Płytki

Jakie płytki wybrać do dekoracji w domu?

Jeżeli niedawno zbudowałeś dom i jesteś na etapie przygotowywania planów wykańczania wnętrz, musisz zdawać sobie sprawę, że elementy dekoracyjne w naprawdę dużym stopniu wpływają na atmosferę wnętrz, które ozdabiają bądź też nie. Jest cudownym, wręcz uniwersalnym elementem zastępującym wiele fragmentów wykończeniowych.

Płytki dekoracyjne są przede wszystkim trwale  oraz eleganckie. Naprawdę potrafią zmienić atmosferę miejsca, w którym są kładzione. Są przeznaczone na podłogę, kominek, ściany, do wnętrz pomieszczeń jak i na zewnątrz domu. Ich cena jest naprawdę zróżnicowana. Wysokie pozycje w rankingach zajmują cenniki glazury kuchennej hiszpańskiej i włoskiej. Ich ceny zaczynają się od 30 zł i mogą wynieść nawet kilkaset złotych za metr kwadratowy. Często są produkowane na zamówienie. Klienci o wysublimowanych smakach, mogą nawet przeszukać oferty artystycznie ręcznie malowanej ceramiki.

Nie jeden z nas zdziwił się, że  nie tylko kubeczki czy talerzyki można tą metodą ozdabiać. Od kilkunastu lat, płytki nadają się do każdego miejsca. Dzięki osiągnięciom technologii cyfrowej, flizy imitujące drewno, kamień, cegłę, marmur możemy zakupić nawet do pokoju dziennego.  W strefie prac wykończeniowych i robót remontowych oraz budowlanych, zauważa się często powrót do dawnych trendów mody.

Taki proces możemy zauważyć np. w płytkach dekoracyjnych do łazienki. Doświadczeni i utalentowani fliziarze, potrafią wyczarować z nich prawdziwie bajkowe wnętrze. Do przedpokoju, na korytarz szczerze polecamy położyć płytki kamienne. Nie zapominajmy w trakcie remontów przeznaczyć jakichś tanich kafelków ściennych i podłogowych do garażu i piwnicy.

Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Przy planowaniu prac budowlanych zadbaj też o otoczenie twego domu. Poszukaj ceglanych płytek klinkierowych na elewację, schody, taras jak również trwałych zewnętrznych płytek mrozoodpornych.

Przede wszystkim pamiętaj o jednej ze złotych zasad własnoręcznego układania terakoty i glazury. Płytki kładziemy na końcu, po wymianie/montażu instalacji, podłóg, podwieszanych sufitów.

Szybko rozwijający się Internet bardzo ułatwił wszystkim osobom, które remontują bądź wykańczają domu lub mieszkania, poruszanie się w gąszczu ofert związanych z materiałami wykończeniowymi. Nie tylko każdy szanujący się producent ma swoją stronę internetową, ale na niej ma także pełny asortyment, często z wizualizacjami i sklepami, gdzie dane kafle czy armaturę możemy zakupić.

Płytki do domu

Wielu z nich zdecydowało się także na prowadzenie sklepu online, dzięki czemu unikają płacenia za wynajem powierzchni sklepowej, która nie dość, że musiałaby być w dobrym punkcie, to jeszcze na parterze i z witryną. Każdy producent mają już swoją stronę internetową ma na niej również cennik wszystkich towarów, które oferuje w sklepie. Jeśli niektóre z nich dostępne są na zamówienie wtedy najczęściej o cenę trzeba zapytać telefonicznie bądź mailowo.

Systemy statystyk pokazują, że najczęściej osoby wykańczające swoje mieszkania czy dom szukają cenników kafli i glazury hiszpańskiej i włoskiej. Ładny wygląd naszej kuchni i łazienki w głównej bowiem mierze zależy od tego jakie zastosujemy w tych pomieszczeniach kafle. Te zaś potrafią różnić się diametralnie cenami. Dlatego dla ułatwienia sklepy podają na swoich stronach cenniki produktów. W ten sposób każdy może zrobić sobie wstępny kosztorys remontu.

Dzięki temu nie tylko można zaplanować wydatki, ale także porównać ceny tych samych kafli w różnych sklepach, nie tracąc czasu na jeżdżenie od sklepu do sklepu. Pamiętać jednak należy, że ceny wymienione na stronach internetowych często mogą podlegać negocjacjom bezpośrednio przy zakupie. Szczególnie jeśli płacimy za kafle gotówką i odbieramy je samodzielnie. Niektóre negocjacje mogą dochodzić aż do 10 % wartości zamówienia, chociaż najczęściej jest to kilka procent.

Dlatego radzimy, by cennik zamieszczony na stronie www był tylko wyznacznikiem orientacyjnego kosztu, a nie ostateczną ceną produktu. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby zapytać o możliwość negocjacji, szczególnie jeśli konkurencja ma niższe ceny na te same kafle.

Post Author: Kameleon