okna pcv

Poznaj wady i zalety okien PCV 

Obecnie na rynku stolarki okiennej są trzy podstawowe rodzaje okien. Pierwsze to okna drewniane, są także okna aluminiowe oraz modele PCV. Ten ostatni wariant cieszy się obecnie ogromną popularnością i są to najczęściej stosowane okna w domach jednorodzinnych oraz innych budynkach mieszkalnych.

Jakie są zalety okien PCV i dlaczego ludzie tak chętnie się na nie decydują? Dowiedz się więcej na temat popularnych okien plastikowych i zdecyduj, czy takie rozwiązanie będzie idealnym wyborem dla Ciebie!

Czy wybór okien PCV naprawdę się opłaca?

Wybór odpowiednich okien do domu to bardzo ważna decyzja. Od tego, na jaki rodzaj stolarki postawisz, zależy między innymi bezpieczeństwo Twojego domu oraz to, czy będzie on naprawdę szczelny i ciepły. Okna PCV są obecnie głównym produktem polecanym przez producentów stolarki okiennej, które są znacznie częściej wybierane niż tradycyjne okna wykonane z drewna oraz nowoczesne modele aluminiowe. Okna PCV mają drobne wady, jednak klienci zazwyczaj dostrzegają znaczną przewagę ich zalet. 

okna pcv do domu
Okna PCV we Wrocławiu charakteryzują się wysoką szczelnością i zapobiegają utracie ciepła.

Do największych plusów okien PCV należy bez wątpienia bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła. Wszystko dzięki temu, że okna PCV są bardzo szczelne i zapewniają naprawdę świetną energooszczędność. Lepsze utrzymanie ciepła w domu przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. PCV, z którego wykonane są takie okna to także gwarancja trwałości na lata i to w bardzo przystępnej cenie, znacznie niższej niż okna z drewna lub aluminium. Korzystny stosunek jakości do ceny to jeden z głównych argumentów, który skłania klientów do tego zakupu. Modele wykonane z PCV są dostępne w kilku różnych kolorach – nie tylko klasycznej i najpopularniejszej bieli. U renomowanych producentów można nawet znaleźć okna plastikowe, które do złudzenia przypominają modele wykonane z drewna dzięki odpowiedniej fakturze. Okna PCV są także proste w utrzymaniu w czystości. 

Lista wad okien PCV jest zdecydowanie krótsza niż ich zalet. Dla niektórych problemem jest przede wszystkim estetyka okien. Plastikowe ramy, szczególnie te w jasnych kolorach, mogą z czasem zmieniać nieco swoją barwę pod wpływem światła słonecznego. Ponadto są osoby, które uważają, że okna plastikowe prezentują się mniej elegancki niż te wykonane z drewna. 

Postaw na sprawdzonego producenta i szczelny montaż

Okna wykonane z plastiku to gwarancja wysokiej jakości i doskonałej szczelności, a także oszczędności na rachunkach. Nowoczesne modele okien z PCV to gwarancja dobrego wykonania oraz oszczędności nie tylko na samych oknach, ale także na rachunkach za ogrzewanie. Jednakże, aby było to naprawdę możliwe, konieczne jest postawienie na sprawdzoną ofertę od renomowanego producenta okien PCV wysokiej jakości. Muszą być one naprawdę dobrze wykonane oraz warto postawić na modele, które wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne, zwiększające ich funkcjonalność. 

Bardzo ważną kwestią jest także odpowiedni montaż okien. Musi być on wykonany zgodnie z obowiązującymi standardami, aby okna były osadzone w sposób solidny i bezpieczny. Dlatego warto zdecydować się na wsparcie profesjonalistów w tym procesie. Odpowiedni montaż okien ma duży wpływ na utrzymanie ciepła w domu – musi być on wykonany w taki sposób, aby nie powstawały szczeliny ani mostki termiczne, przez które mogłoby uciekać ciepło. 

Post Author: Kameleon