leczenie kanałowe kraków

Dlaczego leczenie kanałowe kosztuje tak dużo?

Leczenie kanałowe jest znacznie bardziej skomplikowanym zabiegiem niż standardowe leczenie zębów. Dlatego też trwa dłużej i więcej kosztuje. Niektórzy przekładają to leczenie właśnie ze względu na wysokie koszty, dlatego w tym artykule piszemy o tym, jakie są przyczyny tego, że leczenie kanałowe jest takie drogie. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego tak jest i na czym to leczenie właściwie polega, zapraszamy do lektury.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe stosowane jest wówczas, kiedy u pacjenta nastąpiło zapalenie miazgi zęba. Oznacza ono, że ząb jest całkowicie zniszczony, dlatego standardowe leczenie już się wówczas nie sprawdzi. Warto jednak wiedzieć, że można uniknąć leczenia kanałowego właśnie dzięki regularnym wizytom u stomatologa, ponieważ głównym powodem zapalenia miazgi jest nieleczona próchnica. Podczas zapalenia odczuwany jest ból, który pojawia się na przykład wówczas, kiedy osoba spożywa coś bardzo ciepłego czy też, kiedy je coś słodkiego.

Jak zatem odbywa się bezbolesne leczenie kanałowe? Jak sama nazwa wskazuje, chodzi w nim o oczyszczenie kanałów. Trzeba usunąć z nich martwą miazgę, która jest przyczyną bólu, a więc lekarz musi dotrzeć bardzo głęboko do zęba i dokładnie zdezynfekować wszystkie kanały. Ważne jest uszczelnienie ich i przepłukanie specjalnymi preparatami, a po zakończeniu czyszczenia następuje plombowanie zęba i przywrócenie mu prawidłowego wyglądu z zastosowaniem wypełnienia protetycznego.

Koszty leczenia kanałowego

leczenie kanałowe nowa hutaZ tego względu, że leczenie kanałowe jest wykonywane niezwykle głęboko w zębie, powoduje ono ból, dlatego przed zabiegiem stosuje się odpowiednie znieczulenie. Z kolei po zabiegu pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort – ząb może wydawać się szczególnie wrażliwy. Po leczeniu kanałowym mogą nastąpić powikłania, dlatego warto zgłaszać się ze wszystkimi wątpliwościami do stomatologa od razu i oczywiście pojawić się na wizycie kontrolnej w wyznaczonym terminie.

Mając świadomość tego, jak wygląda leczenie kanałowe, widać od razu, dlaczego jego cena jest czasami kontrowersyjnym tematem. Niezależnie od tego, czy leczenie odbywa się w takich dużych miastach jak Gdańsk, czy w mniejszych, cena jest wyższa niż w przypadku innych zabiegów, ponieważ wykonuje się wówczas więcej operacji, zabieg trwa dłużej i jest bardziej skomplikowany. Co więcej, stosuje się podczas niego znacznie bardziej zaawansowany sprzęt. Jeśli chodzi o Gdynię, leczenie kanałowe pod mikroskopem jest stosowane często, dlatego cennik za taki zabieg może być wyższy.

Mikroskop ten jest urządzeniem, które znacznie ułatwia widzenie poszczególnych kanałów, a więc tym samym znacznie wpływa na powodzenie zabiegów. Jest oczywiście urządzeniem drogim oraz nowoczesnym, dlatego cena zabiegu wówczas jest wyższa. Jeśli miejscem, w którym się leczysz, jest Trójmiasto, leczenie kanałowe pod mikroskopem może być nieco droższe również ze względu na lokalizację. Należy również pamiętać o tym, że znieczulenie oraz wypełnienie protetyczne również kosztują.

Profesjonalna klinika

Jeśli chcesz mieć pewność, że leczenie kanałowe zostanie przeprowadzone profesjonalnie, warto udać się do takiej kliniki jak Perfect Smile Clinic Garnizon. Zatrudnia ona lekarzy specjalizujących się w takich dziedzinach jak stomatologia oraz medycyna estetyczna. Siedzibą kliniki jest Trójmiasto, a każdy dentysta tam zatrudniony ma do dyspozycji profesjonalny i nowoczesny sprzęt taki jak wspomniany mikroskop. Oprócz leczenia kanałowego w Perfect Smile Clinic Garnizon możesz poddać się bardzo wielu innym zabiegom zarówno z zakresu ortodoncji, chirurgii, jak i implantologii czy protetyki, a to tylko niektóre z nich. Wysoki poziom leczenia daje świetne efekty, dzięki którym zęby są zdrowe.

Post Author: Kameleon