szelki step-in dla dużego psa

Szelki step-in – dla jakich psów będą doskonałym wyborem?

Podczas spacerów właściciele psów mają do wyboru założenie swojemu pupilowi obroży albo szelek. Część opiekunów wybiera szelki ze względu na wysoki komfort podczas spacerów zarówno z punktu widzenia psa, jak i jego właściciela

Dobór odpowiednich szelek dla psa 

By szelki odpowiednio spełniały swoje zadanie, ważne jest dobranie takich, które będą wygodne dla psa. W tym celu należy dopasować je zarówno do rozmiaru, jak i wagi czworonoga. Wygodne szelki dla psów nie mogą być ani za luźne, ani zbyt mocno opinające ciało, warto więc zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są zapinane i czy istnieje możliwość ich regulacji. Materiał, z jakiego są wykonane, powinien być wytrzymały i łatwy w czyszczeniu, ale też przyjemny w dotyku, by nie podrażniał i nie powodował otarć na skórze psa. Istotnym aspektem jest także odpowiednie zachowanie materiału w obliczu zróżnicowanych warunków pogodowych. Na rynku istnieje kilka typów szelek dla psów, na przykład model guard oraz model step-in. 

wygodne szelki step-in dla psów

Czym są szelki dla psów step-in?

Szelki typu step-in, nazywane także walk-in, to typ szelek dla psa o dość prostej konstrukcji, który zakłada się zwierzęciu od strony łap. By zapiąć w nie pupila, kładzie się przed nim uprząż, a następnie wprowadza łapki w trójkątne otwory. W następnej kolejności spina szelki je na grzbiecie przy pomocy klamry i mocuje smycz do zaprojektowanych w tym celu półkółek. Szelki tego typu układają się na klatce piersiowej psa w kształt litery Y, dzięki czemu są wygodne w noszeniu i delikatne dla szyi zwierzęcia. 

Zapewnienie wygody psa z szelkami typu step-in

Szelki step-in znajdują swoje zastosowanie w sytuacji, w której pies przeżył traumę i posiada fobię dotyczącą wkładania obręczy przez głowę. Ten typ szelek sprawdza się także w wypadku, gdy czworonóg przeszedł operację w rejonie szyi, która wyklucza noszenie obroży i innego typu uprzęży mogącej wywołać podrażnienia wrażliwej części ciała. Dzięki swojej konstrukcji szelki typu step-in omijają psią szyję i nie narażają jej na obtarcia. Są również wygodne w sytuacji, gdy czworonóg ma na sobie odzież ochronną, na przykład ocieplające zimą derkę lub sweterek – bardzo łatwe zapięcie szelek sprawia, że można je bez trudu założyć na ubranko. 

wygodne szelki dla małych psów

Dla jakich psów sprawdzą się szelki step-in?

Ten typ szelek sprawdza się przede wszystkim dla małych i średnich psów. Ze względu na sposób zakładania i zapobieganie podduszeniom stanowią one idealną uprząż dla szczeniaka. Model step-in sprawdza się dla psów, które już opanowały i polubiły chodzenie na smyczy i nie wykazują tendencji do ucieczki. Jeżeli pies ciągnie na smyczy, bardzo się wyrywa i próbuje wydostać się z uprzęży, polecany jest inny model. Jak już wcześniej wspomniano, szelki step-in są doskonałe również dla psów, które nie pozwalają założyć sobie obręczy przez głowę. 

Zalety szelek step-in dla psów 

Szelki typu step-in nie ograniczają ruchów psa, co sprawia, że są wygodne w noszeniu i zapewniają czworonogowi najwyższy komfort. Paski i taśmy składające się na szelki są regulowane, dzięki czemu uprząż można łatwo dopasować do ciała czworonoga. Regulacja ułatwia również użytkowanie uprzęży przez szczenięta w okresie wzrostu. Główną zaletą szelek step-in jest ich konstrukcja, która całkowicie wyklucza powstawanie urazów szyi i gardła psa oraz nie dopuszcza do podduszania

Post Author: Kameleon