Jak wybrać najlepsze żaluzje?

Okna są znaczącym miejscem w domu i przykuwają wiele uwagi, dlatego warto skupić się na ich aspekcie estetycznym. Ostatnim czasy zapanowała szalona moda na żaluzje, powstaje wiele innowacyjnych modeli, które pozytywnie zaskakują swym dizajnem. Coraz chętniej spośród różnych systemów osłon okiennych do tworzenia ciepłych, zaciemnionych i modernistycznych wnętrz używa się żaluzji.

Interesujący rynek nowoczesnych żaluzji

Żaluzje są dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie przestrzeń. Zabierają mało miejsca i nie są tak ciężkie, jak firany czy inne tradycyjne zasłony, przez to nadają się do nowoczesnych wnętrz. Posiadają wiele praktycznych zalet. Zmiana kąta nachylenia poziomych listew pozwala regulować ilość wpadających promieni słonecznych, jak i można zasłonić tylko część okna. Technika listew umożliwia dokładne wymierzenie preferowanego przez właściciela ociemnienia. Ta prosta metoda wpływa na kontrole poziomu ciepła w mieszkaniu. Unikatowym atutem żaluzji jest umiejętność zasłonięcia wnętrza, nie zmniejszając przy tym dopływu światła.

żaluzje

Czego warto się dowiedzieć o żaluzjach przed zakupem?

Kluczową kwestią jest zapoznanie się z ofertą rynku, aby na końcu móc podjąć świadomą decyzję.

Warto wiedzieć, że istnieją żaluzje poziome i pionowe tak zwane wertikale, które, choć kojarzą się nam głównie z biurami i urzędami, coraz częściej pojawiają się w mieszkaniach prywatnych. Żaluzje pionowe mogą zostać przymocowane do sufitu i pełnić funkcje, prawie że ścianki wewnętrznej. Wertikale zazwyczaj wykonane są z tkaniny, aluminium czy PVC. Niezwykle atrakcyjne wydają się też materiały antystatyczne i żaluzje z powłoką antyrefleksyjną. Żaluzje składają się z pasów pionowych rozmieszczonych na mechanicznych szynach. Wertikale przez dość długi czas zachowują estetyczny wygląd.

Typów żaluzji poziomych jest bardzo dużo. Różnią się materiałem, z którego są zrobione, jak i szerokością pasów, która zazwyczaj waha się między 16 a 50 mm. W zależności od modelu pasują do innego pomieszczenia czy okna. Każdy typ jest unikatowy i ma swoją specyfikę. Na rynku dostępne są:

  • Żaluzje drewniane – Wyjątkowo gustowne i zdecydowanie długotrwałe. Mogą być montowane w oknach aluminiowych, drewnianych i PCV. Pięknie komponują się z wnętrzem w stylu klasycznym i skandynawskim. Wadą żaluzji drewnianych jest tylko ich ciężar.
  • Żaluzje bambusowe – Zdumiewająco odporne na działanie wilgoci. Idealne do łazienki czy salonu w stylu japońskim.
  • Żaluzje aluminiowe – Ich zaletą jets lekkość i trwałość formy. Nieocenione latem, bo odbijają światło, a tym skutecznie obniżają temperaturę.
  • Żaluzje PVC – Posiadają wiele wad. Zamknięte nie odbijają, lecz tylko rozpraszają światło. Łatwo się odkształcają i nie wyglądają zbyt elegancko, choć mogą ciekawie się prezentować w modernistycznym wnętrzu. Zaletą jest ich niska cena i lekkość.
  • Żaluzje z powłoką thermostop – Pozwalają wedle potrzeby zatrzymywać bądź odbijać ciepło.

Szeroki wybór żaluzji znajdziesz u producenta żaluzji – Pamir.

 

Post Author: Kameleon