Gdzie zaszyć się w Warszawie?

Wszywka alkoholowa to jedna z metod awersyjnych stosowanych w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Umieszczana jest pod skórą i uwalnia się stopniowo do organizmu. W przypadku spożycia alkoholu wywołuje nieprzyjemne dolegliwości. Stosuje się ją najczęściej po zakończonej terapii u pacjentów, którzy chcą wyjść z nałogu, ale obawiają się, że chęć sięgnięcia po procentowe trunki będzie silniejsza.

W jaki sposób działa wszywka?

Wszywka, nazywana także esperalem, zawiera disulfiram, czyli substancję uwalniania stopniowo do organizmu. Odpowiada ona za trwałe blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, która rozkłada alkohol w wątrobie. Gdy produkcja enzymu jest całkowicie zablokowana, organ ten nie może w prawidłowy sposób trawić i usuwać alkoholu. W takim przypadku u pacjenta z wszywką pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, które nieco przypominają kaca. Mogą one pojawić się już nawet po 10 minutach od spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu. Reakcja disulfiramowa, bo tak się ona nazywa, obejmuje najczęściej silny ból głowy, nudności i wymioty, zawroty głowy, uczucie lęku, kołatanie serca, duszności i nadmierne pocenie się. Może także dojść do obniżenia ciśnienia tętniczego. W skrajnych przypadkach może dojść do zawału mięśnia sercowego.

W zależności od ilości spożytego alkoholu objawy te mogą utrzymywać się od 4 do 10 godzin. Ryzyko ich pojawienia się ma na celu skutecznie zniechęcić pacjenta do sięgania po alkohol.

Jak przebiega zabieg wszycia esperalu?

Przed zabiegiem pacjent, który chce mu się poddać, musi przejść detoks. Ma on na celu usunąć z organizmu pozostałości po alkoholu. Lekarz przeprowadza także dokładny wywiad medyczny, który pozwoli ustalić, czy dana osoba kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają założenie wszywki alkoholowej.

W dniu zabiegu pacjent jest badany pod kątem obecności alkoholu w jego organizmie. Musi być on zupełnie trzeźwy, gdyż w przeciwnym razie zabieg może przynieść odwrotny do zamierzonego skutek. Pacjent musi także podpisać zgodę na wykonanie zabiegu. Przeprowadza się go wyłączne u osób, które są świadome tego, co się z nim wiąże i chcą poddać się leczeniu.

Lekarz wykonujący zabieg znieczula miejsce, w którym będzie umieszczał pod skórą substancję czynną. Najczęściej jest to pośladek lub łopatka. Następnie wykonuje niewielkie nacięcie i w miejscu tym umieszcza lek. Jego dawka jest dopasowana indywidualnie do pacjenta. Substancja czynna uwalnia się do organizmu od 8 do 10 miesięcy. Po zabiegu lekarz zakłada szwy, które zdejmuje się po około 10 dniach.

Jest to bezpieczny zabieg, który nie wymaga długiej rekonwalescencji. Pacjent już po kilku dniach może wrócić do pełnej sprawności. Miejsce wszycia esperalu jest praktycznie niewidoczne, dlatego osoba, która zdecydowała się na ten zabieg, nie musi obawiać się reakcji otoczenia.

Gdzie wykonać zabieg wszycia esperalu?

Jeśli zmagasz się z problemem i chcesz skutecznie wyjść z nałogu, to możesz zgłosić się do gabinetu, który przeprowadza zabieg, jakim jest wszywka alkoholowa, w Warszawie znajdziesz wiele takich miejsc. Doskonałym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do placówki Nasz Gabinet.

Nasz Gabinet to sieć przychodni w całej Polsce, które znajdziesz we wszystkich największych miastach. Są one nastawione na niesienie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu, które chcą wyjść z nałogu. Osoby zmagające się z tą chorobą mogą skorzystać zarówno z zabiegu wszczepienia esperalu, jak i z detoksu oraz profesjonalnej psychoterapii. Jest to miejsce, które zapewnia kompleksowe leczenie alkoholizmu bez względu na to, w jakiej fazie choroby znajduje się pacjent. 

Nasz Gabinet to niekwestionowany lider w zakresie udzielania wsparcia w walce z uzależnieniem. W placówkach tych pracuje wykwalifikowany i wykształcony personel, który jest w stanie zapewnić pomoc oraz niezbędne wsparcie. Oferta tej sieci przychodni jest nieustannie powiększana o kolejne zabiegi, które mogą pomóc w wyjściu z nałogu. Pacjenci odwiedzający placówki mogą liczyć na zrozumienie oraz profesjonalne podejście. Są to miejsca, w których można uzyskać wsparcie oraz pomoc potrzebną do wyjścia na prostą. 

Post Author: Redaktor MK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.