wynajem szalunków ściennych lekkich w Warszawie

Czym są lekkie szalunki ścienne?

Szalunki ścienne, jak sama ich nazwa wskazuje są wykorzystywane do zabezpieczenia otworów, które znajdują się w ścianach. Głównie są to nadproża, które występują w otworach na okna oraz drzwi. Używa się ich także jako wsporniki dla różnych elementów ozdobnych na elewacjach. Lekkie szalunki ścienne są przeznaczone głównie do małych oraz średnich obiektów. Idealnie sprawdzają się w przypadku większych kubatur oraz znacznym stopniu skomplikowania konstrukcji. Bez większego problemu można je także stosować do murów oporowych, słupów oraz szybów windowych. Tego typu rozwiązanie idealnie spełnia funkcję szalunkową dla fundamentów. 

Lekkie szalunki ścienne – charakterystyka

Ważny jest fakt, iż ścienne szalunki niezależnie od typu żurawia są dopasowane do montażu ręcznego. Bardzo dużym plusem jest ich niewielka waga, która ułatwia ich transportowanie. Warto wspomnieć, że największe
z nich mogą ważyć tylko 42 kilogramy. Głównie dzięki temu mogą być one montowane nawet przez jedną osobę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, lekkich szalunków ściennych można uzyskać sporą oszczędność czasu oraz kosztów, które muszą zostać poniesione biorąc pod uwagę tradycyjne szalunki drewniane. 

Podstawowymi elementami lekkich szalunków ściennych są płyty ramowe ze stali ocynkowanej oraz ewentualne elementy uzupełniające takie jak zamki, ściągi, narożniki oraz podpory pionujące. Szalunki ścienne zostały stworzone z myślą o nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, a w szczególności małych obiektach. Unikalną zaletą tego systemu jest połączenie wytrzymałości ze stabilnością i małą wagą. Warto wiedzieć, że tego typu produkty mogą być montowane ręcznie – nawet przez jedną osobę. Lekkie szalunki wyposażone są także w wiele innowacji, do których należy zaliczyć otwory ułatwiające transport, ruchome narożniki wewnętrzne oraz nowoczesny system zamków łączących. 

Wypożyczalnia szalunków ściennych lekkich

Szalunki ścienne – przygotować samemu, czy wynająć?

Warto odpowiedzieć sobie także na pytanie czy wykonać szalunki samodzielnie, czy je wynająć. Szalunki najczęściej wypożyczane są na okres 30 dni, dlatego powinny być montowane tuż przed wylewaniem betonu. Warto wiedzieć, iż wynajem szalunków nie jest drogi, a ceny za tą usługę zaczynają się już nawet od kilkuset złotych. Oznacza to, że wynajem może okazać się znacznie bardziej opłacalną opcją aniżeli ich samodzielne wykonanie. Podczas budowy domów jednorodzinnych najczęściej korzysta się z szalunków systemowych, jednakże lekkie szalunki ścienne również będą idealnym rozwiązaniem – szczególnie na małych powierzchniach. 

W zależności od tego, czy powierzchnia będzie wykończona betonem, a także od czasu przeznaczonego na budowę warto dokonać wyboru – wynajem czy własne wykonanie. Należy jednak pamiętać, że szalunek często tworzy formę pod przyszłe fundamenty w przypadku konstrukcji betonowych i żelbetowych. 

Czy warto inwestować w wynajem szalunków ściennych?

Zdecydowanie warto podjąć się inwestycji w wynajem nowoczesnych szalunków ściennych, które charakteryzują się nie tylko łatwością montażu, ale także wytrzymałością. Ze względu na ich niską wagę, mogą być one montowane także w pojedynkę, co jest sporym ułatwieniem dla osób pracujących na własną rękę. Warto także pamiętać o tym, że lekkie szalunki idealnie sprawdzają się w niewielkich obiektach, a cena ich wynajmu jest stosunkowo niska. Należy jednak pamiętać, aby każdorazowo rozważyć wszystkie za i przeciw zastosowaniu tego typu rozwiązania opartego na lekkich szalunkach ściennych. Faktem jest jednak, iż wynajem szalunków ściennych znacznie przyśpieszają przeprowadzanie prac budowlanych oraz są znacznie łatwiejsze w montażu i demontażu.

Post Author: Kameleon