Dywany wracają do łask

Ostatnimi czasy, można było zauważyć wzrost popularności dywanów. Jeszcze 10 lat temu, panował nowoczesny styl, w jakim urządzało się mieszkania. Najczęściej nie było w nich dywanów. Wielu osobom, dywany nadal kojarzą się ze starym mieszkaniem, urządzonym bez stylu. Obecnie, dzięki pomysłom projektantów, dywan ma zupełnie nowe znaczenie. Jest on dodatkowym elementem, który dopełnia styl danego pomieszczenia. Dziś, możemy wybierać spośród dywanów nowoczesnych i tradycyjnych, kolorowych i tych w stonowanych barwach. Oprócz tego, włókna dywanów mogą mieć różną długość i miękkość. Warto zwrócić uwagę również na materiały, z których wykonuje się poszczególne typy dywanów. Mogą to być: wiskoza, wełna, bawełna, tkaniny syntetyczne, jedwab czy nawet skóra zwierzęca.

Dywany jako piękny element wystroju

Często można  się również spotkać z materiałami, które będą odpowiednie dla alergików i posiadaczy zwierząt. Biorąc pod uwagę różnorodny wybór dywanów, każdy z nas może dopasować dywan według swoich wymagań i preferencji. Popularność na dywany ściśle wiąże się z modą. Z powrotem stały się modne, dlatego oferty producentów wciąż się poszerzają i zmieniają. Dziś, możliwe jest kupno dywanu, który nie będzie ‘zbierał’ alergenów. Dlatego, osoby uczulone lub właściciele zwierząt mogą bez obaw kupić dywan z długim włosiem do swojego salonu.

Obecnie, często możemy spotkać się z dywanami, jako pomysłowymi dodatkami, które urozmaicają nasze mieszkania i domy. Dywan można umieścić w każdym pomieszczeniu. Ze względu na duży wybór, do każdego pomieszczenia możemy wybrać inny dywan. Najczęściej, dywany wybierane są do takich pomieszczeń jak:

  • Salon,
  • Sypialnia,
  • Pokoje gościnne,
  • Pokoje dziecięce,
  • Jadalnia,
  • Przedpokój,
  • Łazienka.

Do każdego pomieszczenia warto wybrać nieco inny rodzaj dywanu – np. do łazienki i salonu dopasujemy zupełnie inne rodzaje dywanów, przede wszystkim pod względem długości włosia i materiałów. Liczy się również ich rozmiar oraz dopasowanie do stylu pomieszczenia i ewentualnych dodatkowych elementów.

Popularność dywanów kiedyś i dziś

Kiedyś, dostępność dywanów była mniejsza, wzory były jednolite lub bardzo podobne do siebie. Większość dywanów była wykonywana z syntetycznych i szorstkich materiałów. Do dziś, większość z nas pamięta ‘twarde’ dywany z bardzo krótkimi włóknami. Jest to jeden z powodów, dla których dywany wyszły z mody na pewien czas.

Dziś, dywany wracają do łask przede wszystkim dzięki ich różnorodności. Poza tym, obecnie możemy liczyć na szczególnie wysoką jakość dywanów. Włosie jest antystatyczne i przeznaczone dla alergików. Utrzymanie dywanów w czystości nie jest łatwym zadaniem, jednak producenci wyszukują coraz to nowsze sposoby, aby zapewnić nam wygodne i bezpieczne użytkowanie dywanu.

Dziś, dywany mogą mieć różnorodne wzory. Geometryczne, imitacje słynnych obrazów, stonowane, pastelowe wzory lub żywe i kolorowe motywy, nadają sensu samym dywanom i pomieszczeniom. Wybierając dywan, staramy się jak najlepiej dopasować jego kolory, rozmiary oraz wzornictwo. Dużą uwagę zwracamy również na długość włókien. Niektóre dywany mają dłuższe nitki (np. w dywanach Shaggy), przez co są bardziej miękkie od pozostałych rodzajów. Nowoczesne dywany mogą się cechować ciekawym wzornictwem – dziś, szczególnie popularne są dywany tzw. 3D. Ich wzór tworzony jest dzięki krótszym i dłuższym włóknom. Propozycje wzorów i typów dywanów, jakie są dziś dostępne w ofertach firm i hurtowni, mogą zostać wpasowane do każdego wnętrza.

Post Author: Kameleon