Fototapety znowu w modzie – czy warto je wybrać?

Współcześnie stosowana najnowsza technologia cyfrowa w postaci druku UV pozwala na uzyskanie naprawdę ciekawych rozwiązań, w zakresie dekoracji wnętrz. Rynek oferuje szeroki asortyment atrakcyjnych wizualnie i pięknie wykonanych fototapet, które z powodzeniem można zastosować na niemalże każdej powierzchni. Jakie zalety posiada taka forma dekoracji? Czy warto wybrać ją do swojego mieszkania?

Komfort

Jeżeli znudziła się obecnie posiadana stylistyka swojego wnętrza i pragnie się odświeżenia, ciekawej zmiany, która jednocześnie nie wymaga gruntownego remontu, warto rozważyć wybór fototapety. To bardzo czysty i szybki sposób na uzyskanie efektownej dekoracji wnętrza. Do jej montażu nie trzeba skuwać kafelek, zdejmować warstw farby naściennej, nawet nie ma potrzeby wyrównywać powierzchni, którą będzie przykrywać. W razie ewentualnego zniszczenia, zużytą tapetę można zakleić nową warstwą, dzięki czemu można bardzo szybko i efektownie odświeżyć dane wnętrze.

fototapeta

Duży wybór wzorów

Współczesna technika nanoszenia druku na tapetę pozwala na uzyskanie niemalże każdego, dowolnego wzoru graficznego. W zależności czy ma być zastosowana do pokoju dziecięcego, prywatnego gabinetu, salonu, kuchni czy łazienki, każdy powinien znaleźć upragniony motyw dla siebie czy to w postaci bogatej roślinności, która wprowadzi kojącą atmosferę albo zurbanizowanego miasta, świetnie pasującego do nowoczesnych i ascetycznych pomieszczeń.

Wysoka funkcjonalność

Dostępne na rynku fototapety różnią się materiałem oraz sposobem wykonania, w zależności od miejsca, w jakim będą montowane. Do kuchni i łazienek warto zakupić wersję samoprzylepną, opartą na systemie zwanym Easy Stick. Fototapeta bardzo skutecznie i szczelnie przylega do podłoża, zachowując wysoką odporność na wchłanianie wilgoci. W przypadku pomieszczeń codziennego użytku, które są mocno eksploatowane, sprawdzi się wersja klejona na warstwie flizeliny. Tę opcję również warto rozważyć, jeśli zależy na pokryciu wszelkich nierówności ściany. Obydwie formy fototapety mogą być klejone na rogach pomieszczenia oraz cechują się dużą wytrzymałością na mechaniczne uszkodzenia. Znaleźć można też produkty pokryte specjalną warstwą ochronną PCV, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na kontakt ze środkami chemicznymi.

fototapeta

Wysoka jakość

Największym atutem przy stosowaniu fototapety jest jej piękny wygląd. Za pomocą nanoszenia nietoksycznego druku UV, wykonywanego na zimno, można uzyskać bardzo trwały, szczegółowy obraz, który wyróżnia się doskonałym nasyceniem kolorów oraz precyzją wykonania. Grafika pozwala uzyskać trójwymiarową głębię, przez co sprawia wrażenie prawdziwie namalowanej. Ponadto, nie zmywa się ani nie ściera nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji.

Jak wybrać najlepszą fototapetę?

Przy dokonaniu zakupu należy uwzględnić do jakiego pomieszczenia fototapeta ma być przeznaczona. Produkt może posiadać różną gramaturę, która przekłada się na wytrzymałość oraz końcowy koszt. Im gęstość będzie wyższa, tym fototapeta będzie droższa, ale również trwalsza. Jeżeli zależy na uzyskaniu wysokiej jakości druku, o doskonałym efekcie wizualnym, najlepiej wybierać fototapety o gramaturze 350 g/m2. W przypadku wątpliwości co do wyboru danego produktu, warto skorzystać z pomocy fachowców zajmujących się produkcją i sprzedażą fototapet na co dzień.

Post Author: Kameleon