pościel z satyny bawełnianej

Delikatna pościel – lepszy sen

Sypialnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Przywracający siły witalne nocny wypoczynek zależy nie tylko od odpowiedniego materaca, poduszki, ale także odpowiednio dobranej pościeli. Rodzajów pościeli jest bardzo dużo, trudno, między niezliczonymi propozycjami, jakie pojawiają się na rynku, wybrać te najlepsze, odpowiadające naszym wymaganiom i potrzebom. Wśród wielkiego wyboru warto zaopatrzyć się produkt najwyższej jakości, ponieważ od tego zależy nasze zdrowie i komfort snu. Ważna jest nie tylko strona estetyczna pościeli, ale również jej funkcjonalność i bezpieczeństwo dla zdrowia, a o tym decyduje materiał, z jakiego została wykonana.

Jaki materiał na pościel?

Pościel dobieramy w zależności od pory roku. Jedna będzie odpowiedniejsza na zimę, z kolei inna w okresie lata. Na rynku można się zaopatrzyć w pościel z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Materiały naturalne to głównie bawełna, satyna bawełniana, flanela, kora, len, bambus, adamaszek, perkal, jedwab, mako, czyli najwyższej klasy egipska bawełna. Natomiast pościel syntetyczna wykonana jest najczęściej z poliestru lub mikrofazy bądź z połączenia bawełny z tymi materiałami.

Jej niska cena, łatwość prania w niskich temperaturach i brak konieczności prasowania nie zrekompensuje minusów takiej pościeli, czyli niskiej przepuszczalności powietrza, zbierania się kurzu i roztoczy, oraz alergii, których może być przyczyną. Ze względu na to nie powinna być używana przez dzieci, osoby z alergią skórną czy układu oddechowego. Coraz większą popularnością cieszy się pościel z satyny bawełnianej.

Zalety pościeli satynowej

Pościel z satyny bawełnianej produkowana jest z naturalnego w 100% włókna. Aby uzyskać materiał, jakim jest satyna bawełniana, najpierw bawełnę poddaje się barwieniu, a potem procesowi uszlachetnienia. Poza tym podczas tkania materiału sploty poddane są specjalnej technice, której efektem jest elegancka i bardzo piękna tkanina, z jednej strony połyskliwa, a z drugiej matowa. Pościel z satyny bawełnianej jest z jednej strony delikatna, a z drugiej mocna. Zaletą tej pościeli jest jej trwałość i wygoda w użytkowaniu. Może służyć przez wiele lat w niezmiennym kształcie i z zachowaniem barw. Prana w temperaturze 60 stopni Celsjusza, na lewej stronie, przy użyciu delikatnego płynu i rozwieszona do wyschnięcia lekko wilgotna nie będzie wymagała prasowania.

pościel z satyny bawełnianej

Wybór takiej pościeli daje nam gwarancję komfortowego, relaksującego i przyjemnego snu. To idealny produkt dla osoby, dbającej o odrobinę luksusu w sypialni. Satyna bawełniana idealnie sprawdzi jako element dekoracyjny sypialni, ze względu na swój efektowny wygląd. Jest przyjemna i delikatna w dotyku. Doskonale sprawdzi się w letnie, upalne noce, ponieważ daje uczucie chłodu. Pomimo swojej delikatności pościel z satyny bawełnianej ma zalety bawełny. Jest przede wszystkim higroskopijna, doskonale pochłania wilgoć, dlatego sprawdzi się idealnie w ciepłe, letnie noce, zapewniając komfort wypoczynku oraz nieprzerwany dyskomfortem zbyt wysokiej temperatury sen. Sprawia, że ciało się nie poci, a skóra dobrze oddycha. Sen pod taką pościelą jest idealny dla osób o wrażliwej skórze.

Satyna bawełniana sprawdzi się doskonale użytkowana przez alergików, gdyż ma właściwości hipoalergiczne. Poza tym nie gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy, takie jak pleśnie, grzyby i roztocza. Pościel z satyny bawełnianej nie należy odwirowywać, ale wilgotną rozwiesić do wyschnięcia. Do prania używać delikatnych środków bez wybielaczy czy odplamiaczy, które mogłyby uszkodzić delikatne sploty materiału. Pościel z satyny bawełnianej jest idealnym wyborem do każdej sypialni zarówno tej urządzonej z przepychem, jak i minimalistycznej lub klasycznej. Dzięki swoim zaletom i wyglądowi da poczucie komfortu każdemu użytkownikowi tego wyjątkowego produktu.

Post Author: Kameleon