wakacje nad Bałtykiem

Najlepsze miejsca nad Bałtykiem – przegląd nadmorskich miejscowości

Polskie morze to niezwykle popularny cel turystycznych wojaży i raczej nieprędko się to zmieni. Dlatego też przed zaplanowaniem wyjazdu na urlop, warto dowiedzieć się, które nadmorskie miejscowości są szczególnie warte uwagi, by właśnie tam skierować swoją uwagę i spędzić najlepsze wakacje!

Poniżej zestawienie polskich miejscowości nadmorskich, w których warto spędzić wakacje.

Półwysep helski – idealny do sportu

Jest to jedno z miejsc wpisanych na listę 15 zdumiewających półwyspów świata, prowadzoną przez The World Geography. Dlaczego właściwie warto się tam wybrać? W dowolnym miejscu Półwyspu Helskiego mamy zapewniony bliski dostęp do plaży, a co oprócz tego? Półwysep ten stwarza wprost idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak kitesurfing lub windsurfing. Warto zajrzeć na Jastarnię, przy której płycizna rozciąga się nawet do 4 km od brzegu.

Władysławowo – miejscowość, która nie śpi

Liczne bary i dyskoteki gwarantują dobrą zabawę wszystkim spragnionym wrażeń. Jest to miejsce, w którym naprawdę łatwo znaleźć sobie nowego towarzysza lub towarzyszkę. Jednak oprócz imprez, warta uwagi jest również piękna plaża, do której możemy przejść przez urokliwe lasy iglaste lub przez nadmorskie wydmy. Ponadto, Władysławowo to miejscowość, która oferuje niezwykle komfortową bazę noclegową.

wakacje nad morzem
Komfortowe noclegi we Władysławowie, zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup znajomych, możemy znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kołobrzeg – dla zdrowia

Prozdrowotne właściwości słynnej kołobrzeskiej solanki były znane już w XIX wieku, a i do dziś miejscowość ta nie traci na popularności, m.in. wśród osób borykających się z częstym przeziębieniem. Zabiegi solankowe, złoża borowiny, czy też jedna z najlepszych wód mineralnych, znana jakoPerła Bałtyku” zachęcają do odwiedzin tysiące kuracjuszy z kraju i zza granicy. 

Ustka – dla imprezowiczów i miłośników natury

Czy to możliwe, żeby w tej samej miejscowości dobrze bawili się zarówno miłośnicy imprez, jak i pasjonaci natury i świętego spokoju? Tak i aby zobaczyć to na własne oczy, udajemy się do Ustki. Część wschodnia miejscowości to mekka dla turystów liczących na komercyjne atrakcje i dobre jedzenie, z kolei zachód to już przystań dla ciszy, spokoju, piasku i bursztynu. Plaża w Ustce bardzo przyciąga poszukiwaczy bursztynów, które podobno są w tym miejscu naprawdę piękne. Na tyle piękne, by tradycją stało się urządzanie Mistrzostw Polski w odławianiu tak zwanego “Złota Bałtyku”.

Niechorze – atrakcje dla małych i dużych

Niechorze zalicza się do miejscowości idealnych do spędzania czasu ze swoimi pociechami. Maluchy mogą chętnie wybrać się do Parku Miniatur Latarni Morskich, przejechać się Nadmorską Kolejka Wąskotorową, lub podziwiać makiety ssaków morskich w Parku Wieloryba. Dlaczego jeszcze warto zajrzeć do Niechorza? Jest ono miejscem nieco tańszym niż np. Półwysep Helski, a przy tym jest to miejsce wyjątkowo urokliwe, a przy tym dosyć spokojne. Niechorze jest nazywane niekiedy “polskim Costa del Sol”, a nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi gwarantuje pełną czystość wody.

Krynica Morska – bezpieczne i czyste plaże

Plaże w Krynicy Morskiej zaliczają się do najczystszych (są sprzątane codziennie) i do najbezpieczniejszych (plaża jest strzeżona całodobowo). Dla miłośników opalania również dobra wiadomość – w tym miejscu słońca nie brakuje, świeci ono średnio przez 20 dni w miesiącu. Krynica Morska to kolejne miejsce dobre dla rodzin z dziećmi, ze względu na atrakcyjne place zabaw (w tym najdłuższe zjeżdżalnie w kraju). Inne plusy to dostosowanie wejść na plażę do potrzeb osób niepełnosprawnych, wypożyczalnie sprzętu wodnego, a przede wszystkim niezwykle zdrowy mikroklimat.

Post Author: Kameleon