Jak dobrać odcień różu?

Różnorodność kolorów, odcieni i konsystencji różu do policzków sprawia, że na drogeryjnych półkach mamy dziś naprawdę szeroki i ciekawy wybór produktów idealnych zarówno do codziennego, jak i wieczorowego makijażu. Choć tradycyjnie róż przybierał odcienie czerwieni i miał przypominać naturalne rumieńce na skórze, dziś znacznie lepiej dopasowuje się do różnych rodzajów karnacji – w końcu nie każdy rumieni się tak samo! Jak jednak wybrać właściwy dla Twojej cery róż do policzków? Oto kilka ciekawych tricków.

Róż dla zdrowego wyglądu cery

Delikatnie nałożony róż do policzków jest chyba jedynym kosmetykiem, który możesz nałożyć na niepomalowaną twarz bez tworzenia dziwnego, sztucznego efektu. Róże zostały w końcu stworzone po to, by symulować naturalny, zdrowy rumieniec twarzy. Jeśli chcesz znaleźć swój najbardziej naturalny odcień, uszczypnij się delikatnie w policzek i sprawdź, jak reaguje na to Twoja skóra. Taka metoda dobierania różu może być czasochłonna i nie zawsze będzie odpowiadała temu, co akurat Ci się podoba, więc nie zawsze trzeba się nią kierować. Pamiętaj jednak, że naturalny odcień rumieńców na twarzy to najlepszy sposób na sprawdzenie tego, co według natury pasuje Ci najbardziej.

Co możesz osiągnąć z różem do policzków – najciekawsze efekty

Wiemy już, że róż naśladuje naturalne rumieńce, ale wiemy też, że w drogeriach pojawiają się dziesiątki różnych odcieni i kolorów, które wyglądają równie ciekawie. Wystarczy spojrzeć w stronę marek takich jak ColourPop, Milani czy theBalm, by zakochać się w co najmniej kilku niepowtarzalnych i tak różnych od siebie odcieniach. Czy znalezienie Twojego naturalnego różu oznacza jednak konieczność odrzucenia wszystkich pozostałych? Absolutnie nie! Róże mogą naśladować naturalną opaleniznę, podkreślać konturowanie twarzy, a nawet tworzyć wrażenie naturalnego, zdrowego błyszczenia się cery – zupełnie jakbyś wracała z dobrego treningu.

Jak dobrać kolor różu do policzków – najlepsze tricki makijażowe

Róże możemy podzielić na trzy ogólne kategorie kolorystyczne: odcienie różu, odcienie pomarańczy i odcienie brązu. Dobra wiadomość jest taka, że w każdej grupie znajdziesz róż dla siebie, wystarczy tylko trafić na właściwy odcień! Czym się kierować? Odcieniem swojej cery, którą znasz przecież doskonale. Najgorszy błąd, jaki możesz popełnić przy doborze różu do policzków to wybór zbyt ciemnego koloru, który podobnie jak w przypadku zbyt ciemnego bronzera czy podkładu sprawi, że cera będzie wyglądała na brudną, a makijaż na zbyt intensywny i przesadzony. Stań więc przed lustrem, najlepiej w świetle dziennym i oceń, czy Twoja cera jest bardzo jasna, jasna, średnia, czy może ciemna. Kategorie te są dość ogólnikowe, jednak przy wyborze różu sprawdzają się wystarczająco dobrze.

A teraz zasada – im jaśniejsza cera, tym jaśniejszy odcień różu. Jeśli się wahasz, postaw na ton jaśniejszy od tego, który podpowiada Ci serce. Pamiętaj jednak, że róż wyglądający w opakowaniu bardzo intensywnie, po nałożeniu na skórę może dawać bardzo delikatny efekt. Wniosek – testuj, testuj, testuj! A jeśli zdarzy Ci się kupić zbyt ciemny róż, pamiętaj że wiele zależy też od techniki nakładania kosmetyku. Róże do policzków lubią „lekką rękę” – zanim przeniesiesz róż z pędzelka na twarz, otrzep z niego nadmiar produktu. Lepiej nakładać go cierpliwie, małymi ilościami i budować intensywność do momentu, który uznasz za właściwy, niż zepsuć cały makijaż nieestetyczną kolorową plamą na policzku.

 

Post Author: Kameleon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.