Z jakich materiałów wykonany jest knebel?

Romantyczny seks wydaje się wam niewystarczający? Chcecie wnieść więcej ognia do sypialni i spróbować czegoś nowego? Może warto wprowadzić nowe gadżety erotyczne, które urozmaicą wasze życie seksualne? Proponujemy szerokie spektrum akcesoriów. Z pewnością któryś z nich przypadnie wam do gustu i sprawi, że będziecie cieszyć się wspólnymi chwilami jeszcze bardziej!

Nowe doznania i fetysze

Każdy z nas ma inne wyobrażenia na temat bliskości i czułości. Różnorodność w tej kwestii jest w porządku. Ważne, by nasze fantazje i fetysze nie powodowały u nas poczucia winy, ze względu na zróżnicowanie upodobań. Wszystko, co robimy w zgodzie ze sobą i ze swoim partnerem jest jak najbardziej odpowiednie. Może okazać się to też bardzo odkrywcze! Nie tylko jeśli chodzi o fizyczne doznania, ale też kwestie psychologiczne. Preferowany przez was rodzaj seksu jest inspirujący, ale pragniecie czegoś więcej?

Mniej powszechną praktyką seksualną jest BDSM (z ang. bondage&discipline, domination&submission, sadism&masochizm). Obejmuje w zachowaniach seksualnych dyscyplinę, dominację nad jednym z partnerów i uległość. Charakteryzuje się pewnego rodzaju rytuałami i odgrywaniem przez partnerów różnych scen. Polega na podziale ról, gdzie jeden z partnerów jest uległy, a drugi dominujący. W tym celu stosuje się gadżety erotyczne od uprzęży, kajdanek, lin czy knebli. Stosowanie tego typu akcesoriów wzmaga podniecenie i zwiększa rozkosz.

Osoba uległa ma zazwyczaj ograniczoną możliwość głosu. By ją skutecznie uciszyć, knebluje się jej usta. Niektórzy czerpią wielką przyjemność z tego, że odbierają drugiej osobie mowę, ponieważ wpływa to na ich ekspresję seksualną. Wybór knebla zależy od naszych preferencji i tego, jaką rolę z jego wykorzystaniem będziemy odgrywać. Jaki knebel wybrać, żeby był jak najbardziej wygodny w użyciu? Z czego musi być wykonany?

Knebel – akcesorium erotyczne

Niektórzy sięgają po knebel tylko i wyłącznie ze względu na efekt wizualny. Często są one elementami fetyszowych sesji erotycznych. Stylizowanie ciała przy pomocy tego typu akcesoriów odzwierciedla uległość i poddanie. Nie trzeba ich od razu wykorzystywać w bardziej dynamicznych praktykach seksualnych, sam widok zakneblowanego partnera może wydawać się w pełni satysfakcjonujący i podniecający.

Korzystanie z gagów może być nieco kłopotliwe. W praktyce większość z nich utrudnia oddychanie i połykanie. Odradzane jest korzystanie z nich w przypadku występowania alergii czy astmy. Bardzo ważne są tu zasady bezpieczeństwa. Najpopularniejsze z knebli to te zwieńczone kulką (ball gags). Jeżeli wolicie mieć dostęp do wnętrza otwartych ust, knebel spider gag, sprawdzi się dużo lepiej. W konkretnych scenach lub w przypadku małego rozwarcia szczęki dobrym wyborem okaże się knebel-wędzidło.

knebel - gadżety erotyczne

Wybór knebla

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze gagu? Podstawowe rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę to rozmiar i materiał. Na dobry początek warto wybrać mniejszy knebel i stopniowo zmieniać na większy. Nie wszystkie osoby mają na tyle duże rozwarcie szczęk, aby wytrzymać długotrwałe rozciąganie żuchwy przy użyciu dużego knebla. Z materiałów najlepiej sprawdzi się twardy plastik albo silikon – ten drugi ma neutralny smak i zapach.

Kneble z O-ringiem wykonane są zazwyczaj z metalu, warto więc zaopatrywać się w nie u sprawdzonych źródeł, aby mieć pewność, że nie zawierają substancji uczulających. Najlepiej wybrać te ze stali nierdzewnej. Gagi wykonane z gumy lub żelu są potencjalnie toksyczne – najczęściej towarzyszy im nieprzyjemny zapach i smak. Niektóre żelowe kneble mogą nawet zacząć topić się w kontakcie z wilgocią wnętrza ust.

Jeśli chodzi o higienę stosowanych gadżetów, zachowanie czystości jest bardzo łatwe ze względu na niskoporowaty materiał. Knebel wystarczy wyczyścić ciepłą wodą z mydłem albo alkoholem w przypadku metalu i wytrzeć do sucha. Przed każdym zastosowaniem knebla należy go umyć przed włożeniem do ust.

Akcesoria erotyczne – urozmaicenie życia seksualnego

Stosowanie gadżetów erotycznych, w tym knebla wymaga ustalenia konkretnych zasad działania podczas praktyk seksualnych. W przypadku, gdy osoba kneblowana poczuje się niekomfortowo albo nie będzie miała odpowiedniego dostępu do powietrza, potrzebny jest ustalony wcześniej znak bezpieczeństwa, który pozwoli na prowadzenie gry w rozsądny sposób.

Aby znaleźć odpowiedni knebel, warto poeksperymentować z różnymi rodzajami i sprawdzić, które modele oraz materiały są najwygodniejsze w użyciu. Warto pamiętać, by zaopatrywać się w tego typu akcesoria wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców i sięgać po produkty marek, które mają dobrą reputację i odpowiedni skład gadżetów.

Post Author: Kameleon