jak wybrać odpowiedni kontener?

Jakie kontenery na odpady możemy wynająć?

Wynajem kontenerów to bardzo popularna usługa wśród osób dokonujących remontów domów i mieszkań, ale także przedsiębiorstw budowlanych lub usługowych.

Ustawa o wywozie śmieci z góry określa jakie odpady powinny być przewożone w specjalistycznych kontenerach oraz transportowane do firm zajmujących się ich utylizacją. Wynajem kontenera jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala sprawnie i bez komplikacji pozbyć się odpadów wielkogabarytowych, gruzu oraz innych śmieci pochodzących np. z remontów.

Rodzaje kontenerów na odpady

Obecnie na rynku istnieje co najmniej kilka rodzajów kontenerów na odpady, które mogą zostać wynajęte do ich wywozu. Najpopularniejszym z nich jest pojemnik na gruz, który sprawdza się idealnie w miejscach budowy nowych obiektów bądź remontów mieszkań. Najczęściej są to zbiorniki, które posiadają zamknięcie i liczne zabezpieczenia siatkowe, które pozwalają uniknąć wypadnięcia odpadów z wnętrza pojemnika podczas transportu do firmy zajmującej się utylizacją. 

worki ze śmieciami
Podstawianie kontenerów na różne typy odpadów, to usługa z której już możesz skorzystać między innymi we Wrocławiu: http://kontenernagruz.eu/kontenery-na-odpady-wroclaw.php

Kolejnym rodzajem kontenera są takie, które przeznaczone są na odpady wielogabarytowe takie jak np. stare meble, podłogi, okna. Należy pamiętać, iż takich odpadów nie można wyrzucać do tradycyjnych pojemników na śmieci, ponieważ nie są do tego przystosowane. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wynajem tego typu kontenerów jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala na szybkie usunięcie zalegających, starych mebli np. z mieszkania.

Na rynku dostępne są także kontenery uszczelniające, które służą do wywozu odpadów płynnych oraz niebezpiecznych. Często dochodzi do sytuacji, w której należy wywieźć do utylizacji różnego rodzaju płyny, granulaty oraz materiały sypkie.

W tym celu należy zaopatrzyć się w pojemnik, który będzie szczelny i nie pozwoli na przedostanie się substancji do środowiska naturalnego. Zachowanie najwyższych zasad bezpieczeństwa podczas wywozu takowych śmieci wynika z ustawy o wywozie odpadów oraz ochronie środowiska.

Kontenery na odpady – dodatkowe informacje

Warto wiedzieć, że kontenery na odpady wykonywane są najczęściej ze stali, która jest bardzo odporna na zniszczenia. Jest to tani materiał, który cechuje się wysoką wytrzymałością, dlatego idealnie sprawdza się podczas wywozu gruzu lub odpadów wielkogabarytowych. Wynajem kontenera pozwala także na wywóz śmieci pochodzących z remontów lub innych odpadków, które nie mogą zostać wyrzucone do tradycyjnych pojemników

Kontenery różnią się między sobą wymiarami i mogą sięgać nawet do 40m^2. Najmniejsze z nich charakteryzują się pojemnością około 5m^2. Taki „magazyn” do transportu śmieci może przydać się podczas prac remontowych, rozbiórkowych oraz na wszelkiego rodzaju placach budowy. Do standardowego kosza nie wolno wyrzucać odpadków takich jak kafle, cegły, dachówki, posadzki lub kamienie.

Niezależnie od miejsca prac, w przypadku wystąpienia gruzu, kontener może okazać się niezbędny do jego wywozu. 

Warto wiedzieć, iż firmy oferujące wynajem kontenerów na odpady zajmują się dostarczeniem ich bezpośrednio pod wskazany adres klienta oraz odbiorem po ustaleniu z góry terminu. Dzięki temu można zapewnić sprawność obsługi oraz bezpieczny transport niepotrzebnych materiałów do utylizacji. Segregacja odpadów jest niezwykle ważna, nawet w przypadku tych wielkogabarytowych. Z tego względu istotne jest aby odpowiednio dobierać rodzaj wynajmowanego pojemnika do rodzaju odpadów jakie będą wyrzucane. Pozwoli to na ułatwienie późniejszego procesu obróbki oraz utylizacji. Warto więc decydować się na wynajem kontenerów, które umożliwią wywóz śmieci nienadających się do wyrzucenia w tradycyjnych pojemnikach, które są ogólnodostępne.

Post Author: Kameleon