chusta animacyjna sklep internetowy Liger

Funkcje chusty animacyjnej – zabawa i nauka

Przede wszystkim, należy wspomnieć o tym, iż chusta i zabawy z nią związane, maja funkcję integracyjną. Dzieciaki – starsze czy młodsze – będą mogły nie tylko miło spędzić czas zabawy. Prowadzone przez opiekunów zajęcia i zabawy z chustą, pozwalają każdemu dziecku poczuć się ważnym.

Zastosowanie zabaw z chustą animacyjną integruje grupę

W przypadku gier i zabaw, w których liczą się wszyscy członkowie zabawy, dziecko ma szansę zaspokoić swoją potrzebę przynależności. Jest to istotna zaleta tego typu zabaw, gdyż od najmłodszych lat dzieci powinny być zapewniane o swojej wartości. Wiedząc, że dane ćwiczenie zostanie wykonane prawidłowo przede wszystkim dzięki niemu, maluch poczuje się potrzebny. Jako że istnieją różne rodzaje zabaw z chustą animacyjną, dzieci na pewno nie będą się nudzić. Opiekunowie są zazwyczaj bardzo kreatywni i potrafią prowadzić grę tak, by brało w niej udział każde dziecko. Warto również dodać, że dzięki zabawom z chustą, dzieci przyzwyczajają się do siebie i do towarzyszących im dorosłych. Ponadto, maluchy mogą rozładować stres i zmniejszyć znacznie lęk, który towarzyszy im przed nowymi sytuacjami.

Kiedy stosować chustę animacyjną?

Chusta animacyjna jest niezbędna:

  • W przedszkolu, podczas organizowania codziennych zajęć,
  • Na świeżym powietrzu, w przypadku ciepłych dni,
  • W świetlicy, by zająć dzieci po lekcjach lub zajęciach,
  • W ośrodku wychowawczym, gdzie dzieciom potrzebna jest większa uwaga,
  • Na koloniach i zielonych szkołach,
  • Podczas pikników i imprez miejskich, rodzinnych czy szkolnych.

Ogromna płachta różnokolorowego materiału, potrafi wciągnąć do zabawy nawet najbardziej opornych. Widząc, ile inne dzieci czerpią radości z zabaw z chustą, każde dziecko bez wątpienia weźmie w nich udział. Mniejsze dzieci są zawsze zachwycone samym widokiem wielkiej, kolorowej chusty. Dla nich, samo wzięcie jej do rąk to niezwykła przyjemność. Rozpoczęcie każdej zabawy stanowi pewnego rodzaju wyzwanie dla dziecka, które będzie musiało spełnić swoją rolę. Opiekunowie zawsze dbają o to, by każdy uczestnik gry bawił się jak najlepiej. Dzięki temu, żadne z dzieci nie zostanie pominięte, co przełoży się na jego samoocenę i nastrój.chusta animacyjna Liger

Nowoczense, certyfikowane chusty animacyjne znajdziecie w sklepie internetowym Liger.net.pl: https://liger.net.pl/50-chusta-animacyjna.

Chusta animacyjna służy najczęściej do tego by trzymać ją w rękach. W wielu zabawach chustę napręża się, by możliwe było turlanie na niej piłeczek lub zabawek. Jednak materiał ten może również służyć jako siedzisko. Na chuście siadają więc wszyscy obok siebie, by prowadzić inny rodzaj gry. Niekiedy chustę animacyjną wykorzystuje się w celu poprowadzenia rozmowy siedząc na niej.

Bardzo ważnym faktem jest to, że we wszystkich zabawach, grach, ćwiczeniach i rozmowach biorą udział również osoby dorosłe. Ich obecność przy dzieciach jest konieczna – dla dzieci może oznaczać to wsparcie. Dodatkowo, przebywanie z dorosłym utwierdza dzieci w przekonaniu, że zawsze mogą zgłosić one ewentualny problem lub dyskomfort. Opiekunowie i wychowawcy, prowadząc zabawy i gry, są bowiem odbierani przez dzieci jako, w pewnym sensie, liderzy danej grupy.

Chusty animacyjne pozwalają dzieciom i dorosłym współpracować i tworzyć między sobą wzajemne relacje. W dzisiejszych czasach, mimo przewagi elektroniki, chusta taka jest bardzo ciepło i przyjaźnie odbierana przez dzieci. Dla wielu z nich, chusta może stanowić zupełnie nowy element zabawy i rozrywki. Warto więc wiedzieć o tym rodzaju zabawy, które jest wręcz kochane przez młodsze i starsze dzieci.

Post Author: Kameleon