gdzie zabrać psa na urlop

Tam zabierzesz pupila na urlop w zimie!

Urlop z pupilem to opcja, którą umożliwia coraz więcej miejsc. Hotele, pensjonaty, motele i prywatne ośrodki agroturystyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt domowych, umożliwiając pobyt urlopowy również przyjaznym czworonogom.

To doskonały pomysł, tym bardziej jeśli planujesz tygodniowy wypad, a zostawienie zwierzęcia w domu pod opieką obcych może być trudne.

Urlop ze zwierzakiem w górach – czy to się uda?

Podróżowanie ze zwierzakiem to opcja, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli. Z troski o zdrowie psychiczne i komfort swoich czworonogów nie chcą zostawiać ich samych lub pod opieką obcych, czy też mało znanych im osób. Każda, nawet najkrótsza rozłąka z właścicielem jest trudna i niektóre ze zwierząt znoszą ją szczególnie źle. W reakcji na rosnące zapotrzebowanie, wiele miejsc noclegowych umożliwia przyjazd wraz ze zwierzęciem. Przed zaplanowaniem wyjazdu warto wcześniej upewnić się, czy nasz pupil może podróżować, a zmiana miejsca tymczasowego mieszkania nie wpłynie negatywnie na jego zachowanie i samopoczucie.

urlop z pupilemMa to szczególne znaczenie w przypadku kotów niewychodzących, których świat ogranicza się tylko i wyłącznie do mieszkania, w którym przebywają niezmiennie od lat. Każda, nawet najmniejsza zmiana i oderwanie go od jego środowiska może być ogromnym źródłem stresu i w efekcie choroby. W takich przypadkach, rzeczywiście lepiej zwierzę zostawić w domu.

Wyjazd może się udać w przypadku kotów, które znają inne zwierzęta i otoczenia, a także w przypadku psów. Góry to idealne miejsce dla czworonogów uwielbiających ruch, długie spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

Przed planowanym wyjazdem zasięgnij porady weterynarza, który doradzi, jak właściwie postąpić, by nie narazić zwierzęcia na niepotrzebny stres. Lekarz ponadto upewni się, czy zwierzę ma wykonane wszystkie niezbędne szczepienia i czy może bezpiecznie podróżować.

Jak podróżować ze zwierzęciem?

Niezależnie od tego gdzie jedziesz, pamiętaj by posiadać przy sobie wszystkie dokumenty potwierdzające zdrowie zwierzęcia – książeczkę zdrowia, w której zawarte są wszystkie szczepienia. To dokument, o który może poprosić manager hotelu. Przed spacerem zawsze zakładaj zwierzęciu obrożę z plakietką, na której będzie numer kontaktowy do Ciebie. Zadbaj o zapas karmy i weź ulubione zabawki pupila. Dobrym pomysłem jest wzięcie ze sobą jego koca lub posłania, na którym śpi. Czując znajomy zapach lepiej zniesie noc w nowym miejscu.

Miejsca, które umożliwiają zabranie ze sobą na ferie zwierzęcia będą traktować go jak członka rodziny. Podczas rezerwacji upewnij się, czy dostaniesz miski na karmę i wodę, a także legowisko. Zapytaj, czy hotel udostępnij torebki na odchody. Pamiętaj, że hotele przyjazne zwierzętom, nie wyrażają zgody na pozostawianie ich samych w pokoju bez opieki. Psy nie mogą zakłócać również ciszy hotelu i przeszkadzać innym gościom.

Przyjazne miejsce dla zwierząt to również Willa Nova. Uroczy pensjonat położony w Wiśle u stóp Beskidu Śląskiego. To doskonała baza wypoczynkowa i rekreacyjna dla rodzin z dziećmi i zwierząt. Dogodne położenie w centrum miasta, a jednocześnie blisko szlaków sprzyja spacerom i pieszym wędrówkom z pupilem. Willa Nova to pomysł na aktywny wypoczynek zarówno w zimowe ferie, jak i latem. Klimatyczne góry, niezapomniane krajobrazy zachwycą każdego i skłonią do powrotów. Przestronne pokoje sprzyjają wypoczynkowi i oferują wygodne miejsce również dla zwierząt.

Post Author: Kameleon