wymiana okien PCV Lublin

Kiedy należy wymienić okna w domu?

Każda zmiana w domu wiąże się ze stresem i zaplanowaniem całego procesu. Okna to element mieszkania, który służy latami, jednak nadchodzi w końcu moment, w którym trzeba je wymienić. Jak rozpoznać ten moment? Oznak może być kilka.

Nieszczelne okna

Podstawową funkcją okien jest zapewnienie szczelności, więc kiedy zauważysz, że Twoje rachunki za ogrzewanie są podejrzanie zbyt wysokie lub gdy po prostu zaczniesz odczuwać, że Twoje okna przepuszczają niechciane zimne powietrze, powinieneś zacząć rozglądać się za nowym modelem.

Brak zachowania dźwiękoszczelności

Kolejną ważną funkcją okien jest izolowanie pomieszczenia przed hałasem z zewnątrz. Jeżeli dźwięki z dworu zbytnio Ci doskwierają, może to oznaczać, że okna jako izolacja akustyczna przestały spełniać swoje zadanie. Wiadomo, że wszystko się rozwija i z biegiem lat produkuje się coraz lepsze produkty. Stare okna nie są tak odporne na hałas, jak te nowe modele. Kiedyś nie było tylu samochodów, nawet komunikacja miejska nie była tak dobrze rozwinięta, dlatego też okna nie musiały tak chronić przed hałasem pojazdów.

okna PCV lublin

Zbyt stare okna

Okna starej generacji nie tylko mają problem z izolacją akustyczną, ale mogą też stwarzać trudności przy najbardziej błahej czynności, jaką jest otwieranie i zamykanie okna. Stare modele ciężko „chodzą” i nieraz trzeba nimi porządnie szarpnąć.

Uszkodzenie mechaniczne

Niektóre uszkodzenia można naprawić, lecz jeśli dojdzie do pęknięć lub wyszczerbień, powinno się wymienić okno. Nie tylko stare okna sprawiają trudności w otwieraniu lub zamykaniu. Te nowsze przez zniszczone okucia lub problemy z ramą również mogą sprawiać ten problem, którego nie powinno się lekceważyć.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Okna zapewniają lokatorom nie tylko dobre oświetlenie i dopływ powietrza, ale też chronią przed włamaniami. Problemy z zamknięciem okna mogą sprzyjać niechcianym gościom. Jeżeli w okolicy pojawiają się jakieś kradzieże, to warto zastanowić się nawet nad wymianą dobrych okien na model antywłamaniowy. Ważne, aby czuć się we własnym domu bezpiecznie.

Kulejąca estetyka

Zniszczone lub zżółknięte ramy okienne czy też porysowane szyby mogą powodować dyskomfort i wstyd podczas przyjmowania gości. Jeżeli okna psują ładny wystrój wnętrz, nie warto się męczyć. Lepiej zdecydować się na wymianę okien na nowszy model.

wymiana starych okien plastikowych na nowe Lubelskie

Zmniejsz rachunki z oknami PCV

Najnowsze modele okien PCV zapewniają zatrzymanie w pomieszczeniu jak największej ilości ciepła. Oznacza to, że im lepsza termoizolacja, tym mniejsze zużycie ogrzewania.

Kiedy najlepiej wymienić okna?

Wymiana okien może odbyć się o każdej porze roku. Bez względu na to, czy Twoje okna się zestarzały i po prostu zużyły, czy doszło do uszkodzeń mechanicznych, a może zostały źle zamontowane, nie powinieneś zwlekać z ich wymianą. Okna to bardzo ważny element w domu, zapewniający bezpieczeństwo i ciepło, więc trzeba jak najszybciej zadbać o swój komfort. 

Jaką firmę wybrać do wymiany okien?

Jeżeli jest z Lublina lub okolic, powinieneś udać się do Atos. Specjaliści z tej firmy pomogą Ci w wyborze odpowiednich okien plastikowych w Lubelskim, doradzą w razie wątpliwości, a później w profesjonalny sposób zamontują wybrane przez Ciebie okna. Firma Atos działa od 1995 roku i wciąż cieszy się uznaniem klientów. Dzięki latom pracy zdobyła doświadczenie i stała się numerem jeden na Lubelszczyźnie.

Post Author: Kameleon