Rowery MTB

Rowery MTB na lato

Skrót MTB, pochodzi od angielskiego zwrotu Mountain Bike. W Polsce rowery MTB, powszechnie znane są jako rowery górskie. Jazda na rowerze wskazana jest w każdym wieku. Już kilkuletnie dzieci dosiadają swoich rowerki dziecięce i pod czujnym okiem rodziców i przy pomocy dodatkowych kółek pedałują po parkach i podwórkach.

Niestety dróg rowerowych w naszym kraju jest jak na lekarstwo, a rowerzysta na drodze nadal traktowany jest jak intruz. Na szczęście istnieją takie miejsca, w których można do woli pedałować. Górskie szlaki rowerowe, specjalnie wyznaczone dla rowerzystów ścieżki przyciągają amatorów górskiej jazdy na rowerach. Zaopatrzeni w rowery górskie różnego typu, ścigają się po stromych zboczach i wyboistych ścieżkach.

W sklepach rowerowych można zakupić rowery różnych producentów. Firmy produkujące rowery prześcigają się w tworzeniu nowych modeli, które są coraz wygodniejsze, bezpieczniejsze i szybsze.

Rowery górskie

A amatorów kolarstwa każdego roku przybywa. W zależności od naszych upodobań i potrzeb, w sklepie rowerowym, fachowy sprzedawca doradzi nam jaki rower kupić, a także jakie akcesoria do rowerów przydadzą się nam najbardziej na rowerowej trasie. Zakup roweru w sklepie, umożliwi nam także korzystanie z serwisu, a w razie potrzeby, także zakup dobrych części rowerowych.

Coraz większa popularnością, obok wyścigów MTB, się także kilkudniowe i nawet kilkutygodniowe wyprawy rowerowe w różne zakątki naszego kraju, a nawet poza jego granice.

Jeśli jednak chcemy, ba nasza przygoda z rowerem była naprawdę bezpieczna, ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Oprócz dobrego roweru, potrzebujemy także odpowiedniego stroju. Podstawą będą tutaj buty do jazdy na rowerze, o odpowiednio twardej podeszwie, która zapewni komfort pedałowania, a także odzież dla rowerzystów, która uchroni przed wyziębieniem, ale także przed nadmiernym przegrzaniem.

Dobrze przygotowany rowerzysta może bez problemów pokonywać na rowerze kilkadziesiąt kilometrów dziennie. Jazda na rowerze jest o wiele przyjemniejsza i zdrowsza niż jazda samochodem. Już dziś warto zastanowić się nad zamianą czterech kółek na dwa.

Post Author: Kameleon