regeneracja baterii li ion

Wgrywanie mapy w rowerze elektrycznym w serwisie

Rower elektryczny to ogromne udogodnienie dla wielu osób, zwłaszcza na terenie miejskim. Korzystać mogą z niego wszyscy- niezależnie od rodzaju trasy, kondycji, czy wieku.

Jest on dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują dłuższą trasę, lecz nie mają na tyle dobrej kondycji, by przejechać ją w pełni o własnych siłach. Czasem jednak w takiej dłuższej trasie potrzebne jest też inne udogodnienie, takie jak mapa. Mapa wgrywana jest do podłączonego w rowerze specjalnego komputera. A jak ten proces przebiega?

Jak wgrać mapę krok po kroku?

rowery elektryczne wgrywanie mapyIstnieje mnóstwo różnych, ułatwiających życie aplikacji, instalowanych samodzielnie we współczesnych smartfonach, możemy też skorzystać z nawigacji samochodowej. Jednakowoż gadżety te nie są w pełni przystosowane do korzystania z nich w trakcie jazdy rowerem.

Nawigacja samochodowa nie jest zbyt odporna na wstrząsy, które towarzyszą jeździe rowerem, poza tym na terenach leśnych nietrudno o zgubienie zasięgu. Nawigacja stworzona specjalnie na potrzeby rowerów elektrycznych radzi sobie z takimi problemami o wiele lepiej. Jednak z aplikacjami w smartfonie można jeszcze próbować. 

Z wgraniem mapy można poradzić sobie na różne sposoby, można poprosić o pomoc serwisantów, wówczas mamy gwarancję, że wszystko zostanie wykonane dokładnie tak, jak należy. Poniżej przykład wygrywania mapy do aplikacji Locus, z pomocą programu MapoTero.

  • Potrzebne jest pobranie programu MapoTero. Po zainstalowaniu i otwarciu programu wyświetli się nam mapa Polski. Należy wybrać interesujący nas fragment wybranej mapy.
  • Następuje proces obrabiania fragmentu. Możliwy jest podgląd wybranego fragmentu na 3 sposoby: poprzez Google Maps, Open Street Map lub Satelite Bings Map. Do wyboru są różne rodzaje map (topograficzne, geodezyjne i inne). Konieczne jest wybranie warstw mapy, format uniwersalny dla całej Polski to VMap, chociaż dla poszczególnych fragmentów terenu mogą być dostępne również inne. 
  • Można pobrać mapę zarówno w formacie dostępnym jedynie dla danego terenu, jak i w formacie uniwersalnym, wówczas tworzą się tzw. warstwy. Nie ryzykujemy wówczas wystąpienia błędów, związanych z brakami w pobranych mapach. Oczywiście, w zależności od wybranego formatu, będzie różnił się wygląd wybranej mapy.
  • Aby zapisać utworzoną mapę, należy nadać nazwę utworzonemu plikowi, zaznaczyć tworzenie mapy w trybie TrekBuddy i kliknąć ‘pobierz’.
  • Utworzy się folder, w którym zawarte będą wszystkie tzw. ‘kafelki’, czyli części utworzonej mapy. Oczywiście, im większa mapa do utworzenia, tym bardziej wydłuża się czas pobierania, i zwiększa się prawdopodobieństwa wystąpienia błędów w pobieraniu. Wówczas ponawiamy proces pobierania, celem brakujących plików, aż do skutku. Pobrane pliki pakujemy za pośrednictwem programu 7zip, które zapisujemy w rozszerzeniu tar.
  • Następuje wgranie mapy do aplikacji. Powinna ona znaleźć się w katalogu maps, jest gotowa do użytku. 

Wgrywanie mapy- zadanie dla serwisantów

Powyższy sposób wgrywania mapy może być wykonany samodzielnie w domu, lecz często lepiej zwrócić się w tej sprawie do serwisu, gdyż to daje całkowitą pewność wgrania odpowiedniej mapy, zgodnej z najnowszymi aktualizacjami. Dobrym miejscem jest serwis rowerowy, oferowany przez firmę Evbike. Profesjonalna obsługa oraz przystępne ceny przekonają każdego. Proces opisany powyżej jest jedynie przykładem, współczesny rynek oferuje nam wiele modeli nawigacji oraz szereg najróżniejszych aplikacji, wybór zatem jest naprawdę szeroki, oraz proces wgrywania mapy może się nieco różnić, w zależności od dobranych do przeprowadzenia danego procesu poszczególnych narzędzi. 

Post Author: Kameleon