projekty wnętrz

Komu zlecić projektowania wnętrz?

Każdy z nas marzy, żeby dom był azylem. Chcemy wracać po ciężkim dniu pracy do miejsca, w którym będziemy mogli się zrelaksować i spędzać czas tak jak lubimy. Zależy nam też, aby nasze mieszkanie było funkcjonalne. Łatwe w sprzątaniu. Miało wystarczająco miejsca do przechowywania, żeby pomieścić wszystkie nasze rzeczy. Spełnienie takiej ilości oczekiwań nie jest łatwym zadaniem. Z tego powodu dobrze byłoby, aby zajął się tym specjalista. Ale komu zlecić projektowanie wnętrz? Jak wybrać osobę, która stworzy idealną przestrzeń dla Ciebie i Twojej rodziny?

Gdzie szukać?

Swojego projektanta możesz poszukać przez Internet lub popytać znajomych. Przejrzyj projekty danego specjalisty zastanów się czy do Ciebie przemawiają. Jeżeli macie podobny gust to na pewno łatwiej będzie Wam się porozumieć przy tworzeniu projektu. Nie należy lekceważyć też rekomendacji. Zapytaj znajomych czy z kimś współpracowali i jak taka współpraca przebiegała. Sprawdź też profesjonalne firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Dzięki temu na pewno znajdziesz kilku kandydatów do tej pracy.

Jaki masz budżet?

W zależności od wielkości projektu musisz zdecydować jak duży masz budżet. Dokładnie przedyskutuj to z projektantem. Część specjalistów nie podejmuje się małych zleceń. Z tego powodu to temat, który należy poruszyć na początku, żeby odrzucić część kandydatów. Pamiętaj również, że część firm pobiera opłaty od godziny już za konsultacje. Czasami opłata jest pobierana jako prowizja od całości budżetu. Zanim zdecydujesz się na pierwsze spotkanie zapytaj jak wyglądają kwestie finansowe.

W jakim stylu chcesz mieszkać?

Zastanów się nad tym, jaki styl najbardziej Ci się podoba.  Podczas rozmowy z projektantem musisz być bardzo konkretny. Zastanów się co Ci się podoba, a co nie. Najlepiej znajdź zdjęcia z inspiracjami, które będziesz mógł przekazać specjaliście. Dobry dekorator wnętrz będzie w stanie zapomnieć o swoich preferencjach i zaproponować rozwiązania, które będą podobały się Tobie.

Liczy się nie tylko wygląd…

projekty wnętrzChcemy, by nasze mieszkanie było piękne, jednak projektant powinien zadbać również o funkcjonalność. Ekspert będzie potrafił najlepiej wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz. Dzięki swojemu doświadczeniu zaproponuje rozwiązania, które ułatwią Ci życie. Ważne jest jednak dokładne przedstawienie swoich potrzeb. Zastanów się czego potrzebujesz i jakie rzeczy obecnie Ci najbardziej przeszkadzają. Zbyt mało przestrzeni do przechowywania? Nie masz gdzie trzymać butów w przedpokoju? A może zbyt mało blatów w kuchni? O tym wszystkim powinniśmy poinformować projektanta.

Warto zaufać instynktowi i doświadczeniu projektanta, że potrafi stworzyć perfekcyjną przestrzeń dla nas. Jednak bardzo ważne jest komunikowanie naszych potrzeb. Jeżeli nie podobają Ci się jego wybory powiedz o tym. Pokarz mu jaka jest Twoja estetyka. Opowiedz o swoich potrzebach. Nie wahaj się mówić o swoich wątpliwościach w każdym momencie projektowania. W końcu to Twój dom.

Najlepsi dekoratorzy wnętrz na rynku będą potrafili powiedzieć Ci w które elementy dobrze zainwestować więcej, a na których możesz zaoszczędzić. Mogą oni we współpracy ze specjalistami zaprojektować i wykonać meble na wymiar idealnie dopasowane do Twojego mieszkania. Właśnie takie kompleksowe wsparcie i znajomość rynku mogą zaoferować projektanci z wieloletnim stażem. Wybierając kogoś kto urządzi nasze wnętrza warto zawsze brać to pod uwagę jako bardzo istotny czynnik.

Stworzenie idealnego wnętrza nie jest łatwe. Chcemy by było ono piękne i funkcjonalne. Dlatego warto zdecydować się na specjalistę, który przygotuje nam projekt, pomoże nam w zakupach, a nawet zaprojektuje nam meble. Dzięki temu remont naszego domu czy mieszkania przebiegnie dużo sprawniej i bez przykrych niespodzianek!


Osobom ze Świdnicy i z Dzierżoniowa polecamy: http://www.camidecor.pl/projektowanie-wnetrz/.

Post Author: Kameleon