rodzinny urlop

Gdzie wybrać się na długi weekend?

Nie musisz czekać na letni urlop, by wyjechać z domu. Zazwyczaj latem planujemy długi, dwutygodniowy urlop i wyruszamy na wakacje. Wówczas najczęściej decydujemy się na wyjazd nad morze lub w ostatnio modne zagraniczne kierunki. Niektórzy planują wypoczynek także zimą.  Miłośnicy białego szaleństwa, jazdy na nartach i snowboardzie, wyjeżdżają wtedy w góry i tam spędzają święta czy sylwestra.

Czekanie na określony czas w roku, by wypocząć samo w sobie jest jednak bardzo męczące. Przeciążeni pracą czy nauką – niejednokrotnie chcielibyśmy już wcześniej gdziekolwiek wyjechać.
Idealną ku temu okazją zdają się być tak zwane długie weekendy, na przykład weekend majowy. Większość z nas ma wówczas wolne w pracy nawet przez pięć dni. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i zamiast siedzieć w domu – ruszyć przed siebie? Krótki urlop wiosną czy jesienią, to równie dobre rozwiązanie, co ten pełnowymiarowy w środku lata. Pozwoli odetchnąć, nabrać sił i wrócić do domu naładowanym pozytywną energią. O ile oczywiście przemyślimy swój wybór i wyjedziemy w ciekawe miejsce.

Gdzie wybrać się na długi weekend?

Opcji tak naprawdę jest wiele. Skupiając się na Polsce – do wyboru mamy zarówno nadmorskie miejscowości, góry, jak i jeziora. Oczywiście wybierając pierwszy kierunek, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kąpiele będą raczej niemożliwe. Długie spacery brzegiem morza, obiady w urokliwych restauracjach czy zwiedzanie okolicznych zabytków – owszem! Tym, dla których takie atrakcje są niewystarczające poleca się jednak południe Polski.
To właśnie w górach i ich okolicach, niezależnie od pory roku naprawdę jest co robić. Wiele szlaków wprost zapraszających do wędrówek, moc zabytków i specyficzna atmosfera. Jeśli jednak najpopularniejsze miejscowości w tym regionie znamy już na pamięć, warto zainteresować się równie ciekawymi, choć niekiedy pomijanymi lokalizacjami.

turysta z psem
Kudowa-Zdrój – dlaczego warto ją odwiedzić?

Jednym z takich miejsc jest Kudowa-Zdrój. Położona w pobliżu Gór Stołowych, może poszczycić się mianem miasta uzdrowiskowego. Jeśli szukamy więc atmosfery sprzyjającej całkowitemu relaksowi, na mapie Polski nie znajdziemy chyba równie interesującego miejsca. Nie dość, że na urlopie w Kudowie możemy zaplanować piesze wędrówki, zobaczyć Błędne Skały, to jeszcze mamy szansę napić się wody wprost z prozdrowotnych źródeł. Odważni mogą też wspiąć się na Szczeliniec, a więc najwyższy szczyt w Górach Stołowych, który znajduje się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych i należy do korony polskich gór.
Oferta noclegów na miejscu jest także bardzo ciekawa. Od małych pensjonatów, po duże hotele. Ciekawą propozycję na długi weekend majowy ma na przykład Kurort „Agnes” kurortagnes.pl Tam, pobyt w weekend majowy wiąże się bowiem z dodatkowymi atrakcjami. W tym czasie na turystów czeka pobyt ze śniadaniem w formie bufetu, wstęp do Aqua Parku „Wodny Świat”, a także bon rabatowy na wycieczki Biura Podróży Szopen Tur.
Dla niezdecydowanych, wnioski powinny być oczywiste. Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu, gdzie wyjechać w trakcie kilku wolnych dni, a nie chcemy powtarzać się z górskimi czy nadmorskimi wojażami – Kudowa Zdrój, gdzie odpoczynek wiąże się z zadbaniem o zdrowie, powinna być ciekawą alternatywą. Na miejscu rzeczywiście odpoczniemy, zrelaksujemy się, a co najważniejsze – zobaczymy miejsca, których nie ma nigdzie indziej.

Post Author: Kameleon