W jaki sposób gogle snowboardowe chronią wzrok?

Wybieranie sprzętu i odzieży na wypad snowboardowy jest bardzo ekscytujące. Zazwyczaj przykładamy ogromną wagę do zakupu odpowiedniej deski, staramy się wybrać praktyczny i modny strój i czasem zapominamy o goglach snowboardowych. Jest to jednak poważny błąd.

Dlaczego potrzebujemy gogli snowboardowych?

Kupując cały sprzęt na wyjazd w góry łatwo zapomnieć o zakupie gogli lub przy ich wyborze kierować się tylko tym, czy pasują do reszty sprzętu estetycznie. Jednak gogle snowboardowe to coś więcej niż tylko dopasowanie akcesoriów do stroju. Mają one bardzo ważne zadanie – chronią nasze oczy. Wielu snowboardzistów nosi gogle podczas wykonywania swoich przejazdów niezależnie od tego czy są początkujący, czy doświadczeni. Często możemy wręcz zauważyć, że im bardziej ktoś jest doświadczony w śnieżnym szaleństwie tym bardziej dba o swoje gogle i nigdy o nich nie zapomina. Każdy poważny snowboardzista i narciarz wie, że ten prosty przedmiot może ochronić nasze oczy przed wieloma niebezpieczeństwami, które inaczej mogą zrujnować nam całą zabawę na stoku.

Jak gogle snowboardowe chronią nasz wzrok?

Gogle snowboardowe chronią nasz wzrok na wiele sposobów. Przede wszystkim zabezpieczają nas przed wiatrem i śniegiem. Nawet jeśli dany dzień nie jest szczególnie wietrzny to bryza, która uderza w naszą twarz, gdy zjeżdżamy ze stoku może siać spustoszenie w naszych oczach. Powoduje to łzy, sprawia, że oczy są zaczerwienione i obolałe. Może też sprawić, że mamy wrażenie tzw. „suchego oka”.

Śnieg i lód, w powietrzu lub wyrzucony w górę przez innych miłośników zjazdów, również negatywnie wpływają na nasz wzrok. Lód może wręcz doprowadzić do kontuzji jeżeli trafi bezpośrednio w oko. Noszenie gogli chroni nas przed wszystkimi powyższymi zagrożeniami.

Jeżeli lubimy jeździć na desce po nieprzetartych szlakach to gogle są niezbędnym elementem wyposażenia ochronnego. Standardowe trasy snowboardowe są zazwyczaj wolne od drzew i innych przeszkód, ale jeżeli wybieramy nieprzetarty szlak to możemy na nie trafić. Jeżeli uderzymy w krzaki i gałązki uszkodzą nasze oczy naprawdę może dojść do tragedii. Co więcej jeżeli wybierzemy duży model gogli mogą one częściowo chronić nasze policzki i czoło przed zadrapaniami.

Okulary snowboardowe pozwalają uniknąć negatywnego wpływu warunków na oczy.

Bez względu na to, czy jest słonecznie, czy dzień jest bardziej pochmurny, biel śniegu zawsze tworzy jaskrawe odbicie, które zmusza nas do mrużenia oczu i odbiera radość z zabawy na stoku. Odbijające się promienie ultrafioletowe są szkodliwe nie tylko dla naszej skóry, ale również dla oczu i powinniśmy je chronić, aby uniknąć wielu przykrych chorób. Co więcej bez gogli słońce może nas oślepić i sprawić, że nie będziemy w stanie bezpiecznie zjechać na desce. Jeżeli nie będziemy dobrze widzieć możemy na kogoś wpaść i doprowadzić do wypadku na stoku. Obecnie gogle są dostępne w różnych odcieniach, które pomogą zablokować promienie słoneczne i odbicie słońca na śniegu, a także zredukować wpływ promieni ultrafioletowych na oczy.

Główne zalety gogli snowboardowych (duży wybór gogli znajdziecie w sklepie Zyg Zak) wiążą się z naszym bezpieczeństwem i z tego powodu są one niezbędne. Jednak mają one znacznie więcej zalet, o których powinniśmy wiedzieć, jeżeli planujemy kupić nową parę. Na rynku dostępne są gogle w różnych stylach, kolorach i rozmiarach więc łatwo możemy je dopasować do naszej twarzy, typu urody, stroju czy deski, jeżeli jest to dla nas ważne.

Wiele z nich ma dodatkowe opcje i są tak naprawdę zaawansowanych technicznie sprzętem. Niektóre z nich mają wbudowany aparat fotograficzny, który sprawdzi się idealnie jeżeli będziemy chcieli nagrywać swoje zjazdy i dzielić się nimi ze znajomymi lub w Internecie. Inne są wyposażone w oprogramowanie takie jak GPS, które jest w stanie prześledzić naszą prędkość i lokalizację. Pozwoli to nie tylko przeanalizować nam potem nasz dzień na stoku i cały trening. Jeżeli utkniemy podczas jakiegoś zjazdu będzie można nas zlokalizować, więc podniesie to nasze bezpieczeństwo. Taki sprzęt możemy również z łatwością znaleźć, jeżeli zostawimy go gdzieś podczas przerwy w zjazdach.

Post Author: Kameleon