papier

Gdzie kupić papiery silikonowane?

W każdej dziedzinie potrzebne są porządne produkty, które po prostu ułatwią życie. Jednym z takich przedmiotów jest papier silikonowy.

Ten niezwykle trwały i bezpieczny materiał świetnie sprawdza się np. przy produkcji kopert, ale także i w kuchni. Czym są papiery silikonowe i Gdzie najlepiej je zamówić?

Czym jest papier silikonowy

Papier silikonowy to w głównej mierze materiał ochronny. Dzięki swojej niekonwencjonalnej budowie może być wykorzystywany praktycznie w każdej dziedzinie życia. 

Gdzie można zastosować papier silikonowy

Odpowiedzi na to pytanie jest mnóstwo. Pierwszym, co się nasuwa na myśli, jest używanie go przy wyborach cukierniczych.  Wykładając formę ciasta owym papierem, oszczędza się mnóstwo czasu na późniejszym myciu foremki. W tym przypadku jest to również spora oszczędność pieniężna względem normalnego papieru, bowiem papier silikonowy jest odporny na wysokie temperatury. To sprawia, że jest wielokrotnego użytku. 

Do innych przykładów wykorzystania papieru silikonowego należą:

 • Produkcja samoprzylepnych materiałów drukarskich.
 • Jest niezawodny przy pakowaniu produktów klejących.
 • Świetnie sprawdza się przy pakowaniu gum wulkanizowanych
 • Służy jako zabezpieczenie i nośnik wszelkiego rodzaju materiałów zawierających kleje, takich jak folia samoprzylepna, tapety, naklejki, taśmy klejące, paski klejowe, itp.
 • Chroni powierzchnie przed zanieczyszczeniem.

Rodzaje papieru silikonowego

Istnieje wiele rodzajów papieru silikonowego, lecz do najskuteczniejszych należą:

 • kraft
 • clay coated
 • glassine

Kolory, w jakich dostępny jest papier silikonowy

Wybór koloru papieru silikonowego powinien opierać się w głównej mierze na własnych upodobaniach. Do barw z barw, w jakich można kupić papier, trzeba wyróżnić:

 • biały
 • brąz
 • żółty
 • topaz

Silikonowanie papieru

Niezwykle ważnym elementem podczas wyboru odpowiedniego papieru silikonowego jest dobór optymalnego silikonowania. Wybór powinien być uzależniony w 100% od potrzeb i zadań, jakie ma spełniać papier. Do wyboru istnieją trzy ciekawe opcje:

 • jednostronne
 • dwustronne
 • zróżnicowane siły adhezji

Czy papier silikonowy jest bezpieczny w użytku

Jak sama nazwa wskazuje papier, jest wykonany z silikonu. W związku z tym, aby rozstrzygnąć, te kwestie trzeba przyjrzeć się temu materiałowi.

Silikon to nowoczesny materiał składający się z połączenia krzemionki i tlenu. Oznacza to, że przy produkcji tworzywa nie biorą udziału żadne chemikalia. 

W związku z tym ta naturalna mieszanka nie jest szkodliwa, ani dla człowieka, ani nie wpływa na smak, zapach, czy skład wypieków.

Silikon jest w pełni bezpieczny.

Dodatkowe cechy silikonu

Patrząc na papier silikonowy pod względem przydatności w kuchni, to wydaje się on niezbędny każdemu, kto lubi wypieki. To użyteczne tworzywo, nie boi się wysokich temperatur, więc po upieczeniu babeczek, można je spokojnie znowu użyć przy pieczeniu ciasta.

Dodatkowo mycie silikonu jest banalnie proste, bo do tego materiału nie przylepiają się żadne okruchy oraz nie osadzają się tłuszcze.

Papier silikonowy jest również gwarancją, że wypieki nie przykleją się do blachy. Ten typ zabezpieczenia sprawia, że ciasto się nie przypali. 

Spełnia on też parę wiele innych zastosowań w kuchni, do których należą m.in.:

 • Umieszcza się go na wierzchu ciasta, co sprawia, że ciasto zachowuje wilgotność i nie wysycha.
 • Używać go można do obróbki i przygotowywania ryb, ponieważ nie przepuszcza wilgoci, tłuszczu ani żadnych zapachów;
 •  Nadaje się do rozdrabniania przypraw, które wystarczy owinąć w papier silikonowy, a następnie rozdrabniać za pomocą wałka lub tłuczka do mięsa.

papier do etykiet

Gdzie można kupić dobry papier silikonowy

W internecie pojawia się mnóstwo ofert, za których pośrednictwem można kupić papier silikonowy lepszej lub gorszej jakości. Jednak, gdy chce się wybrać solidny papier i dostosować do swoich potrzeb kolor, typ i silikonowanie to należy skierować się do firmy Dolpap. 

Wszystkie papiery silikonowe spółki spełniają normę ISO 9001. Towar, zanim trafi do sprzedaży, przechodzi wiele testów, które sprawiają, że jest niezależnie, czy jest używany przy robieniu wypieków, czy służy jako papier do etykiet samoprzylepnych to zawsze, jest w 100% bezpieczny.

Papier silikonowy to często niedoceneiany przedmiot, który może w prosty sposób ułatwić pracę każdej dziedzinie życia. Kluczem do wykorzystania potencjału tego materiału jest odpowiedni dobór silikonowania oraz typu papieru.

Post Author: Redaktor MK