka miesięcy. Trudno więc mówić o preferencjach lub upodobaniach u takiego maluszka, dlatego też wybór prezentu na chrzest jest naprawdę utrudniony. Aby sobie nieco ułatwić to zadanie, można poprosić o pomoc rodziców, którzy na pewno z łatwością wskażą, jakie podarunki mogą okazać się najbardziej trafione w takiej sytuacji. Wśród nich na pewno znajdą się akcesoria dla dziecka, takie jak kocyki oraz pościel, śpiworki do wózka i inne tekstylia, które są bardzo przydatne dla maluszka w tym wieku, a także śpioszki i inne ubranka dla dziecka. W tej kwestii szczególnie warto poradzić się rodziców, aby odpowiednio trafić z rozmiarem.

Dobrym pomysłem jako prezent z okazji chrztu są również zabawki edukacyjne przeznaczone dla kilkumiesięcznych dzieci. Na rynku zabawek obecnie dostępny jest bardzo szeroki wybór tego typu produktów. Warto postawić na produkty dopasowane do wieku dziecka, ponieważ zbyt zaawansowana zabawka przez długi czas będzie leżeć w kącie i łatwo będzie rodzicom o niej zapomnieć, a z kolei zbyt prosta nie spełni swojej funkcji rozwijającej zmysły u dziecka. Jeśli zdecydujesz się na taki prezent dla dziecka na chrzest, to warto przed dokonaniem zakupu podpytać rodziców, czy maluszek nie posiada już dokładnie takiej samej zabawki lub ktoś inny z rodziny nie planuje podarowania takiego samego prezentu.

Wybierz oryginalne i starannie wykonane dewocjonalia

Bardzo tradycyjnym podarunkiem z okazji chrztu są klasyczne dewocjonalia. Medalik z wizerunkiem Jezusa lub Świętej Rodziny z delikatnym łańcuszkiem to idealny prezent z okazji przyjęcia chrztu świętego. Na pewno ucieszy nie tylko rodziców, ale również dziecko, które może od razu nie będzie nosić podarunku na szyi, ale gdy tylko nieco podrośnie, to będzie miało możliwość wyrażenia swojej wiary przez tę biżuterię. Dla małych dzieci polecane są także same medaliki srebrne lub złote, które za pomocą zawieszki można przyczepić na przykład do wózka lub brzegu łóżeczka. Dzięki temu podarowany od serca prezent będzie zawsze blisko maluszka bez względu na jego wiek.

Dewocjonalia na prezent z okazji chrztu świętego można zamówić online bez wychodzenia z domu. Jest to opcja bardzo wygodna, która umożliwia szybkie zakupienie prezentu na chrzciny, nawet gdy brakuje na to czasu. Warto jednak dobrze poszukać i wybrać sklep online z dewocjonaliami ze srebra, który będzie kusił nie tylko szeroką ofertą i konkurencyjnymi cenami, ale również naprawdę wysoką jakością wykonania oferowanych produktów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany prezent nie tylko będzie ładny i doskonale dopasowany do okazji, ale także trwały i na pewno będzie dla obdarowanego malucha pamiątką na całe życie.

Post Author: Kameleon