wnętrze

Małe zmiany, wielki efekt – jak szybko odmienić wnętrze?

Każdy z nas ma potrzebę dokonania zmiany w swoim życiu. Dla własnego dobrego samopoczucia trzeba zrobić to jak najprędzej, dzięki  na przykład zaaranżowaniu na nowo swojego mieszkania. Jeśli nie stać nas na poważny remont, to doskonałym sposobem na szybką zmianę aranżacji wnętrza jest użycie kamieni dekoracyjnych, przemalowanie ścian, lifting mebli.

Kamienie dekoracyjne

Kamienie dekoracyjne doskonale odnowią wnętrze w nowoczesnym stylu. Kamień, jako materiał naturalny, jest coraz bardziej doceniany w nowoczesnym designie. Jest elegancki, nadaje wnętrzu oryginalnego charakteru, doskonale na przykład zorganizuje przestrzeń ściany w salonie. Dekory 3D na ścianę zapewnią wyjątkowy efekt. Możemy je ułożyć na całej jej powierzchni lub tylko jej części. Ciekawa faktura i kolorystyka dekorów 3D zapewni wyjątkowe doznania estetyczne nie tylko gospodarzom, ale i gościom. Stworzą niezwykły klimat całego wnętrza. Kamienie dekoracyjne na ścianę mogą stanowić inspirację do stworzenia własnego niepowtarzalnego wzoru, odzwierciedlającego nasze upodobania i gusty w zakresie kolorystyki i kompozycji. Dekory 3D są odporne na promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć, dlatego doskonale nadają się do nie tylko do salonu, ale również kuchni i łazienki. Oprócz funkcji dekoracyjnej zabezpieczają także ścianę przed zniszczeniem.

pokój

Napisy z kamienia

Ciekawym elementem dekoracyjnym mogą być stojące, kamienne napisy, które w subtelny sposób ozdobią każde wnętrze mieszkania, ale również taras lub ogród. Możemy ozdabiać nimi półki, szafki nocne, parapety. Doskonale będą się komponować z książkami, stylową lampką nocną, kwiatami, czy kolekcją rodzinnych zdjęć. Ręcznie wykonane napisy występują w trzech kolorach white, black i natural. Mogą być również z brokatem, wszystko zgodnie z życzeniem klienta. Kamienne napisy zapewne będą przyciągały wzrok dzięki swojej oryginalności i niepowtarzalności.

jadalnia

Miseczki, świeczniki i podkładki z kamienia

Niezwykłym elementem dekoracyjnym mogą być kubeczki lub wazony na przykład na kosmetyki, długopisy oraz miseczki, idealne do przechowywania drobiazgów albo słodyczy. Solidne i trwałe, a jednocześnie stylowe i eleganckie kamienne świeczniki wykonane z kruszonego kamienia naturalnego okażą się oryginalnym elementem dekoracyjnym zarówno we wnętrzu jak i ogrodzie, ponieważ są odporne na promieniowanie ultrafioletowe, przepuszczalne dla wody, odporne na wilgoć. Dodatkowym ich atutem jest ręczne wykonanie sprawiające, że każdy z nich jest  oryginalny dzięki nierównościom powierzchni. Podkładki z kamienia pod kubki z gorącymi napojami zapewnią bezpieczeństwo meblom. Elegancką i funkcjonalną dekorację wnętrza stanowi również gustowna tacka.

Ręczne wykonanie kamieni dekoracyjnych powoduje, że każdy egzemplarz jest inny i niepowtarzalny, co nadaje wnętrzu oryginalności i naturalności. Przystępna cena kamieni dekoracyjnych pozwala na realizację marzeń o stworzeniu pięknego, harmonijnego i jednorodnego stylistycznie wnętrza.

salon

Przemalowanie ścian

Pomalowanie ścian jest szybkim i niedrogim sposobem na zaaranżowanie na nowo wyglądu wnętrza.  Aby ściany były niebanalne, można pokusić się o stworzenie ciekawych kolorystycznych kompozycji przy użyciu różnych kolorów. Niech wyobraźnia nas prowadzi. Należy jedynie pamiętać o odpowiednim dobraniu barw. Wybierzmy pastelowe lub kontrastowe w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać na ścianie. W pokoju dziecka ciekawym rozwiązaniem będzie użycie farby fluoroscencyjnej, stwarzającej wrażenie świecącego nieba. Interesująco będzie prezentować się na gładkiej powierzchni ściany jakiś jeden element, na przykład w pokoju dziecka zwierzątko. Jedną z możliwości jest wykorzystanie gotowych naklejek.

Szybka zmiana aranżacji wnętrza wcale nie musi być czasochłonna i wiązać się z dużymi wydatkami finansowymi. Wystarczy odrobina kreatywności i wkład pracy, a nasze mieszkanie stanie się innym wnętrzem, zapewniającym nam dobre samopoczucie oraz relaks.

Post Author: Kameleon