Zalety i zastosowanie kominków ogrodowych

 

Ogród jest miejscem, gdzie najchętniej spędzamy wolny czas z bliskimi. Najczęściej, kominek ogrodowy może sprawdzić się latem lub wiosną, jednak biorąc pod uwagę jego rolę, można go wykorzystywać również w inne pory roku. Chłodne wieczory lub zimowe dni, które spędzamy w ogrodzie, od dziś mogą być o wiele bardziej przyjemne. Zakup wybranego komina ogrodowego gwarantuje nam możliwość ogrzania się i nie tylko.
Podstawową zaletą każdego kominka ogrodowego, jest jego uniwersalność. Dobra firma oferuje nam klasyczne kształty i kolory produktów, dzięki czemu można dopasować odpowiedni kominek do każdego miejsca. Warto również dodać, że kominki prezentują się szczególnie estetycznie i elegancko. Dobrze dobrany model wprowadzi nowoczesność do naszego ogrodu.
Nie można jednak zapomnieć o ich podstawowej funkcji. Kominek ogrodowy pełni rolę ogrzewania zewnętrznego. W zależności od modelu, kominki można ogrzewać za pomocą gazu lub pelletu. Dodatkowo, kominki są bardzo proste w obsłudze. Firma wychodzi naprzeciw klientom – dziś, możliwe jest sterowanie manualne lub użycie pilota, by zmieniać funkcje kominka.

Rodzaje kominków ogrodowych

Z uwagi na wciąż rosnącą popularność, jaką cieszą się kominki ogrodowe, dziś możemy wybierać spośród rozmaitych modeli. Szeroki wybór pozwala na skorzystanie z oferty każdemu z nas.
Jednym z ciekawszych modeli, jest kominek typu POCHODNIA. Ozdobny typ kominka jest ogrzewany na pellet. Czarny, dość wysoki model, posiada stabilną konstrukcję, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie można przymocować do podłoża na stałe. Pochodnia, jaka mieści się w centralnej części kominka, została wykonana ze stali najwyższej jakości. Może ona pracować bez przerwy przez 3,5 godziny, dzięki pojemnemu zbiornikowi. Dolna część komory jest pokryta czarną farbą w proszku.

Równie częstym wyborem klientów, jest ogrzewacz ogrodowy na gaz PATIO. Model ten cechuje się nowoczesnym wyglądem – dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Sterowanie kominkiem odbywa się ręcznie. Materiały, z jakich wykonano kominek, to stal wysokiej jakości i szkło. Dolna część kominka jest pokryta farbą w proszku. Trzeba dodać, że model PATIO jest wyposażony w specjalny czujnik, dzięki któremu ogień gaśnie w przypadku przewrócenia się kominka. Zapewnia nam to bezpieczeństwo i komfort.
Ciekawym modelem jest kominek PATIO w kolorze białym, który sterowany jest za pomocą pilota. Podstawowe cechy tego typu kominka, to uniwersalność, nowoczesny design oraz wygoda w użytkowaniu. Dodatkowo, model jest szczególnie bezpieczny i łatwy w użytkowaniu. Kominek posiada sterownik, który zapobiega przypadkowemu włączeniu go np. przez nasze dzieci. Pomimo sterowania za pomocą pilota, możemy być pewni że płomień nie zgaśnie w przypadku braku prądu.

Post Author: Kameleon