stół do masażu

Czym należy się kierować przy zakupie stołu do masażu?

Zapewnienie komfortu pacjentowi podczas masażu czy zabiegów rehabilitacyjnych to priorytet dla każdego specjalisty.

Dlatego tak istotne jest wybranie idealnego stołu do masażu. Wybór nie jest prosty, gdyż na rynku medycznym istnieje wiele rodzajów mebli do gabinetu fizjoterapii. Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając stół do masażu?

To jaki stół do masażu wybierzemy jest uzależnione od rodzaju przeprowadzanych zabiegów, jak i preferencji masażysty. Może to być zarówno stół przeznaczony do wykonywania masażu relaksacyjnego oraz leczniczego, jak i stół do rehabilitacji z dodatkowymi elementami, które wspomagają proces fizjoterapii. O czym należy pamiętać zamawiając stół do masażu? Jakie warunki powinien spełniać taki stół?

Stół do masażu – czym się wyróżnia?

Stół do masażu jest niezbędny w pracy rehabilitanta, fizjoterapeuty czy masażysty, dlatego przed ostatecznym wyborem warto poświęcić trochę czasu na znalezienie stołu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Stoły do masażu to jednocześnie specyficzny element wyposażenia medycznego, wyróżniający się na tle innych. Łóżko rehabilitacyjne powinno być zatem komfortowe, ale jednocześnie poręczne i funkcjonalne.

Stoły do masażu najczęściej wykonywane są na stelażu aluminiowym bądź drewnianym. To właśnie od zastosowanego materiału będzie zależało, jaki stół warto wybrać do naszej pracy. Zarówno drewno, jak i aluminium są niezwykle wytrzymałe, dlatego bardzo często wykorzystuje się je do produkcji mebli rehabilitacyjnych.

Stół do masażu drewniany jest również stabilny, a jego konstrukcja wpływa przede wszystkim na atmosferę w danym pomieszczeniu. Drewniany stół do masażu sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Z tego też powodu jest ono bardzo często wybierane do profesjonalnych salonów masażu bądź gabinetów SPA.

Aluminiowe łóżka do masażu nie prezentują się już tak okazale i wdzięcznie jak te drewniane. Warto jednak zwrócić uwagę, że są one bardziej odporne na środki chemiczne, wykorzystywane do dezynfekcji, a także łatwiejsze i lżejsze w przenoszeniu. Stąd też doskonale sprawdzą się w gabinetach fizjoterapii, jak i podczas pracy mobilnej. Stoły do masażu aluminiowe w większości posiadają również funkcję składania.

Jaki jest najlepszy stół do masażu?

To, na jaki stół do masażu się ostatecznie zdecydujemy wpływ będzie miał charakter naszej pracy. Warto zweryfikować, czy przyjmujemy pacjentów stacjonarnie, w przygotowanym wcześniej gabinecie, czy raczej oferujemy usługi mobilne. W pierwszym przypadku można zainwestować w łóżko do masażu wykonane z drewna bądź aluminium, a jednocześnie będzie posiadało bardziej stabilną konstrukcję.

Jeśli jednak masaże są prowadzone w domu pacjenta – konieczne będzie zainwestowanie w bardziej funkcjonalny stół do masażu. Stoły do rehabilitacji z funkcją składania są niezwykle lekkie i można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

Przy wyborze stołu do masażu warto również kierować się techniką masażu, jaka jest prowadzona na co dzień. W większości stoły do masażu są dostosowane do przeprowadzania zabiegów relaksacyjnych oraz leczniczych. Jednakże niektóre masaże wymagają ogromnej stabilności stołu, dodatkowych funkcji ułatwiających przeprowadzania zabiegów, a także dodatkowych wzmocnień – zwłaszcza podczas rehabilitacji.

W przypadku przeprowadzania terapii manualnych stół powinien posiadać dodatkowe wzmocnienie, a w momencie wykonywania masażu powięzi istotną rolę odgrywa tapicerka. Inny stół przyda się również, jeśli w ofercie posiadamy masaż leczniczy dla kobiet w ciąży, czy też masaż relaksacyjny, gdzie kluczową rolę odgrywa komfort i wygoda pacjenta.

kupno stołu do masażu

Kryteria wyboru stołu do masażu

Wiele osób wybierając stół do masażu kieruje się przede wszystkim wygodą i komfortem pacjenta, który niezależnie od wybranej techniki masowania powinien czuć się dobrze, leżąc na łóżku. Warto zatem sprawdzić stabilność stołu, a także rodzaj tapicerki, gdyż to one zapewniają najwyższy komfort.

Nie bez znaczenia ma również wysokość łóżka do rehabilitacji, która wpływa na lepszą postawę samego masażysty. Dlatego lepiej wybrać stół do masażu o odpowiedniej wysokości lub z funkcją jej regulacji.

Wybierając profesjonalny stół do masażu warto skorzystać z oferty doświadczonych producentów i sprzedawców mebli medycznych. Dzięki temu zyskujemy pewność, że meble medyczne są doskonałej jakości, bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Post Author: Redaktor MK