suszarka kieszeniowa Sanicus

Kieszeniowe suszarki do rąk o małej mocy i dużej wydajności

Elektryczne suszarki do rąk to dziś nieodłączny element wszelkich toalet użytku publicznego – czy to w fabrykach i wszelkiego rodzaju środowiskach przemysłowych, czy też w dużych galeriach handlowych i sektorze usługowym, konieczność stosowania suszarek do dłoni jest dziś bezsprzeczna. Jak jednak znaleźć te, które można traktować jako inwestycję a nie dodatkowy wydatek i późniejszy koszt? Które suszarki będą wydajne, a przy tym ekonomiczne i energooszczędne? Eksperci są zgodni: kieszeniowe suszarki do rąk to doskonała inwestycja. Jak działają i dlaczego to właśnie one są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dla dużych przedsiębiorców i sektora przemysłowego?

Suszarki ponad papier

Profesjonalne badania nie są tu konieczne – to, że człowiek korzystający z publicznej toalety wybierze higieniczną suszarkę ponad ręcznik papierowy jest dziś prawie pewne. Dlatego też wiele miejsc całkowicie rezygnuje z tego nieekonomicznego i niezbyt ekologicznego pomysłu, który uprzednio wymagał od nich stałego uzupełniania zapasów papieru, co było zabiegiem dość kosztownym. W zależności od jakości stosowanego wcześniej papieru i związanych z wymianą papieru kosztów obsługi, suszenie nowoczesną suszarką, może być nawet 100 krotnie tańsze. Elektryczne suszarki do rąk nie wymagają tak częstej uwagi ze strony służb sprzątających dany obiekt – nowoczesne suszarki kieszeniowe to rozwiązanie również bardziej higieniczne, nie będące siedliskiem groźnych bakterii i grzybów bo nie posiadają grzałek. To z kolei pozwala na oszczędności związane z konserwacją sprzętu, czego oczywiście w przypadku podajników papieru nie można było doświadczyć.

Energooszczędne suszarki kieszeniowe

Duża wydajność kieszeniowych suszarek do rąk to przede wszystkim zasługa dużej prędkości powietrza i mocy jaka jest potrzebna do jej wytworzenia. Inżynierowie pracujący nad budową suszarek poświęcają tym zagadnieniom dużą uwagę.  Dzięki zastosowaniu mocnego, dwustronnego strumienia powietrza, ręce są w pełni suche w mniej niż 10 sekund. Dzisiejsze trendy w suszarkach kieszeniowe to redukcja mocy pozwalająca na oszczędności kosztów energii a zarazem wytwarzających dużą prędkość suszącego strumienia powietrza, pozwalającą na skuteczne suszenie. Takie podejście pozwala na satysfakcję klientów, mniejsze kolejki do toalety ale również obniżenie kosztów o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych rocznie. Silniki o mocy na poziomie 1000W energii mogą wytwarzać strumień powietrza o prędkości przekraczającej nawet 600 km/h, co pozwalana na skrócenie czasu pracy suszarki (suszenia dłoni) do minimum. Żywotność pracy silników jest coraz dłuższa, dlatego producenci oferują nawet 5 letnią gwarancję i wydłużony serwis. Dzieję się to za sprawą mniejszych obciążeń jakie silnik musi pokonać by wygenerować odpowiednią prędkość a to z kolei przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie, niż w przypadku tradycyjnych suszarek często o mocy przekraczającej 2000W.

suszarki kieszeniowe rozne koloryZa higieniczną stronę suszarek kieszeniowych odpowiadają natomiast filtry HEPA 13. Filtry te pozwalają na zabicie 99,7% wszystkich bakterii znajdujących się w powietrzu, które jest wydmuchiwane na ręce. Jeśli zależy nam jeszcze wyższej higienie warto zwrócić uwagę na materiał z którego jest zbudowana suszarka – Powłoki suszarek mogą posiadać barierę antybakteryjną z cząstkami srebra w materiale z którego są zbudowane. Oznacza to, że takie rozwiązanie jest najbardziej higieniczne i zapewnia bezpieczne użytkowanie. Brak sterty mokrych ręczników i często przepełnionych koszy na śmieci lub rozchlapanej wokół wody, również gwarantują większą czystość w strefie sanitarnej. Dzięki starannie przemyślanej konstrukcji suszarek dostęp umożliwiający wymianę filtrów jest prosty i nie wymaga interwencji serwisantów oraz demontażu suszarki ze ściany, by taką operację przeprowadzić. Stanowi to udogodnienie, a także po raz kolejny przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji urządzenia. Choć w pojedynczym przypadku wymiany filtra koszty wezwania serwisu mogą wydawać się niewielkie, na przestrzeni czasu kwoty te stają się naprawdę zauważalne.

Kolejnym istotnym elementem działania suszarki kieszeniowej jest specjalny zbiornik na ociekającą wodę. To ważny element zapobiegający ryzyku poślizgnięć na mokrej powierzchni i potrzeby dodatkowego jej osuszania by zapewnić bezpieczeństwo użytkowników. Komfortowe użytkowanie zapewnia zastosowanie w suszarkach kieszeniowych systemu anty-splash, który zapobiega rozpryskiwaniu się wody na ubrania i podłogę wokół suszarki. Pozwala to na utrzymanie pomieszczeń w czystości i zachowanie jak najwyższego poziomu higieny.

Wydatek, który się zwraca

Nowoczesne suszarki kieszeniowe to wydatek rzędu 4 tysięcy złotych. Kwota ta może być nawet dwukrotnie wyższa od kosztów zakupu tradycyjnej suszarki wiszącej lub najtańszych na rynku, kiepskiej jakości suszarek kieszeniowych. Dlaczego warto inwestować w te z wyższej półki? Wymienione wcześniej zalety przemawiają same za siebie. Ograniczenie kosztów eksploatacji do minimum pozwala na szybkie odrobienie różnicy w cenie poprzez oszczędności na wszelkich opłatach związanych z energią zużywaną przez urządzenie czy skróceniem czasu suszenia lub serwisu. To doskonała opcja dla całego sektora przemysłowego oraz wszystkich przedsiębiorców, którzy posiadają pomieszczenia sanitarne i chcą zapewnić ich sprawne funkcjonowanie bez ponoszenia wysokich opłat.

Post Author: Kameleon