koszula nocna ciążowa

Idealna piżama do karmienia dla młodej mamy

Wiele młodych mam może usłyszeć, że to zwykły wymysł, a przy tym dosyć duży wydatek. To jednak wcale nie jest prawdą, a młode mamy w XXI wieku powinny pamiętać, że czasy, gdy kobieta w ciąży i podczas karmienia piersią zakładała cokolwiek, już dawno minęły. Dziś mamy szeroki wybór przepięknych i praktycznych piżam do karmienia, z czego niektóre mogą z powodzeniem sprawdzić się również później. Jakie są dostępne modele piżam dla młodych mam i jak je dobrze dobrać? Gdzie można je znaleźć w przystępnej cenie?

Koszula nocna do karmienia, czy spodnie?

To, czy będziemy korzystać z koszuli, czy dwuczęściowej piżamy, jest w dużej mierze kwestią indywidualną, lecz często można usłyszeć o tym, że świeżo po porodzie bardziej zalecana jest koszula, ze względu na to, że zapewnia o wiele większy dostęp powietrza do krocza, niż spodnie. Zapewne jednak jeśli naprawdę nie chcemy nosić koszuli, możliwe będzie znalezienie takich spodni, które będą wystarczająco przewiewne.

koszulki do karmienia

Modele koszul do karmienia

Chodzi przede wszystkim o kroje i udogodnienia, jakie będą pomagały w szybszym dostaniu się do piersi, nie pozbawiając młodej mamy niezbędnej podczas karmienia prywatności. Poniżej krótka charakterystyka popularnych na rynku modeli piżam do karmienia.

Koszule z odpinanymi ramiączkami

Działają one praktycznie na tej samej zasadzie, co biustonosze do karmienia. Ich największą zaletą jest to, że są już wyposażone w biustonosz, dzięki czemu nie jest konieczne jego oddzielne zakładanie. Co więcej, najczęściej piżama tego rodzaju jest lekka i przewiewna, co jest ważne dla kobiet w połogu, które pocą się na ogół mocniej niż zwykle. W dodatku, w tym rodzaju piżamy młode mamy na ogół wyglądają naprawdę ładnie.

Koszule zapinane na guziki

Najbardziej tradycyjny model koszuli do karmienia. Rozpięcie koszuli i odsłonięcie piersi możliwe jest wyjątkowo szybko, a poza tym jest to model wyjątkowo uniwersalny, który sprawdzi się przy każdej wielkości piersi i bez względu na porę roku. Po zapięciu wszystkich guzików pierś jest idealnie schowana. Model piżamy dobrze sprawdzi się również po zakończeniu karmienia. 

Koszula z dekoltem kopertowym

Jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Części koszuli zakrywające piersi, zachodzą na siebie, tworząc zakładkę, dzięki której łatwo jest dyskretnie odsłonić pierś. Jest to model, który dobrze sprawdzi się również po zakończeniu karmienia, lecz w przypadku dużych piersi, wyjęcie ich do karmienia może być trudniejsze. Częstym problemem jest również biustonosz, który przy tego rodzaju bluzkach z większym dekoltem jest bardzo widoczny.

Koszula do karmienia – gdzie najlepiej ją kupić?

Zarówno zakupy stacjonarne w sklepie stacjonarnym, jak i online są dobrym rozwiązaniem. Jednak w praktyce młode mamy są zbyt zajęte albo zbyt zmęczone, żeby biegać po sklepach, dlatego też, jeśli tylko dobrze znamy swoje wymiary (a jeśli nie, to pomogą nam tabele rozmiarowe), częściej skłaniamy się w stronę zakupów przez Internet. Możemy zrobić je w każdej chwili, o każdej porze dnia, bez wychodzenia z domu, a dostawa przychodzi już zazwyczaj w ciągu kilka dni roboczych, prosto pod drzwi. Możliwe jest też szybkie porównanie cen w kilku placówkach, co jest jeszcze większą oszczędnością czasu. W koszulach nocnych ciążowych istotny jest ich skład, ponieważ piersi w tym okresie są bardzo delikatne i szorstki materiał może je podrażnić Dlatego kolejną zaletą zakupów internetowych jest to, że można w szybki sposób sprawdzić skład, z którego dany produkt został wytworzony. Gdzie warto zajrzeć? Na stronie rafjolka.pl czekają na Cienie piękne i jednocześnie wysoce praktyczne piżamy do karmienia, które pomogą Ci wygodnie przejść przez czas karmienia niemowlęcia. Wiele z nich może Ci służyć również później, zatem nie wahaj się i skorzystaj z naszej oferty!

Post Author: Kameleon