prezent dla kobiety

Najlepsze pomysły na prezent dla kobiety lubiącej wspinaczkę wysokogórską

Wspinaczka wysokogórska to sport, który wymaga przede wszystkim odwagi i zdrowia. Jak sama nazwa wskazuje – uprawia się ją na naprawdę dużych wysokościach, dlatego też gwarantuje każdemu zastrzyk adrenaliny.

Kilka słów o samej wspinaczce wysokogórskiej

O wspinaczce wysokogórskiej mówi się najczęściej, gdy przekracza się wysokość 3000 m n.p.m. Jest to wielowyciągowa wspinaczka, która polega na zdobywaniu szczytu w kilku etapach i w konkretnym stylu (wyróżnia się styl alpejski, styl oblężniczy, styl kapsułowy, styl light and fast oraz styl solo). Do najpopularniejszych odmian wspinaczki wysokogórskiej (które wskazują od razu na miejsce wyprawy) zalicza się alpinizm i himalaizm.

Sport ten jest świetny dla osób, którzy potrzebują ciągłych doznań, dreszczyku emocji. Jak każda inna aktywność fizyczna poprawia też stan zdrowia, wzmacnia ciało i odporność. Wspinaczka jest wysiłkowym sportem. Odpowiednie przygotowanie i systematyczne treningi doprowadzą do pięknie wyrzeźbionej sylwetki i zwiększenia siły mięśni. Dodatkowo ten ekstremalny sport gwarantuje satysfakcję i chęć do dalszego przekraczania swoich granic.

Do wspinaczki wysokogórskiej potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, który zapewni wspinaczowi bezpieczeństwo, ale też umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych i po prostu trudnych. Jeżeli natomiast chodzi o zdrowie, to taka wyprawa może grozić niedotlenieniem, problemami z niskim ciśnieniem, odmrożeniem czy też kłopotami z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce.

Jak widać, wspinaczka wysokogórska nie jest sportem dla każdego. Nie chodzi tu jednak o dyskryminację płciową. Mogą ją uprawiać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Na pewno wszyscy słyszeli o Wandzie Rutkiewicz, polskiej alpinistce, która jako trzecia kobieta na świecie zdobyła Mount Everest. Idąc za jej przykładem, pozostańmy w nastawieniu girl power i zastanówmy się, co można kupić w prezencie kobiecie, która uwielbia wspinaczkę wysokogórską lub chciałaby wyruszyć na swoją pierwszą wyprawę.

g-shock dla kobiet

Pomysły na prezent

Nie każdy czuje się dobrze w wybieraniu prezentów, dlatego przychodzimy z pomocą. Zanim na coś się zdecydujesz, zastanów się, czy osoba, której chcesz kupić prezent, jest amatorką, a może jeszcze nigdy nie była na górskiej wyprawie, czy może uprawia wspinaczkę już od bardzo dawna.

Kurs

Kobietom, które dopiero zaczynają swoją przygodę, warto zasponsorować kurs wspinaczkowy. Taki prezent zapewni wszystkim spokój i pewność, że przyszła himalaistka zdobędzie podstawową wiedzę od specjalistów. Niektórzy przygotowują się do górskiej wyprawy na własną rękę, ale skoro można wesprzeć kogoś kursem, to jest to świetny wybór, który na pewno zadowoli fankę gór.

Książka

Innym uniwersalnym prezentem jest zakup książki o wspinaczce. Współcześnie motyw gór przeżywa w literaturze swój renesans. Powstaje wiele dzieł poświęconych górom – zarówno biografii, autobiografii, jak i przewodników. Najczęściej są to książki pisane prostym językiem. Nawet mimo czasem bardzo przejmującej tematyki, można „pochłonąć” taki tekst w jeden wieczór.

Bon do sklepu z wyposażeniem wysokogórskim

Czasem najłatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu podarowanie komuś bonu na zakupy. Mamy wtedy pewność, że obdarowywana przez nas osoba na pewno wybierze sobie coś, czego akurat potrzebuje, lub to, co się jej podoba. Bon do sklepu z wysokogórskim wyposażeniem będzie biletem do raju dla miłośniczki wspinaczki. Sama będzie mogła wybrać sobie odzież i obuwie do wspinaczki, wymarzony kask, raki, czekany i inne niezbędne akcesoria. Nigdy za mało lin czy karabinków, a czasem kupuje się tylko to, co najpotrzebniejsze. W przypadku bonu – można zaszaleć.

Zegarek G-Shock

Warto zastanowić się nad zakupem zegarka, który wyprodukowano z myślą o sportowcach. Damski zegarek G-Shock cieszy się od wielu lat ogromną popularnością. Występuje w różnych kolorach, dostępne są jego różne wersje z unikalnymi tarczami. Posiada mechanizm kwarcowy, jest odporny na wstrząsy, można mierzyć nim czas w formacie 12- lub 24-godzinnym, ale też ustawić aż 5 alarmów dziennych. Ma też stoper i rozbudowany kalendarz. Niektóre z modeli mają technologię Bluetooth i wbudowany krokomierz. Zegarek będzie wyjątkowym prezentem dla kobiety uprawiającej górską wspinaczkę.

Post Author: Redaktor MK