Jedna z najpopularniejszych twarzy polskiego showbiznesu — Krzysztof Ibisz, to prezenter, którego zna niemal każdy Polak. Poznaliśmy go jeszcze w latach 80-tych, gdy podkładał głoś pod jedną z popularnych postaci kreskówkowych — Freda ze Scooby Doo i Scrappy Doo. Wielokrotnie nagrodzony Wiktorem oraz Telekamerą zachwycił polską publiczność prowadząc teleturnieje.
Początek kariery w TVP1
W latach 90-tych, a dokładniej od 1993 do 1996 roku byliśmy świadkami trwającej rok rywalizacji kilkudziesięciu par, które zostały wybrane w konkursie spośród tysięcy kandydatów. Podczas pierwszej edycji par było 54, w drugiej 48, a w trzeciej 52. Wyłonieni spośród tysięcy kandydatów — spotykali się w finale programu w ograniczonym składzie do ośmiu — w I edycji, sześciu — w edycji II i III. To właśnie w programie Czar Par emitowanym przez Telewizję Polską Krzysztof Ibisz debiutował.
Krótki epizod z TVN
Pod koniec lat 90-tych i na początku 2000 Krzysztof Ibisz wraz z Jackiem Lenartowiczem prowadzili popularny teleturniej Gorączka złota, w którym główną, cotygodniową nagrodą było 150 tysięcy złotych w postaci sztabki dwudziestoczterokaratowego złota, wśród innych nagród znaleźć mogliśmy samochody, sprzęty AGD i RTV, a także zagraniczne wycieczki. Nadawany na żywo program urozmaicały występu piosenkarzy, a także loterie, do których losy zakupowaliśmy w kioskach. Drugi program — Wszystko albo nic, również prowadzony przez Krzysztofa Ibisza zachęcał do przybycia całe rodziny. Wśród zadań rodzin uczestniczących w teleturnieju były zadania zespołowe. Stawką, o którą walczono było 60 tysięcy złotych.
Pełne emocji teleturnieje Polsatu
Za jeden ze szczytowych okresów Krzysztofa Ibisza można uznać ten, który spędził na współpracy z Polsatem. Wszyscy pamiętamy zatarte bitwy podczas Awantury o kasę. Program, który opierał się po części na szczęściu graczy i rozwadze, ale wciąż jednak w dużej mierze na wiedzy — zaskarbił sobie serca Polaków na trzy lata, co w skali programów emitowanych przez popularne stacje telewizyjne stanowi długi okres. Kolejnym budzącym emocje teleturniejem prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza była Rosyjska ruletka. Rosyjska ruletka przysparzała wyjątkowo wiele wrażeń — gracze mogli dosłownie wypaść z gry zapadając się pod ziemię. Trzecim programem prowadzonym przez Krzysztofa Ibisza dla Polsatu była Gra w ciemno. Prezenter wykazał się dużą dozą dystansu, poczucia humoru oraz szarmancji, bowiem jego zadaniem było licytowanie się z graczami i handlowanie zamkniętymi kopertami, które mogły skrywać fortunę lub doprowadzić gracza do bankructwa w grze. Wśród innych pozycji teleturniejowych w biografii prezentera znajdziemy także Milion od zaraz oraz od 2017 roku do dziś Joker.
Wielokrotnie nagrodzony przez publiczność Krzysztof Ibisz, który ma na swoim koncie liczne teleturnieje jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych prezenterów i konferansjerów w Polsce. Pojawiał się nie tylko w teleturniejach, ale także w licznych polskich produkcjach filmowych. Popularność konferansjera sięga również lifestylu. Wydana w 2010 roku książka „Jak dobrze wyglądać po 40” stała się lekturą wielu Polaków. W internecie oraz prasie możemy znaleźć liczne artykuły związane z postacią prezentera. W wywiadach Krzysztof Ibisz chętnie opowiada o swoich metodach na zdrowy tryb życia — siłowni oraz porannych joggingach, a także sposobach na zdrowe odżywianie się. Jako współprowadzący Ibisz wystąpił również w On i ona, Jak oni śpiewają, Zrozumieć kobietę, Demakijaż oraz w weekendowych wydaniach porannego programu Nowy dzień. Krzysztof Ibisz to od ponad dwudziestu lat ikona telewizji Polsat, który prowadzi najważniejsze wydarzenia z tej telewizji jako konferansjer.