Czy warto wysłać dziecko do przedszkola prywatnego?

Wybór przedszkola to niezwykle ważna decyzja. Aby mieć pewność, że Twoja pociecha trafi do odpowiedniej placówki, dopasowanej do Waszych potrzeb i oczekiwań, warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty i wybrać tę najbardziej odpowiednią. Jednym z podstawowych wyborów, jakie trzeba dokonać w tej kwestii, jest wybór przedszkola publicznego lub prywatnego. Dlaczego warto zdecydować się na tę drugą opcję i jakie ma ona zalety? Jak znaleźć odpowiednie przedszkole, które spodoba się Twojemu dziecku oraz spełni Twoje oczekiwania? Dowiedz się więcej na ten temat i podejmijcie wspólnie tę niezwykle istotną decyzję w sposób rozsądny i odpowiedzialny.

Zadbaj o naukę w przyjaznej atmosferze

Odpowiednio dopasowane przedszkole to niezwykle istotna kwestia, której nie należy bagatelizować. Niestety bardzo często rodzice decydują się wysłać dziecko do placówki, która znajduje się najbliżej i to bez zapoznania się z jej ofertą edukacyjną. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ może okazać się, że wybrane przedszkole nie spełnia Waszych oczekiwań oraz wykorzystuje systemy wychowawcze i metody nauczania, które nie są zgodne z Waszymi preferencjami oraz przede wszystkim z potrzebami Waszego dziecka. Aby tego uniknąć,  warto dokładnie zapoznać się z systemem nauczania oraz wykorzystywanymi metodami przez wychowawców. Warto dowiedzieć się również jak duże są grupy oraz jakie warunki panują w przedszkolu, aby mieć pewność, że Twoja pociecha będzie tam czuła się komfortowo oraz będzie w stu procentach bezpieczna.

Prywatne przedszkola korzystają z nowoczesnych systemów wsparcia rozwoju i nauki u dzieci, takich jak między innymi montessori. Ponadto znajdziesz tam nowoczesne urządzenia interaktywne oraz kolorowe zabawki wysokiej jakości, które będą oddziaływały na wiele zmysłów malucha, skutecznie wspierając jego rozwój i nauczając je poprzez zabawę. Zrównoważone podejście do tej kwestii jest niezwykle ważne, ponieważ zbyt duża presja związana z koniecznością przyswajania wiedzy może skutecznie zniechęcić dziecko do nauki na wiele, wiele lat. W przedszkolach prywatnych bardzo często na jednego wychowawcę przypada mniej dzieci niż w przedszkolach publicznych. Ponadto znajdują się tam nowoczesne sprzęty i elementy wyposażenia wnętrz, które dopasowane są do wieku i wzrostu maluchów.

Postaw na szeroki wybór ciekawych zajęć dodatkowych

Dużą zaletą przedszkoli prywatnych jest szeroki wybór zajęć dodatkowych. Konieczność zapisywania dzieci na dodatkowe aktywności dopiero w wieku szkolnym to mit. Maluchy warto wspierać w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Ważne tylko, aby do niczego przesadnie ich nie zmuszać. Oczywiście można zachęcać pociechę na przykład do nauki języków obcych, co na pewno da pozytywne skutki w przyszłości i znacznie ułatwi zdobywanie nowej wiedzy w tym zakresie, ale nie można na siłę wmawiać dziecku, że powinno zainteresować się na przykład tańcem lub sportem. Warto maluchowi pozostawić w tym zakresie wolną rękę i jeśli jedne zajęcia mu się nie spodobają, to dobrym rozwiązaniem jest wspólne poszukiwanie czegoś innego, aby dziecko miało możliwość poznania wielu opcji oraz zrównoważonego rozwoju. W prywatnych przedszkolach można wybrać zajęcia plastyczne oraz kreatywne, zajęcia z ekologii, a także dodatkowe godziny językowe i to nie tylko z angielskim czy niemieckim, ale także hiszpańskim, francuskim, a czasami nawet chińskim i wieloma innymi językami, które mogą okazać się bardzo ciekawe dla Twojego dziecka.

Zadbaj o swoją pociechę i jej prawidłową edukację już od najmłodszych lat. Wyślij swoje dziecko do prywatnego przedszkola i zapisz je na ciekawe zajęcia dodatkowe, aby wspierać jego zrównoważony rozwój oraz pozwolić mu na odkrywanie nowych pasji i zainteresowań. 

 

 

Post Author: Kameleon