poduszka z lyska gryki

7 fantastycznych właściwości poduszek z gryki

Łuski gryki, to inaczej osłony ziarenek. Dzięki nim wnętrze chronione jest przed wysokimi temperaturami, wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi. Ważne jest jednak to, że takie łuski wykazują te same właściwości lecznicze, co gryka. A tych jest naprawdę sporo! Przy czym o niektórych z nich wiedziano już bardzo dawno temu. Można bowiem powiedzieć, że już od ponad 1000 lat ludzie korzystają z tego wspaniałego daru natury. Największe zainteresowanie gryką przypada jednak na drugą połowę XX wieku. Dziś jej popularność cały czas wzrasta.

I chociaż najczęściej gryka stosowana jest w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, to ostatnio zaczęto doceniać ją także w innych branżach. Niektórym służy, jako wspaniały materiał do produkcji materacy, poduszek czy siedzisk. Oczywiście tych z gatunku leczniczych.

Siedem właściwości poduszek z gryki

Poduszki z gryki są obecnie na topie. I naprawdę nie ma się czemu dziwić. Ze względu na wiele właściwości leczniczych są zalecane w wielu schorzeniach i problemach.

Po pierwsze, gryka jest materiałem hipoalergicznym. Wszystko dlatego, że w swoim składzie ma taninę, a więc związek organiczny, który ma działanie przeciwzapalne. Poduszki wykonane z gryki wykazują dzięki temu właściwości blokujące rozwój niekorzystnych dla człowieka – grzybów, roztoczy, pleśni i bakterii.

A to z pewnością najistotniejsze jest dla wszelkiej maści alergików, astmatyków i ludzi dotkniętych łuszczycą. Po drugie, wypełnione gryką poduszki, siedziska i materace są bardzo elastyczne. Idealnie dostosowują się do kształtu ciała, a to pozwala na odciążenie kręgosłupa. Co więcej, po wypoczynku czy śnie, wracają do swoich pierwotnych kształtów. Dzięki nim zmniejsza się więc też napięcie ogólne mięśni.

niebieska poduszka z luska gryki

Poza tym, produkty wypełnione gryką zachowują optymalną wilgotność i się nie nagrzewają. Co to znaczy? Między innymi to, że posiadają zdolność do utrzymania najniższego poziomu wilgotności samego wypełnienia. A ta cecha jest szczególnie przydatna w przypadki profilaktyki osób z chorobą odleżynową. Poduszka z gryki, dzięki wysokiemu wskaźnikowi chłonięcia wody jest wręcz idealna także w przypadku ludzi cierpiących z powodu schorzeń kostno-stawowych i reumatycznych lub pourazowych. Fakt, że produkt tego rodzaju się nie nagrzewa, gwarantuje natomiast, że latem (nawet upalnym i gorącym) nasze posłanie cały czas będzie przyjemnie chłodne.

Dzięki rutynie zawartej w gryce jesteśmy w stanie wspomagać nasz układ odpornościowy. Z kolei dzięki emitentom jonów ujemnych – zapewniamy sobie przyjazne organizmowi biopole. Ostatnia, wielka zaleta poduszek z gryki, to oczywiście ich długa gwarancja. Naukowo dowiedziono, że wzajemne tarcie o siebie łusek, wszystkie dobroczynne właściwości i składniki uwalnia stopniowo i powoli.  Tego rodzaju poduszki wykazują więc lecznicze właściwości nawet przez 10 lat!

Gdzie zamówić poduszkę z gryki?

Łuska gryki, jako jeden z najwspanialszych materiałów podarowanych przez naturę, niewątpliwie jest idealnym wypełnieniem leczniczych poduszek. Ich zdobycie nie jest jednak prostą sprawą. W końcu nie każdy sklep ma w swojej ofercie specjalistyczne produkty tego rodzaju.

Na szczęście poduszki z gryki zamówić możemy w Internecie, na przykład na stronie wszystkodospania.pl Wielkość zamawianego produktu dobiera się tam w zależności od budowy ciała klienta. Dla dzieci i osób o drobnej posturze wskazane są małe poduszki. Z kolei dla dorosłych – te większe. I choć proponowane produkty są dość twarde, bardzo dobrze dostosowują się do sylwetki, a przede wszystkim szyi.

Zawarte w  gryce sole mineralne, kwasy organiczne, tlenki magnezu czy rutyna – wzmacniają kości, rozluźniają mięśnie i działają antyalergicznie. Niwelują też migrenowe bóle głowy oraz uelastyczniają żyły. Co więcej, łuski którymi wypełnia się poduszki z oferty są dobrze oczyszczane. Sam materiał jest z kolei mocny i gruby, w 100% bawełniany. W zależności od gustu można wybrać kolor, jaki nam się podoba.

Poza tym, cena jest bardzo zachęcająca, a biorąc pod uwagę wszystkie właściwości lecznicze takowego dodatku, z pewnością warto wydać te pieniądze. Zyskać można naprawdę dużo. I to nie tylko profilaktycznie, ale i w realnej walce z wieloma chorobami.

Post Author: Kameleon