bhp

Kursy on-line z zakresu BHP

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pewnych rzeczy na pewno nie uda się uniknąć. Do nich zaliczają się podatki, ale także obowiązkowe szkolenia bhp, które trzeba niestety przejść wiele razy w życiu: w szkole, na studiach, w pracy.

Dla wielu osób, wygodniejszą opcją byłoby otrzymanie dokumentu informującego o przebytym kursie bhp, który oznaczałby, że nie trzeba już więcej razy brać udział w tego typu szkoleniach. Niestety, ten sposób nic nie może zagwarantować. O tym, aby kursy bezpieczeństwa i higieny pracy mogły odbywać się raz na całe życie z pewnością najbardziej marzą pracodawcy, bo tak naprawdę to oni i tylko oni ponoszą wszelkie koszty z nimi związane. Pracownicy co najwyżej muszą poświęcić trochę swojego wolnego czasu. Jednak w dobie wszechobecnego internetu jego ilość nie musi być aż tak duża. A wszystko za sprawą tego, że firmy oferujące usługi bhp wychodzą na przeciw swoim klientom oferując im możliwość odbycia szkolenia drogą internetową – tak jak na przykład Gromans z Pabianic.

e-learning

Naucz się zasad BHP przez sieć

Jest to na pewno dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób bardzo zabieganych, dla których każda wolna chwila jest na miarę złota. Poza tym odbycie kursu bhp w swoim własnym domu jest dużo przyjemniejsze. Szkolenie on-line pozwala także na zaliczenie go podczas jakiegoś wyjazdu. Innym jeszcze jego plusem jest możliwość wydania mniejszej ilości pieniędzy. Rzecz jasna za sam kurs płaci pracodawca, ale pieniądze, które zostaną wydane na dostanie się na niego już nie są zwracane. Odbywając go w domu nie ma dodatkowych kosztów związanych z dojazdami.

Jest jeszcze jedna niezwykle ważna zaleta internetowego szkolenia bhp, mianowicie: pomimo tego, że całość trwa około trzech godzin, to jest możliwość przerwania go w każdym momencie, a po jakimś czasie jest szansa powrotu do niego i zaczęcie kursu dokładnie od tego samego momentu, w którym wcześniej się przerwało. Jest to niesamowicie istotny walor, szczególnie dla matek z dziećmi; jak większość na pewno wie, dzieci nie znają znaczenia słowa „poczekaj”; jak coś chcą to od razu i to właśnie z tego względu możliwość wstrzymania szkolenia jest tak przydatna.

bhponline

Terminowe szkolenie BHP

Trzeba jednak pamiętać, by ukończyć je w ciągu jednego miesiąca, bowiem nie ma niestety możliwości przeciągania go w nieskończoność- do czego niektóre osoby mają tendencję. Ktoś może się zapytać czy chęć odbycia właśnie takiej formy kursu bhp wiąże się z jakimiś szczególnymi wymaganiami technicznymi. Absolutnie nie! Jedyne co do niego potrzeba to komputer i połączenie z internetem. Nie ma konieczności pobierania i instalowania dodatkowych programów. Wszystko odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Wiadomo, że są osoby, które obawiają się wszelkich nowości, nawet tak niegroźnej jak kursy internetowe. Te osoby trzeba zapewnić, że jest to forma całkowicie bezpieczna i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Poziom nauki również jest taki sam, jak w tradycyjnym instruktażu. A jeśli ktoś obawia się czy dostanie zaświadczenie o ukończonym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, to należy te osoby jak najprędzej uspokoić, ponieważ wszelkie dokumenty zostają wysłanie niezwłocznie po zaliczeniu testu, który odbywa się na samym końcu.

Post Author: Kameleon