sprzęt do opieki sklep online

Sprzęt do opieki w sklepie online dla seniora

Opieka nad starszym rodzicem lub ukochaną osobą w domu nie jest łatwa, ale z pewnością może być satysfakcjonująca, jeśli mamy odpowiednie wsparcie.

Niezbędne jest jednak posiadanie specjalnego sprzętu. Dzięki niemu chory ma znacznie bardziej godne warunki podczas leczenia, a my jesteśmy odciążeni.

Dla pacjentów, którzy zachowują wysoki poziom samodzielności do późnego wieku, pomoc ta jest często niczym więcej niż urządzeniami zapewniającymi komfort. W przypadku pacjentów z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi lub zaawansowanymi chorobami opieka może być bardzo złożona, wymagać wielu sprzętów i urządzeń. W obu przypadkach produkty do pielęgnacji osób starszych ułatwiają zapewnienie wygodniejszego, bardziej satysfakcjonującego i niezależnego życia.

Łazienka bez barier

Upadki to ryzyko dla zdrowia dla starszych pacjentów wciąż mieszkających w domu. Zdecydowana większość upadków, których doświadczają starsi, zdarza się w łazience, gdzie śliskie podłogi i woda mogą stworzyć pole minowe pełne niebezpieczeństw. Właśnie dlatego produkty do łazienki powinny być obowiązkowe we wszystkich domach z mieszkańcami w wieku powyżej 50 lat.

Dokładnie, które produkty bezpieczeństwa kąpieli są najważniejsze? Zależy to od naszej sytuacji, tego, jakiego wsparcia potrzebuje nasz serior. Warto zacząć od poręczy, które zapewniają stabilność i aktywnie zapobiegają upadkom w łazience niezależnie od wieku. Mogą również zwiększyć niezależność i pewność siebie, pozwalając ukochanej osobie dłużej zachować godność i prywatność. Należy pamiętać, że nie wszystkie uchwyty są wystarczająco solidne, aby używać ich ze względów bezpieczeństwa. Na przykład standardowy wieszak na ręczniki może wyglądać jak uchwyt, ale nie jest wystarczająco mocny, aby utrzymać osobę, która traci równowagę. Wszystkie uchwyty – czy to do ręczników, boków wanny czy toalety – powinny być kupowane w sklepie medycznym, który ma odpowiednie certyfikaty. Możemy zakupić je stacjonarnie lub online.

Warto również do każdej łazienki w każdym domu, niezależnie od wieku mieszkańców, zakupić antypoślizgowe maty i dywaniki. Elementy te zwiększają bezpieczeństwo, zapewniając tarcie i stabilność na śliskich, mokrych podłogach, w wannie i pod prysznicem.

Co więcej możemy zainwestować w specjalne stołki, podstawki i inne elementy, które ułatwią seniorowi korzystanie z łazienki i toalety.

Odpowiednie łóżko dla seniora

Istnieje powód, dla którego pielęgniarki pracują z hospitalizowanymi pacjentami na specjalistycznych łóżkach. Możliwość podniesienia górnej części ciała może znacznie pomóc w wstawaniu i wychodzeniu z łóżka, co jest ogromną zaletą, jeśli nasz chory wraca do zdrowia po operacji lub cierpi na przewlekłą chorobę, która znacznie upośledza jej mobilność.

Istnieje tutaj wiele opcji do rozważenia. Kluczowa jest regulacja wysokości, podobnie jak platforma do profilowania materaca, która dopasowuje się do kształtu ludzkiego ciała. Niektóre łóżka można obniżyć dość blisko podłogi, co zmniejsza ryzyko potencjalnych obrażeń u osób ze skłonnością do spadania podczas snu.

fotel geriatryczny online
Fotel geriatryczny z asystentem wstawania MONTREAL ze sklepu internetowego X-REH.

Fotele geriatryczne

Jeżeli opiekujemy się seniorem, który ma problemy w zakresie mobilności zastanówmy się nad zakupem fotela geriatrycznego. Taki sprzęt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki temu nasz senior nie będzie musiał spędzać całego dnia w przystosowanym do jego potrzeb łóżku – będzie mógł aktywniej uczestniczyć w życiu rodziny. To, co bardzo ważne, zarówno dla opiekunów jak i chorych, taki sprzęt jest wyposażony w liczne udogodnienia, m.in. wspomaganie wstawania, które ułatwia podnoszenie się.

Urządzenia ułatwiające przemieszczanie się

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że obecnie dostępne są dwa rodzaje urządzeń, które pomagają człowiekowi stać i przemieszczać się z miejsca na miejsce bez przewracania się: chodziki i wózki. Tradycyjne chodziki nie mają kół, więc trzeba podnieść je i przestawić, aby dojść do celu. Istnieją też takie, które mają kółka na każdej z czterech nóżek. Wtedy są one wyposażone w hamulce ręczne. Istnieją również hybrydowe chodziki z kołami na przednich nogach i standardowymi nogami z tyłu.

Innym rozwiązaniem są wózki inwalidzkie. Przed ich zakupem powinniśmy zastanowić się gdzie i kiedy będą one używane. Musimy przemyśleć jak będziemy transportować wózek inwalidzki do innych lokalizacji. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany model się składa czy nie.

Post Author: Kameleon