panele fotowoltaiczne

Czym jest fotowoltaika z systemem Huawei?

 System Huawei w fotowoltaice to innowacja, która pomoże nam wynieść działanie naszych domowych instalacji na znacznie wyższy poziom niż dotychczas. Co dokładnie daje nam instalacja fotowoltaiczna z systemem Huawei?

System Huawei – dlaczego warto się nim zainteresować?

Inwertery fotowoltaiczne, oferowane przez Huawei, to urządzenia o wysokiej kulturze pracy. Oznacza to, że są niezwykle ciche, a przy tym ich niezawodność plasuje się na wysokim poziomie. Wykorzystany jest tutaj innowacyjny system pasywnego chłodzenia, który gwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia przez długi czas. Falowniki Huawei charakteryzują się wysokim stopniem ochrony IP65, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie ich na zewnątrz, bez obaw o negatywne działanie wody lub pyłu. Zastosowanie aż 5 poziomów topologii umożliwia utworzenie sinusoidy z przebiegu wyjściowego, co sprawia, że wartości kondensatorów w filtrze wyjściowym są znacznie mniejsze, niż w innych falownikach. Inwerter ma wbudowane ograniczniki przepięć od strony AC i DC, monitorowane przez system nadzorczy. Wartą uwagi informacją jest wydajność na poziomie sięgającym blisko 99%.

Dlaczego system Huawei jest tak korzystny w fotowoltaice?

Pierwszym argumentem powinna być duża wydajność. Testy PVEL (Program Kwalifikacji Produktowej), przeprowadzone w 2019 roku, wykazały skuteczność poszczególnych falowników Huawei w następujących kategoriach:

  • testy skuteczności MPPT ( SUN2000-30KTL-US),
  • testy działania w wysokiej i niskiej temperaturze (SUN2000-11.4KTL-US),
  • testy skuteczności konwersji i uzysku (SUN2000-30KTL-US, SUN2000-375W-USP0, SUN2000-28KTL),
  • testy wydajności w pełnym zakresie odpowiedzi przejściowej (SUN2000-11.4KTL-US),
  • testy polowe przy 30 dniach pracy (SUN2000-11.4KTL-US).

Inwertery oferowane przez firmę Huawei to niewielkie, lekkie urządzenia, które mogą podnieść jakość naszej instalacji fotowoltaicznej, lecz mogą być sporą inwestycją – to niewielkie, niepozorne urządzenie może kosztować nawet 5500 zł.

Warto zainteresować się również oferowaną przez producenta gwarancją fabryczną, która sięga do 5 lat. Za dodatkową opłatą (liczoną w Euro), można wykupić przedłużenie gwarancji o kolejne 5 lat.

Falowniki Huawei wydają się idealnym wyborem… poza jedynym szkopułem. O ile firma ma swojego przedstawiciela w Polsce, o tyle nie zajmuje się on ewentualnymi problemami, jakie możemy mieć z inwerterem. Wówczas konieczny jest kontakt z oddziałem europejskim, po angielsku, w formie telefonicznej lub mailowej. Czy to oznacza, że jedyne, co możemy zrobić, to zrezygnować z zakupu? Niekoniecznie.

Zalety z użycia w Huawei w fotowoltaice

Jak już wyjaśnialiśmy, ich wydajność i niezawodność jest na tak wysokim poziomie, że kontaktowanie się z europejskimi przedstawicielami firmy raczej nie będzie konieczne. A jeśli już chcemy mieć gwarancję polegania na fachowcach, oprócz samego wyboru firmy, która wyprodukowała nasz falownik, wybierzmy też dobrego instalatora, dzięki któremu zachowamy gwarancję i będziemy mogli liczyć na pomoc na każdym kroku. Jedną z takich firm, działających na terenie całej Polski, jest firma Kratki Energy, która swoim zasięgiem działania obejmuje całe terytorium kraju.

dom z instalacją fotowoltaiczną

Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Mamy ponad 20 lat doświadczenia w montażu instalacji fotowoltaicznych w Warszawie, Lublinie i innych miastach. Stosujemy jedynie moduły najlepszych firm, a oprócz tego dopełniamy formalności związane z braniem udziału w dotacjach, takich jak “Czyste Powietrze” czy też ”Mój Prąd”, które ostatnio zostały połączone.  Pomożemy Ci również w obliczeniu ulgi termomodernizacyjnej, jaką możesz zyskać, decydując się na współpracę z nami.

Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej to podstawa

A na nie możesz liczyć, kupując inwerter Huawei. Jak już była o tym mowa, ograniczniki przepięć od strony AC i DC są monitorowane przez system nadzorczy urządzenia. W praktyce oznacza to zmniejszenie ilości przepięć. Co poza tym? Skuteczny system monitorowania pozwala na eliminację wyjątkowo niebezpiecznego zjawiska, jakim jest łuk elektryczny. Tam, gdzie on powstaje, temperatura może sięgnąć nawet do 3000 stopni Celsjusza, co skutkuje pożarem. Falowniki Huawei przeciwdziałają takiemu zjawisku, dzięki funkcji wykrywania i usuwania łuków elektrycznych i dokonują tego… w zaledwie 2 sekundy.

Łuki elektryczne powstają, gdy mamy do czynienia z uszkodzonymi modułami fotowoltaicznymi, kablami czy też złączami solarnymi. Zastosowanie falowników Huawei uchroni nas skutecznie przed taką sytuacją, pozwalając cieszyć się darmową energią dla całego domu o każdej porze dnia i nocy.

Post Author: Kameleon