Buty górskie

Wybieramy dobre górskie buty

Podczas wyjazdów w góry, które wiążą się z wielogodzinnymi wędrówkami i zakładając obuwie wspinaczkowe, powinniśmy zadbać o to obuwie – buty są bowiem podstawowym wyznacznikiem naszego dobrego samopoczucia. Dlaczego takie śmiałe określenie? Ponieważ wszelkiego typu otarcia, rany, czy przemoczenia z pewnością nie sprzyjają komfortowi wędrówki.

Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek powinniśmy już przed wyjazdem dobrze zaplanować, jakie buty ze sobą weźmiemy. Zwykle na górskie wycieczki zabiera się 2 pary butów: 1. sportowe, 2. trekkingowe. Po co? Ano po to, by w razie potrzeby można było je zmienić.

Buty trekkingowe przeznaczone są na długodystansowe wędrówki. Warto jednak przed takim wyjazdem przetestować nowo-zakupione buty, ponieważ pomimo dobrej rekomendacji ze strony sprzedawcy, a także opinii znalezionych w Internecie, wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej pary butów (jak mawiają „but butowi nierówny”).

Wybór butów trekkingowych

Czym charakteryzuje się obuwie trekkingowe?

Po pierwsze buty trekkingowe są lekkie i wygodne.
Po drugie chronią przed wilgocią i chłodem.
Po trzecie mają grubą podeszwę, dzięki czemu można wybierać się na trudne trasy.
Po czwarte zapewniają stopom przepływ powietrza.
Po piąte nie obciążają stóp i wspomagają amortyzację.

Producenci najsolidniejszych butów trekkingowych to m.in. HiMountain, Alpinus oraz Campus. Można powiedzieć, że każda z tych firm specjalizuje się w innej dziedzinie, jeśli chodzi o obuwie:

HiMmountain – dba przede wszystkim o technologię, którą łączy z oryginalnymi kolorami i kształtami obuwia.

Alpinus – dba przede wszystkim o komfort stóp, dlatego buty tej firmy „oddychają” i nie przemakają.

Campus – dba przede wszystkim o komfort stóp, w związku z czym buty są niezwykle przyczepne, a jednocześnie posiadają właściwości amortyzujące.

Buty trekkingowe to idealne obuwie na górskie wycieczki. We wszystkich sklepach sportowych można znaleźć modele przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Post Author: Kameleon