zimowe alpy

Które miejsce w Alpach jest najciekawsze?

Alpy to niezwykle urokliwe miejsce, które przyciąga co roku setki narciarzy z całego świata. Dlaczego jednak tak właściwie warto się tam wybrać? Kogo powinniśmy zabrać ze sobą? Poniżej całkiem przekonujące powody, dla których warto odwiedzić Alpy.

Lodowiec Stubai – dlaczego warto pojechać właśnie tam?

Jest to jedno z miejsc, w którym możemy liczyć na prawdziwie świeże, czyste powietrze. Jeśli na co dzień mieszkasz w mieście, na pewno po przyjeździe Twoje płuca podziękują Ci za ten pomysł. Warto dodać też, że na wysokości 3000 m n.p.m znajduje się mniej tlenu, co wymusza konieczność produkcji większej ilości czerwonych krwinek. Możesz zatem spodziewać się początkowo większego zmęczenia, lecz tygodniowy pobyt na Stubaiu na pewno pomoże Ci oczyścić organizm.

Niespotykane widoki. Gdy tylko wejdziesz na platformę widokową, znajdującą się na szczycie o nazwie Top of Tyrol (położoną na wysokości 3210 m n.p.m.), krajobraz przyprawi Cię o szybsze bicie serca. Widok szczytów pozostaje w pamięci na długo, lecz oprócz tego – czy nigdy nie fascynowało Cię zobaczenie lodowca od środka? Jeśli tak, to wiedz, że na Stubaiu zyskujesz taką możliwość! Możesz zwiedzić liczącą sobie 200 m jaskinię lodową, poznając formy rzeźby polodowcowej.

jazda na nartach w alpachLodowiec Stubai jest obecnie, niestety, zagrożony topnieniem, lecz wynaleziono na to sposób. Jest on przykryty specjalną włókniną, która znacznie spowalnia ten proces, a tym, co warto wiedzieć dodatkowo, jest fakt, że całą tę inwestycję pokrywają środki zdobyte w wyniku udostępniania turystom wyciągów narciarskich.

Zatem, przyjeżdżając poszusować na nartach, możesz dołożyć też swoją cegiełkę do ratowania urokliwego lodowca.

Bogata infrastruktura. Na Stubaiu mamy dostęp aż do 26 wyciągów narciarskich i łącznie 110 km zjazdów, przy czym warto wspomnieć o tym, że  dzięki zróżnicowaniu poziomów trudności, znajdą się tu odcinki odpowiednie dla doświadczonych narciarzy, jak i dla początkujących dzieci. Przeważają tu jednak trasy łatwe, dzięki czemu nawet niezbyt wprawieni narciarze mogą się czuć bezpiecznie.

Urlop na lodowcu dla każdego

Zastanawiasz się, z kim pojechać w Alpy? Wiedz zatem, że niezależnie od tego, czy jedziesz z rodziną, przyjaciółmi czy też z drugą połówką – i tak będziesz się bawić po prostu świetnie. Poza możliwością nauki jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów możesz liczyć na wspaniałe atrakcje również poza stokiem. Począwszy od restauracji, z pysznymi, regionalnymi daniami, przez wygodne apartamenty, aż po ośrodki spa & wellness, oferujące relaks w miłym towarzystwie.

Jesteś na Stubaiu z dziećmi? Nie martw się, dla nich też znajdą się fantastyczne atrakcje! Na nie również czekają profesjonalni instruktorzy, przy których będą bezpiecznie zgłębiać tajniki narciarstwa. Oprócz tego w ofercie dostępna jest pełna opieka nad dziećmi, kiedy będziecie szusować na stokach, a dodatkowo organizowane są wieczory zabaw dla dzieci, podczas których organizowane są liczne gry i konkursy, co oznacza dodatkowy czas dla Was. A wszystko to czeka na Was, jeśli zdecydujecie się powierzyć organizację swojego wyjazdu najlepszym. Postaw na Beskid Travel!

Alpy to miejsce warte szczególnej uwagi. Będziesz się tam świetnie bawić, zarówno podczas romantycznego wypadu we dwoje, jak i podczas rodzinnej wycieczki. Z biurem podróży Beskid Travel możesz liczyć na korzystne ceny, w zamian za które uzyskujesz karnet na stok narciarski aż na 6 dni, zakwaterowanie w stylowym apartamencie, wstęp do strefy wellness, naukę jazdy na nartach dla dzieci, a także sycące posiłki i ubezpieczenie turystyczne.

Post Author: Kameleon