filtr sufitowy do kabiny lakierniczej

Filtry do kabiny lakierniczej – jaką wybrać?

Branża przemysłowa, zajmująca się profesjonalnym lakierowaniem powierzchni, zmuszona jest nie tylko do korzystania z nowoczesnych technologii, ale również zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa swoim pracownikom. Dlatego tak niezbędny jest montaż filtrów, których powierzchnia wyłapie wszystkie szkodliwe cząsteczki. Filtry szczególnie powinny pojawić się w kabinach lakierniczych.

W jakim celu zakładać filtry do kabiny lakierniczej?

Obecność sprawnych układów filtracyjnych jest szczególnie niezbędna w kabinach lakierniczych oraz miejscach związanych z przemysłem motoryzacyjnym. Wynika to przede wszystkim z tego, że we wnętrzach obecność szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń jest niezwykle wysoka. Dobrej jakości filtry są w stanie wyłapać nawet najmniejsze cząsteczki. Jakie filtry sprawdzą się jednak w pomieszczeniach lakierniczych?

filtr kieszeniowy do kabiny lakierniczej

Współcześnie na rynku produktów filtracyjnych można wyróżnić kilka rodzajów filtrów, które sprawdzą się w kabinach lakierniczych. W lakierniach wykorzystuje się przede wszystkim filtry kieszeniowe, kasetowe oraz maty filtracyjne sufitowe i podłogowe. Obecnie do najbardziej popularnych, a także najlepszych należą filtry podłogowe typu Paint Stop, produkowane z włókien szklanych, zapewniających maksymalną ochronę.

Właściwości filtrów do kabin lakierniczych

Do podstawowych zadań filtrów w kabinach lakierniczych należy wyłapywanie malutkich cząsteczek pyłów, które tworzą się podczas prac związanych z lakierowaniem. Nieznaczna część pyłów lakierniczych jest tak malutka, że nie widać ich, jak unoszą się w powietrzu. Są jednak niezwykle szkodliwe, dlatego każda kabina powinna zostać wyposażona w kilka rodzajów filtrów, które zabezpieczą pracowników przed niebezpiecznym pyłem.

Pył osadza się na filtrach i nie przedostaje się do wentylacji, a co się z tym wiążę – kolejnych pomieszczeń. Jednak jak w przypadku każdych filtrów, również te w pomieszczeniach lakierniczych powinny być wymieniane stosunkowo często.

zdrowie pracowników a filtry do kabiny lakierniczej

Jakie właściwości powinien spełniać filtr w lakierniach? Przede wszystkim powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby wyłapywać jak najwięcej szkodliwych cząsteczek, a także charakteryzować się wysoką wydajnością. Dobry filtr będzie służył przez długi czas, co z pewnością przełoży się na rzadszą wymianę. Jednocześnie filtry nie mogą wpływać na ciśnienie w wentylacji, a także być łatwopalne. Przy wyborze filtra warto również zwrócić uwagę na jego odporność na skrajne temperatury. Dobrej jakości filtr będzie również pobierał mało energii elektrycznej.

Filtr Paint Stop – najlepszy filtr do kabiny lakierniczej

Filtr Paint Stop to mata filtracyjna, wykonana z włókna szklanego. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkich w kabinach lakierniczych, gdzie doskonale zabezpiecza pomieszczenie oraz wentylację przed pyłem lakierniczym. W praktyce filtr Paint Stop pełni funkcję filtra podłogowego oraz filtra wstępnego. Wykorzystuje się go także jako drugi stopień filtracji, tuż za filtrem kieszeniowym.

Filtry Paint Stop osiągają najlepszy wynik filtracji podczas kontroli wentylacji. Zatrzymują najwięcej cząsteczek z zanieczyszczonego powietrza. Dodatkowo są bardzo proste w montażu, a przy tym niezwykle skuteczne. Żywica spajająca wszystkie elementy jest odporna na wysoką temperaturę oraz czynniki zewnętrze, co skutecznie zapobiega jej kruszeniu. Jednocześnie filtry Paint Stop są niezwykle wydajne, a ze względu na specyficzne materiały pozwalająca na wchłonięcie większości zanieczyszczeń, nie jest konieczna ich częsta inspekcja i wymiana. 

Filtry w postaci maty podłogowej Paint Stop to najlepszy wybór filtrów do kabiny lakierniczej. Są nie tylko stosunkowo tanie, ale również wyróżniają się szybką instalacją. Zwinięte nie zajmują dużo miejsca, co jednocześnie pozwala na łatwe dopasowanie wymiaru. Filtr Paint Stop jest uniwersalny, dzięki czemu znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w przemyśle lakierniczym.

Post Author: Kameleon