wypożyczalnia samochodu Warszawa

Porównanie rodzajów aut dostępnych w wypożyczalniach w Warszawie.

Wypożyczalnia samochodów – Warszawa

wypożyczalnia samochodu WarszawaKiedy planujemy przeprowadzkę lub wyjazd w szerszym gronie bardzo często zdarza się, że nie mamy do tego odpowiedniego środka transportu. Wyjem auta dostawczego czy busa zdaje się być w tym momencie jedynym słusznym rozwiązaniem. Podobnie bywa, kiedy wracamy zza granicy w rodzinne strony czy myślimy o biznesowej podróży lub urodzinach w dobrym stylu. Okazji jest zresztą mnóstwo. A wszystkie one łączy jedno – praktycznie natychmiastowa potrzeba posiadania odpowiedniego samochodu.

Wypożyczalnie samochodów funkcjonujące głównie na terenie większych miast przeżywają zatem prawdziwy rozkwit swej działalności. W samej Warszawie jest ich z pewnością cały szereg.

Wynajem samochodu Warszawa – warunki

Decydując się na skorzystanie z usług jednej z nich, dobrze jest przeprowadzić choćby ogólne porównanie. Nie tylko cenowe, ale również dotyczące usług dodatkowych czy dostępnych udogodnień. Poszczególne firmy różnią się bowiem między sobą ofertą, zakresem cen, ale też opcjami wynajmu, które swym klientom proponują.

Przykładowo, najtańsza wypożyczalnia samochodów  w Warszawie jest oczywiście rozwiązaniem korzystnym, jednak może nie zapewnić nam wygód na których nam zależy. Klienci zresztą bardzo często nastawieni są na konkretny model samochodu i takiego właśnie poszukują. Rodzaje aut są więc zazwyczaj pierwszym kryterium na które zwracają oni uwagę.

Porównanie rodzajów aut dostępnych w 3 wypożyczalniach w Warszawie

wynajem aut WraszawaWynajem aut w Warszawie możliwe jest między innymi w popularnej firmie Carent-24. Właściciele proponują w niej wynajem aut zarówno klasy A, A+, B, B+, C i C+, jak i D czy D+. Wypożyczyć można też samochody klasy BUS, miejskiej SUV, VAN Automat, SUV Premium, Exclusive  czy SUV Premium+. Opcji jest zatem wiele, a wybór zależy od konkretnych potrzeb, wymogów i budżetu, jakim dysponuje zainteresowany.

Dla porównania jednak, inna firma oferuje co prawda segment A, B, C i D,  ale nie ma w ofercie aut Exclusive. A to oznacza, że w przypadku chęci czy potrzeby wypożyczenia auta najwyższej jakości zostaniemy odprawieni z kwitkiem. Z kolei w innym przedsiębiorstwie mimo możliwości wypożyczenia aut klasy A, B, C, D, M, MV, E czy T3 i T9 brak jest możliwości wypożyczenia SUV-a.

Jak widać, w zależności od potrzeb i celu wypożyczenia danego auta decyzja, co do wyboru konkretnej firmy może się różnić. A biorąc jeszcze pod uwagę dostępne cenniki, dodatkowe możliwości i udogodnienia, naprawdę warto rozejrzeć się za firmą, która w stu procentach będzie dla nas odpowiednia.

Wynajem długoterminowy, średnioterminowy  i krótkoterminowy

wynajem długoterminowy samochodów

To, co warto wziąć też pod uwagę, to fakt jak długo zamierzamy z wynajętego samochodu korzystać. Co do zasady bowiem wynajem dzieli się na ten krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Zazwyczaj wszystkie firmy działające w tej branży narzucają wyższe ceny dobowe w przypadku tego pierwszego. A to oznacza, że im dłużej zamierzamy korzystać z samochodu, tym mniej zapłacimy. Różnice mogą polegać jednak na dodatkowych bonusach w przypadku tak zwanego długoterminowego wynajmu samochodów. Niektóre przedsiębiorstwa, aby zachęcić klientów do powrotów i kolejnych dość przeciągających się w czasie najmów proponują atrakcyjne zniżki czy ciekawe dodatkowe opcje.

Jak widać, to czego szukamy ma duże znaczenie w odniesieniu do firmy na którą powinniśmy postawić. Poczynając od wyboru klasy samochodu, a kończąc na czasie jego wynajmu, cenniku czy pewnych udogodnieniach – wszystko ma znaczenie.

Post Author: Kameleon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.