flaga wielkiej brytanii

Jak skutecznie ubiegać się o zwrot podatku z Anglii?

Osoby pracujące na terenie Anglii muszą rozliczyć się z tej pracy tak samo, jak ci, którzy pracują w Polsce. Jeśli ktoś robi to pierwszy raz, prawdopodobnie ma na ten temat wiele pytań. W tym artykule piszemy o tym, w jaki sposób ubiegać się o zwrot podatku z Anglii, aby go otrzymać. Napiszemy o tym, czym taki zwrot jest i co należy zrobić, aby załatwić wszystkie formalności poprawnie. Zapraszamy do lektury.

Zwrot podatku ze Wielkiej Brytanii

flaga wielkiej brytaniiPracując w Wielkiej Brytanii, każdy ma obowiązek rozliczyć podatek od zarobionej kwoty pieniędzy. Nie ma tu znaczenia okres tej pracy. Jeśli zarobki nie są większe niż kwota wolna od podatku, dana osoba otrzymuje całość nadpłaty, a jeśli nie, trzeba to odpowiednio rozliczyć. Niezależnie od tego, czy chcesz ubiegać się o zwrot samodzielnie, czy z pomocą księgowego, warto wiedzieć, w jaki sposób trzeba to zrobić.

Niezbędny do tego jest dokument, który ma obowiązek wydać pracodawca, zawierający informację o Twoich zarobkach w danym okresie oraz o tym, jaki podatek jest od nich odliczany. Karta podatkowa P45 albo P60 pomoże uzyskać wszystkie niezbędne informacje, które posłużą do obliczeń. Warto wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie również zwrotu za podatek sprzed pięciu lat wcześniejszych, dlatego możesz wyliczyć sobie kwoty nawet z tych roczników, w których o tym nie wiedziałeś.

Jak się ubiegać o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

W takim kraju jak Anglia zwrot podatku załatwiany jest z urzędem odpowiedzialnym za wszelkie sprawy podatkowe, czyli Inland Revenue. Jeśli wyliczasz kwotę do zwrotu z nadpłaconego czy źle wyliczonego podatku samodzielnie, po uzyskaniu wyniku powinieneś skontaktować się właśnie z tym urzędem, który następnie sprawdzi Twoje obliczenia i należną Ci sumę, która zostanie Ci wówczas zwrócona. Zdarza się, że podatek nie został zwrócony przez nieuwagę lub zwykły błąd, dlatego warto pamiętać o tym, aby samemu zatroszczyć się  o wszystkie wyliczenia. Pamiętaj, aby zachować każdą kartę podatkową czy dokument z informacją o dochodach od każdego pracodawcy, aby móc dokładnie wyliczyć podatek. Nawet jeśli pracujesz gdzieś krótko, wszystkie dokumenty mają znaczenie. Dlaczego Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii jest istotny, ponieważ są to Twoje pieniądze, które w wyniku błędu nie zostały wypłacone i są to spore kwoty. Może to być zwrot rzędu kilkudziesięciu złotych, jak i około dwóch tysięcy złotych, dlatego warto zająć się tymi formalnościami. anglia zwrot podatkuJeśli chodzi o zwrot podatku, Anglia jest krajem, z którym polskie firmy zajmujące się podatkami współpracują na bieżąco, dlatego nie ma powodu do zmartwień, jeśli nie przepadasz za wypełnianiem formularzy i robieniem rozliczeń lub po prostu nie masz na to czasu. Możesz zgłosić się do fachowej firmy, której przedstawisz swoją sprawę, prześlesz dokumenty, a reszta należy już do specjalistów.

Skontaktują się oni z angielskim odpowiednikiem urzędu skarbowego, wyliczą należną Ci kwotę i w porozumieniu z angielskimi współpracownikami zakończą sprawę zgodnie z przepisami, a Ty otrzymasz swoje pieniądze. Cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy. Jest to świetny sposób na bezstresowe załatwienie spraw podatkowych – przepisy często się zmieniają i trudno orientować się w nich, kiedy na co dzień każdy ma swoje sprawy. Natomiast firma zajmująca się tym profesjonalnie jest na bieżąco ze wszystkimi zasadami i sprawnie załatwi każdą sprawę.

 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

zwrot podatku z Anglii z Tax-Pol
zwrot podatku z UK
Zwroty podatków z UK
Do ilu lat wstecz można starać się o zwrot podatku z Anglii? Kiedy i komu przysługuje zwrot podatku z UK? Co jest potrzebne do wykonania zwrotu podatku z UK?
Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu Przejdź do artykułu

Post Author: Kameleon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.