traktorki spalinowe

Traktorki samojezdne i ich funkcje

Traktorki samojezdne to urządzenia, dzięki którym możemy znacznie wpłynąć na wygląd naszego ogrodu. Zastosowanie traktorków pozwala nam na koszenie trawy w bezpieczny i komfortowy sposób. Traktorek taki jest dość niewielki, więc jego użycie umożliwi nam skoszenie znacznej większości trawnika na naszym ogrodzie. Funkcje, jakie posiadają traktorki samojezdne, to przede wszystkim koszenie trawy na dość dużych terenach.

Kiedy warto kupić traktorki?

Zakupu urządzeń dokonują zarówno osoby prywatne, jak i właściciele wielkich posesji. Urządzenie to jest stworzone do każdego rodzaju trawnika – najczęściej liczy się model, który stworzony jest do odpowiedniej wielkości trawnika. Każdy, kto posiada lub chce zakupić taki traktorek, musi go przede wszystkim dobrać według modelu.

Do popularnych koszących urządzeń należy również kosiarka samojezdna, której różne typy pozwalają nam na uzyskanie równo skoszonego trawnika nawet na dużych powierzchniach. Zastosowanie traktorka jest skuteczne, lecz należy pamiętać, że użycie tego urządzenia nie zagwarantuje nam skoszenia najtrudniej dostępnych miejsc. Traktorek, ze względu na swoje gabaryty świetnie nadaje się do koszenia trawnika znajdującego się na większej odległości. Jednak zawsze można zaradzić nieskoszonym, mniej dostępnym miejscom. Wystarczy ściąć lub skosić trawę koło drzew, skalniaków czy obok ogrodzenia. Właściwości, którymi wyróżniają się traktorki, są za każdym razem zaznaczane przez producentów i sprzedawców.

traktorki spalinowe
Kosiarki pozwalają zadbać o równy i zadbany trawnik. W dobrych sklepach szeroki wybór produktów pozwala na dopasowanie urządzeń do swoich potrzeb.

Parametry kosiarek samojezdnych

Jest wiele serii tego typu urządzeń, gdzie każda zaprojektowana jest do innej wielkości trawnika. Traktorki mogą mieć zróżnicowaną moc, dodatkowe funkcje, wagę oraz ilość cylindrów (zwykle 2 albo 1). Poza tym, istotna jest objętość samego kosza, do którego wpadają resztki skoszonej trawy. Dzisiejsze traktorki mają na tyle nowoczesny mechanizm, że umożliwia on stosowanie go nawet, gdy  w ogrodzie znajdują się liczne wzniesienia i pagórki. Producenci traktorków często mogą nam również zagwarantować koszenie trawy nawet po deszczu, gdy wymaga tego sytuacja.

Nietrudno jest się domyśleć, że traktorki te posiadają kierownicę, co umożliwia kierowani nimi. Są to dość duże maszyny, przez co należy nimi sterować. Jest to więc dodatkowa zaleta tych urządzeń. W przeciwieństwie do kosiarek samojezdnych, traktorki zbierają skoszoną trawę do specjalnego pojemnika, który następnie trzeba opróżnić. Dzięki temu mamy zagwarantowany odpowiedni stan trawnika, w jakim jest on po skoszeniu trawy. Traktorki są dziś powszechnie dostępne ze względu na swoje zastosowania oraz liczne właściwości. Podczas wybierania właściwej firmy, w której kupimy traktorek, musimy zwrócić uwagę na typ traktorka, jego gabaryty, ilość cylindrów, szybkość, napęd (dość często można dostać traktorki z napędem na tylne koła, co ułatwia pracę), ostrza oraz wielkość pojemnika na skoszoną trawę. Właściwy wybór jest bardzo ważny – traktorki nie należą do najtańszych urządzeń, jednak nie należy się zniechęcać dość wysoką ceną. Jest ona bowiem adekwatna do jakości.


Tekst powstał we współpracy z internetowym sklepem Agroserwis.com.pl, oferującym urządzenia do pielęgnacji ogrodu, techniki leśnej czy licznego rodzaju prac w ogrodzie i wokół domu.

Post Author: Kameleon