przychodnia

Przychodna specjalistyczna – czy warto się do niej zapisać?

Prywatna specjalistyczna opieka zdrowotna to silna i stale rosnąca konkurencja dla placówek publicznych. To doskonałe rozwiązanie, dla Pacjentów, którzy szukają kompleksowej opieki medycznej i specjalistów w jednym miejscu. Ogromnym atutem przychodni specjalistycznych jest również łatwy dostęp do lekarzy różnych specjalności. Ponadto Pacjenci nie są zmuszeni do wstępnej wizyty u lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania do specjalisty. Przychodnie specjalistyczne wyróżniają się wysoką jakością świadczonych usług, dostępem do najnowocześniejszych sprzętów, pozwalających na szybką diagnozę i bardzo dobrym wyposażeniem gabinetów lekarskich. Bardzo duża liczba placówek prywatnych ma podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, co przyciąga jeszcze większe zainteresowanie Pacjentów.

przychodnia

Bogata ilość ofert badań i atrakcyjnych pakietów medycznych skłania coraz większą liczbę osób do korzystania z oferty placówek specjalistycznych. Dodatkowym plusem poradni specjalistycznych jest również możliwość dopasowania pakietu do potrzeb Pacjenta i jego możliwości finansowych. Oferowane pakiety podstawowe i luksusowe pozwalają na skorzystanie z szerokiej puli badań, od prostych testów krwi, po skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Co ważne, pakietem można również objąć małżonka lub dzieci. Największym zainteresowaniem wśród Pacjentów cieszą się ginekologia, laryngologia, oferta poradni genetycznej i ortopedia – takie usługi oferuje między innymi klinika Na Grobli.

Poradnia ginekologiczna

Prywatna wizyta u ginekologa to opcja, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Do podjęcia tej decyzji przyczynia się wiele czynników: nieprzyjemna atmosfera w publicznej służbie zdrowia, zbyt długie kolejki, długi czas oczekiwania na badania, mała oferta badań w państwowych gabinetach.

Wizyta u prywatnego ginekologa, nie tylko przebiega sprawnie i w lepszej atmosferze, ale istnieje również możliwość skorzystania z niej niemalże z dnia na dzień. Na prywatną opiekę chętniej decydują się również kobiety w ciąży, które chcą mieć dostęp do lepszego sprzętu i zależy im na bardziej przyjacielskiej relacji z lekarzem, który będzie dla nich dostępny o każdej porze dnia i nocy. Ginekolog jest tym lekarzem, do którego kobiety przywiązują się i korzystają z jego usług wiele lat.

Pozwala to na wytworzenie szczególnej więzi i dokładniejszego poznania potrzeb i oczekiwań Pacjentki.

Poradnia laryngologiczna

Poradnia laryngologiczna to oferta, z której korzystają osoby w każdym wieku. Do lekarza laryngologa zgłaszają się Pacjenci borykający się z uciążliwym kaszlem, katarem, bólem i zawrotami głowy. Diagnostyka laryngologiczna jest nieoceniona w przypadku chorób ogólnoustrojowych, stanów zapalnych, jak i alergii. Najczęściej prowadzone przez laryngologa zabiegi to: płukanie ucha, punkcja zatoki szczękowej, usuniecie ciała obcego z jamy ustnej lub nosa, nacięcie ropnia okołomigdałkowego.

Wizyta u laryngologa na NFZ musi być poprzedzona wizytą u lekarza rodzinnego, który wypisze konieczne skierowanie. Czas wizyty u laryngologa, niekiedy może zostać wydłużony kilkumiesięczną kolejką. W niektórych przypadkach Pacjenci są zmuszeni czekać nawet rok. Nagłe stany zapalne ucha lub przewlekłe problemy z zatokami poważnie zagrażają wystąpieniu komplikacji.

Wizyta w prywatnej poradni laryngologicznej może odbyć się w przeciągu kilku dni. Dodatkowo pracujący w niej lekarze, mają dostęp do nowoczesnego sprzętu pozwalającego na szybką i trafną diagnozę.

Poradnia genetyczna

Poradnia genetyczna to jednostka, która prowadzi diagnostykę, poradnictwo i leczenie chorób uwarunkowanych genetycznie. Zespół tworzący poradnię to wysoko wykwalifikowani specjaliści w zakresie chorób genetycznych i dziedzin pokrewnych, umożliwiających pełną diagnozę i podjęcie leczenia. To oferta skierowana m.in. do młodych rodziców, którzy oczekują przyjścia na świat dziecka obciążonego chorobą genetyczną lub zespołem dysmorficznym.

Poradnie genetyczne oferują ponadto możliwość wykonania badań osób dorosłych, celem wykrycia genów nowotworowych, czy też przeprowadzenia testów rodzicielskich. Poradnia genetyczna pełni również nieocenione wsparcie w zakresie diagnostyki innych chorób, w celu ustalenia ich podłoża.

Skorzystanie z serii badań genetycznych pozwala na sprecyzowanie kroków leczenia lub podjęciu takich, które uniemożliwią rozwinięcie się choroby. Do poradni genetycznej mogą i powinny zwrócić się osoby:

  • w rodzinie, których dochodziło do zachorowań na nowotwór złośliwy,
  • zachorowały na nowotwór złośliwy,
  • w rodzinie, których występowały wady wrodzone i niepełnosprawność intelektualna,
  • istnieje przypuszczenie choroby genetycznej dziecka – w przypadku kobiet w ciąży.

Post Author: Kameleon