wyposażenie przedszkoli

Jak powinna być wyposażona sala przedszkolna?

Istnieją elementy, które obowiązkowo powinny znajdować się w każdej Sali przedszkolnej. Dzisiaj, dzięki postępom technologicznym oraz przez nowe odkrycia w dziedzinie psychologii, zabawki i gry są dobierane w taki sposób, by zapewnić dzieciom zdobywanie dostatecznej wiedzy. Edukacja jest wciąż urozmaicana, a nowości pedagogiczne pozwalają lepiej wpływać na dzieci.

Sala przedszkola wspiera rozwój dziecka

Gry, akcesoria edukacyjne oraz zabawki interaktywne, to tylko niektóre elementy, jakie mogą zapewnić dzieciom prawidłowy rozwój w samym przedszkolu. Wyposażenie sali przedszkolnej jest z góry ustalane przez oświatę. Warto jednak dodać, że to jak wygląda sala przedszkolna, w dużej mierze zależy od samej placówki, dyrektora oraz od budżetu danej miejscowości. Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach przywiązuje się ogromną uwagę do tego, w co wyposażona jest każda sala przedszkolna.

Co powinny mieć zapewnione dzieci?

Warto na początku zacząć od aspektu czystości. Sale przedszkolne muszą być wolne od kurzu i zarazków. Dyrektorzy przedszkoli w pierwszej kolejności muszą zadbać o bezpieczeństwo oraz o zdrowie wszystkich dzieci przebywających w placówce. Jeśli spytamy dowolną grupę przedszkolaków o to, co powinno obowiązkowo znaleźć się w salach przedszkolnych, możemy być pewni, że pierwszą rzeczą, jaką usłyszymy, będą zabawki. Wszystkie dzieci cenią sobie czas spędzany ze swoimi ulubionymi przedszkolnymi przytulankami. Dlatego ważne jest, by zapewnić maluchom odpowiednią ilość maskotek, by każdy z nich mógł wypatrzyć wśród nich swoją ulubioną.

Inną, ważną rzeczą, jaka zostałaby wymieniona przez dzieci, to na pewno różne gry. Znane nam gry interaktywne, kreatywne oraz samochody lub lalki – wszystkie te zabawki koniecznie muszą stanowić liczny element niejednej sali w przedszkolach. Istotną rzeczą są również książki i akcesoria edukacyjne. Dzieci będące w wieku przedszkolnym, nie umieją jeszcze czytać i pisać. Dlatego niejedna półka powinna mieścić wiele różnych książek oraz bajek. Równie częstą zabawką dla dzieci jest pełne pudełko klocków. Dzieciaki uwielbiają z nich tworzyć przeróżne budowle, pojazdy czy domki dla lalek. Warto jest więc wiedzieć, co jest potrzebne dzieciom do stymulacji rozwoju, zanim zdecydujemy się wyposażyć wszystkie sale przedszkolne.wyposażenie przedszkoli

Wyposażenie sali – meble, maty, akcesoria dla nauczycieli

Dzieci zapewne wymieniłyby również meble, krzesełka i stoliki czy kolorowy dywan. Małe krzesła ze stolikami, jakie mieszczą się w oddzielnej części sal przedszkolnych, najczęściej służą do wykonywania ćwiczeń, wyklejania, rysowania czy lepienia z plasteliny. Często jednak, stoliki te służą dzieciom podczas posiłków. W przedszkolu maluchy dostają śniadania, obiady oraz podwieczorki. Nie w każdej placówce znajduje się stołówka, więc najczęściej stoliki z krzesłami znajdują się w tej samej sali, lecz nieco oddzielonej od części, w której dzieci się bawią. Dywan lub wykładzina muszą chronić maluchy przed przeziębieniem, upadkiem, ale też powinny być hipoalergiczne.

Wszystkie wymienione elementy, które powinny znajdować się obowiązkowo w każdej sali przedszkolnej, zamawia dyrektor danej placówki. Zawsze, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sale są odnawiane w razie potrzeby i zaopatrywane w nowe zabawki i gry. Obowiązkiem dyrektora przedszkola jest zadbanie o bezpieczeństwo i o rozwój dzieci. Dlatego, wszystkie zakupywane elementy do sal przedszkolnych, powinny być dobierane według ściśle określonych wymogów oświaty. Sale przedszkolne powinny być przytulne, kolorowe i pełne zabawek, gier oraz akcesoriów edukacyjnych. Dzieci muszą czuć się zadbane, dlatego dyrektorzy przedszkoli dokładają wszelkich starań, by zapewnić odpowiedni poziom rozwoju dla dzieci w przedszkolu.

Ciekawe propozycje – z atrakcyjnymi programami rabatowymi – przygotował dla dyrektorów i nauczycieli sklep internetowy Liger.net.pl, dostarczający certyfikowane pomoce dydaktyczne dla przedszkoli, w tym wyposażenie sal.

Post Author: Kameleon