Jak dobrać odpowiedni wzór ścieżki ogrodowej?

To, jaki rodzaj ścieżki ogrodowej wybierzemy, zależy w dużej mierze od naszego gustu. Ścieżka ogrodowa musi być bowiem nie tylko funkcjonalna ale i pokaźna. Jej wzór i kolory powinny być dopasowane do stylu budynku, w jakim mieszkamy. Zawsze możemy zasugerować się podpowiedzią specjalisty, kolorysty lub architekta ogrodowego. Ten artykuł stworzyliśmy we współpracy z producentem kostki brukowej do ogrodów – firmą Libet. Pod adresem www.libet.pl/przeznaczenie/sciezki-ogrodowe znajdą Państwo szeroką ofertę produktów stworzonych z myślą o ścieżkach ogrodowych. Wzór ścieżki ogrodowej najlepiej będzie wyglądał, gdy będzie odpowiednio długo przemyślany. Ponadto, często w magazynach budowlanych mamy już gotowe zwory ścieżek ogrodowych, zaraz obok domu, do którego kolory kostki są dopasowane.

Kostka brukowa do ogrodu

Wybieranie odpowiedniej kostki brukowej do naszego ogrodu nie jest trudne. Potrzebne są nam wstępne wymiary, jakie będzie posiadała ścieżka ogrodowa, a później możemy zacząć wybierać wzór oraz typ kostki. Kostka brukowa w ogrodzie jest świetnym pomysłem, więc warto się zdecydować na jej zakup. Ponadto, nigdy nie wyjdzie z mody, więc w przypadku wizyty gości, wszyscy będą zachwyceni naszym ogrodem.

Potrzebne są nam wstępne wymiary, jakie będzie posiadała ścieżka ogrodowa, a później możemy zacząć wybierać wzór oraz typ kostki.

Jeżeli chodzi o kształt ścieżki, wszystko zależy od tego, jaki styl ma nasz dom i jak wygląda nasz ogród. Jeżeli jest to architektura nowoczesna, śmiało możemy pozwolić sobie na wykrzywioną ścieżkę, w prostokątne pas lub w inne ciekawe kształty.

Czemu warto wybrać kostkę brukową do naszej ścieżki ogrodowej?

Kostka brukowa jest ponadczasowa. Można ją stosować do każdego rodzaju zabudowa, ogrodów czy tarasów. Ponadto można wybrać wiele jej kolorów oraz kształtów. Jeśli natomiast mamy pomysł na ciekawy wzór jaki moglibyśmy ułożyć z kostki brukowej, musimy tylko zakupić jej odpowiednią ilość. Jest to surowiec, który posiada ogromną odporność na wszelakie zjawiska atmosferyczne. Kostka brukowa może przetrwać wiele lat. Jeżeli jest ona ułożona w sposób zalecany przez fachowców, możemy mieć pewność, że nasza ścieżka ogrodowa będzie przez długi czas w świetnym stanie.

kostka-brukowa-do-ogrodu

Kto może zdecydować się na ten wybór?

Każdy kto ma piękny ogród i jeśli jedyną brakującą w nim rzeczą jest ścieżka ogrodowa, powinien zdecydować się na jej wybór. Ścieżka ogrodowa, jeżeli jest odpowiednio wykonana i pasuje do reszty naszego ogrodu oraz domu, jest piękną ozdobą. Funkcjonalna, choć niepozorna rzecz, jaką jest ścieżka ogrodowa, będzie świetnym pomysłem na upiększenie naszego ogrodu. Dodatkowo, jeśli jej elementy zawierają podobne kolorystycznie kostki, nasz ogród będzie naszą dumą. Na wybór ścieżki ogrodowej, która wykonana jest z kostki brukowej, może zdecydować się każdy posiadacz pięknego ogrodu.

Co jest najważniejsze?

Najważniejszym jest oczywiście odpowiedni obór materiałów. Przed położeniem ścieżki ogrodowej, powinniśmy najpierw zadbać o podłoże. Żeby ścieżka ogrodowa wykonana z kostki brukowej była stabilna i trzymała się wiele lat, musimy odpowiednio przygotować glebę. Nie może być ona spróchniała ani podgniła, ponieważ taki rodzaj ziemi jest niepodatny na jakiekolwiek zmiany. Ziemia, na której położymy kostkę brukową powinna być bardzo dokładnie wyrównana. Nie powinna być ona podatna na nasiąkanie wodą.

Post Author: Kameleon