minigolf

Jak wygląda minigolf?

Minigolf to gra, której zasady są bardzo podobne do tradycyjnej wersji. Samo pole jest jednak znacznie mniejsze. Istotne jest to, że tak naprawdę, na terenie całego naszego kraju profesjonalnych ośrodków minigolfa jest zaledwie kilkanaście. A biorąc pod uwagę fakt, że koszty wybudowania pola do gry są co najmniej kilkadziesiąt razy niższe, niż w przypadku tradycyjnej gry tego rodzaju – nic dziwnego, że coraz więcej inwestorów zaczyna interesować się tym tematem.

Na czym polega gra w minigolfa?

Minigolf to alternatywa dla tradycyjnego golfa. Sport uprawia się tutaj na specjalnych torach do gry, które niektórzy nazywają też stanowiskami. Kwestią zasadniczą jest oczywiście wbijanie piłeczki do dołków za pomocą specjalnego kija. Każdy gracz musi wrzucić swoją piłeczkę w jak najmniejszej liczbie uderzeń.
Liczba stanowisk na polu minigolfowym może być różna. Firmy zajmujące się budową minigolfa proponują liczbę stanowisk w zależności od obszaru jakim dysponuje klient. Gra polega na tym, aby pokonać wszystkie stanowiska, biorąc oczywiście pod uwagę z góry ustaloną kolejność. Gracz na stanowisku pozostaje, aż do momentu wbicia piłeczki do dołka. Jeśli nie uda mu się tego zrobić w sześciu podejściach, do kolejnego etapu (stanowiska) przechodzi z punktem karnym.

minigolf
Minigolf, zważywszy na dość proste zasady, jest odpowiednią grą dla osoby w każdym wieku. Nawet dzieci będą świetnie się przy nim bawić. Poza tym, tu nie obowiązują sztywne zasady – dozwolony jest obojętnie jaki strój. Liczy się tylko kultura osobista i szacunek do innych zawodników. A z racji tego, że rozgrywka nie wymaga też wielkiego wysiłku fizycznego, spokojnie podjąć się jej mogą również osoby starsze.

Gdzie można wybudować pole do minigolfa?

W przypadku tradycyjnego pola golfowego, potrzebujemy oczywiście kilkunastu hektarów terenu. Minigolf nie jest tak wymagający. Planując zbudowane miejsca do gry, wystarczy zaledwie kawałek zielonego terenu. Właśnie dlatego, tego rodzaju pola coraz częściej powstają w ogrodach i parkach, a także w pobliżu hoteli.
Koszt wykonania w dużym stopniu zależy oczywiście od tego, ile jesteśmy w stanie zrobić sami. Jeśli nie jesteśmy w stu procentach pewni swoich umiejętności, projekt i wykonanie minigolfa najlepiej zlecić profesjonalnej firmie.

minigolf
Jak powinno wyglądać pole do minigolfa?

Firmy zajmujące się budową pól do minigolfa oferują między innymi Minigolf System MetalBand, Minigolf System Drewniany, Minigolf Adventure lub Minigolf System AluBand. A to daje duże pole manewru. Możemy przebierać w propozycjach i finalnie skłonić się ku tej, która najbardziej nam odpowiada.
Sam koszt również zależy tak naprawdę od naszej decyzji. Jednak ta powinna być podyktowana nie tylko dostępnym budżetem, ale również miejscem w którym planujemy budowę. Niektóre rodzaje torów przeznaczone są bowiem do użytku zewnętrznego, a inne do użytku wewnętrznego. A ile to kosztuje? Przykładowo MetalBand, a więc 9 torów z akcesoriami i transportem, to koszt ok. 29 500 złotych netto.
Sam sprzęt nie jest już dużym wydatkiem. Potrzebne są bowiem piłeczki, no i oczywiście kije. Te pierwsze kosztują w granicach 10 złotych za sztukę. Natomiast cena jednego kija nie przekracza zazwyczaj stu złotych. Największym wyzwaniem inwestycyjnym jest zatem sam plac, pole do gry. Prowadząc hotel, ośrodek sportowy czy restaurację, tego rodzaju oryginalna atrakcja szybko się jednak zwróci. O to z pewnością nie musimy się obawiać.

Post Author: Kameleon